PREMIER LEAGUE

Ειδήσεις, νέα, ρεπορτάζ, αγώνες, γκολ για την Premier League, το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Αγγλίας.

Πέμπτη 09 Ιουλ. 2020

Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΓΛΟΥ ΦΟΡ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ

Μπόρνμουθ - Τότεναμ: Ζήτησε πέναλτι ο Κέιν, έξαλλος ο Μουρίνιο

Ο Χάρι Κέιν ζήτησε πέναλτι στο 4ο λεπτό του αγώνα Μπόρνμουθ - Τότεναμ, ο διαιτητής Πολ Τίρνεϊ δεν καταλόγισε παράβαση και ο Ζοζέ Μουρίνιο δεν έκρυψε τον εκνευρισμό του.

ΕΝΑ ΚΟΨΙΜΟ ΑΛΛΗΣ ΚΛΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΛΑΝΔΟ

Φαν Ντάικ: Μια άμυνα που δείχνει γιατί είναι ο Νο1 σέντερ μπακ στον κόσμο

Η Λίβερπουλ νίκησε 3-1 την Μπράιτον εκτός έδρας και καλπάζει για τους 100 βαθμούς, με τον Φαν Ντάικ να προσφέρει ένα εκπληκτικό highlight με κόψιμο άλλης κλάσης. (VIDEO)

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ

Ο Σόλσκιερ θεωρεί τον Ντε Χέα ως τον καλύτερο τερματοφύλακα στον κόσμο

Ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, τόνισε πως ο Νταβίντ Ντε Χέα είναι ο καλύτερος τερματοφύλακας του πλανήτη την τελευταία δεκαετία.

ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μπράιτον - Λίβερπουλ 1-3: Καλπάζει για να περάσει τους 100 πόντους

Η Λίβερπουλ επιβλήθηκε 3-1 εκτός έδρας της Μπράιτον με μπροστάρη τον Μοχάμεντ Σαλάχ (δύο γκολ) και επανέφερε τη διαφορά από την Σίτι στο +23, ενώ συνεχίζει την προσπάθειά της να σπάσει το φράγμα των 100 πόντων στο πρωτάθλημα (VIDEOS).

Τετάρτη 08 Ιουλ. 2020

ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΡΑΙΤΟΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

Μπράιτον - Λίβερπουλ: Ο Τροσάρ εκτέλεσε με άπιαστο σουτ τον Άλισον

Η Μπράιτον δεν παράτησε το ματς κόντρα στην Λίβερπουλ παρά την εντυπωσιακή εκκίνηση των κόκκινων και κατάφερε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου να μειώσει το σκορ με ένα θεαματικό γκολ του Τροσάρ (VIDEO).

ΣΑΛΑΧ ΚΑΙ ΧΕΝΤΕΡΣΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΙΣΧΥΟΣ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μπράιτον - Λίβερπουλ: Δύο γκολ στα πρώτα 8 λεπτά οι κόκκινοι

Η πρωταθλήτρια Λίβερπουλ μπήκε φουριόζα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπράιτον και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων με σκόρερ τους Σαλάχ και Χέντερσον (VIDEOS).

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΦΙΛΝΤ

Premier League: Η Σέφιλντ "ξέρανε" την Γουλβς στο 93', πεντάρα για την Σίτι

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έριξε στο καναβάτσο την Γουλβς με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-0) και κράτησε ζωντανό το όνειρο του Champions League ενώ η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε με το εμφατικό 5-0 την Νιούκαστλ (VIDEOS).

H FA ΘΕΛΕΙ 29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ

Premier Legue: Οι ομάδες θέλουν σέντρα στις 12 Σεπτεμβρίου

Η Αγγλική Ομοσπονδία θέλει το πρωτάθλημα της Premier League να αρχίσει στις 29 Αυγούστου, αλλά οι ομάδες αναμένεται να ψηφίσουν η έναρξη της νέας σεζόν να γίνει στις 12 Σεπτεμβρίου, ύστερα από τους αγώνες της εθνικής Αγγλίας για το Nations League.

ΚΑΘΕ ΛΙΓΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ Η ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ

Πρόταση του IFAB να παραταθούν οι πέντε αλλαγές και τη νέα σεζόν

Σύμφωνα με ρεπορτάζ του "Athletic", το Διεθνές Ποδοσφαιρικό Συμβούλιο (IFAB) αναμένεται να προτείνει την παράταση των πέντε αλλαγών και την αγωνιστική περίοδο 2020-21, με κάθε Λίγκα να αποφασίζει αν θα την αποδεχθεί ή όχι.

ΕΧΑΣΕ ΕΔΑΦΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΡΣΑ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE

Άρσεναλ - Λέστερ 1-1: Ο Βάρντι φρέναρε τους κανονιέρηδες

Η Άρσεναλ προηγήθηκε με τον Ομπαμεγιάνγκ αλλά δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει την 13η σερί εντός έδρας νίκη της επί της Λέστερ, με τον Τζέιμι Βάρντι να χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας στις αλεπούδες (VIDEOS).

Τρίτη 07 Ιουλ. 2020

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΣΕΛΣΙ ΚΑΙ ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Premier League: Νίκη με καρδιοχτύπι για τους μπλε, άλμα σωτηρίας για Γουότφορντ

Η Τσέλσι πέρασε διά πυρός και σιδήρου από το "Σέλχαρστ Παρκ" νικώντας με 3-2 την Κρίσταλ Πάλας και ανέβηκε στην 3η θέση του πίνακα (VIDEOS).

ΕΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΤΗΝ ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΜΕ ΘΑΥΜΑΣΙΟ ΓΚΟΛ

Γουότφορντ - Νόριτς: Γκολάρα με ψαλιδάκι από τον Γουέλμπεκ

Ένα από τα πιο εντυπωσιακά γκολ της φετινής Premier League σημειώθηκε στο Γουότφορντ - Λέστερ, με τον Ντάνι Γουέλμπεκ να σκοράρει με τρομερό ψαλιδακι για λογαριασμό των σφηκών (VIDEO).

ΣΙΩΠΗΡΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΑΛ

Άρσεναλ: Ο Γκεντουζί προπονείται δύο εβδομάδες μόνος του

Το αντιαθλητικό χτύπημα του Ματέο Γκεντουζί στον Νιλ Μοπέ στοίχισε στον μέσο της Άρσεναλ, καθώς με εντολή του Μικέλ Αρτέτα προπονείται μόνος του τις τελευταίες δύο εβδομάδες, όπως αποκαλύπτει το "Athletic".

ΟΙ ΒΕΣΤΦΑΛΟΙ ΕΒΑΛΑΝ ΔΙΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ "ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΔΙΑΒΟΛΟΥΣ"

Γιουνάιτεντ: Η Ντόρτμουντ θέλει να τελειώσει το deal για Σάντσο έως 10 Αυγούστου

Σύμφωνα με την "Bild Sport", οι διοικούντες την Ντόρτμουντ διεμήνυσαν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πως, σε περίπτωση που θέλουν να κάνουν πρόταση για τον Τζέιντον Σάντσο, το deal θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τις 10 Αυγούστου.

ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ ΓΑΛΛΟΥ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ

Τότεναμ: Η εξήγηση του Λορίς για τον τσακωμό με τον Σον

O Oύγκο Λορίς εξήγησε το λόγο για τον οποίο τα "έβαλε" με τον συμπαίκτη του στην Τότεναμ, Σον κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου με την Έβερτον. (VIDEO)

Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ "SPECIAL ONE"

Μουρίνιο για το επεισόδιο Σον - Λορίς: "Ήταν υπέροχο"

Ο Ζοζέ Μουρίνιο ερωτήθηκε για το επεισόδιο που είχαν στην ανάπαυλα του αγώνα με την Έβερτον, οι Ούγκο Λορίς και Σον, υποστηρίζοντας πως ήταν υπέροχο ό,τι συνέβη, καθώς οι παίκτες του έβγαλαν αντίδραση. (VIDEOS)

ΤΟ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΚΑΙ Ο... ΤΣΑΚΩΜΟΣ

Τότεναμ - Έβερτον 1-0: Επιστροφή στις νίκες και την ευρωπαϊκή μάχη

Το αυτογκόλ του Κιν ήταν ικανό για να νικήσει (1-0) η Τότεναμ την Έβερτον, να επιστρέψει στα τρίποντα και το στόχο διεκδίκησης ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Αρπάχτηκαν Λορίς και Σον με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Δευτέρα 06 Ιουλ. 2020

ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

Τότεναμ: Αρπάχτηκαν Λορίς και Σον

Οι συμπαίκτες στην Τότεναμ, Ουγκό Λορίς και Σον Χέουνγκ Μιν, αρπάχτηκαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της εντός έδρας αναμέτρησης με την Έβερτον. (VIDEO)

ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΗΔΗ ΣΕ ΟΚΤΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Λίβερπουλ: Υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο ο Χάρβεϊ Έλιοτ

Ο Χάρβεϊ Έλιοτ υπέγραψε το πρώτο επαγγελματικό συμβόλαιο με την Λίβερπουλ, καθώς πληρούνται πλέον τα ηλικιακά κριτήρια για να θεωρείται επαγγελματίας ποδοσφαιριστής.

ΛΟΓΩ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Γουλβς: Σε καραντίνα ο Ποντένσε

Ο Ντανιέλ Ποντένσε ταξίδεψε προ ημερών στην Πορτογαλία για προσωπικό του θέμα και μόλις επέστρεψε στην Αγγλία τέθηκε σε καραντίνα. Αίτημα της Γουλβς στην Premier να παίξει με τη Σέφιλντ ο πρώην "ερυθρόλευκος".

Κυριακή 05 Ιουλ. 2020

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Σαουθάμπτον - Σίτι 1-0: Με γκολάρα του Άνταμς κέρδισε τους πολίτες

Η Σαουθάμπτον πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι χάρη σε ένα εντυπωσιακό γκολ του Τσε Άνταμς από το 16ο γκολ της αναμέτρησης. Εξασφάλισαν την παραμονή τους οι γηπεδούχοι.

ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ Η ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Σαουθάμπτον - Σίτι: Με γκολ του Άνταμς από τα 40 μέτρα προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι

Με ένα ωραίο μακρινό σουτ του Τσε Άνταμς, σχεδόν από τα 40 μέτρα, η Σαουθάμπτον άνοιξε το σκορ απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΣΤΟ Β' ΜΕΡΟΣ ΟΙ REDS

Λίβερπουλ - Άστον Βίλα 2-0: Επέστρεψαν στις νίκες οι Πρωταθλητές

Η Λίβερπουλ, μετά την ήττα με 4-0 από την Σίτι, επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 της Άστον Βίλα. Πρώτο γκολ σημείωσε στην Premier League ο 19χρονος Κέρτις Τζόουνς.

ΑΝΕΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΛΑΜΠΑΡΝΤ

Τσέλσι - Γουότφορντ 3-0: Γατζωμένοι στην 4η θέση οι μπλε

Η Τσέλσι επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία 3-0 της Γουότφορντ και ανέβηκε στην 4η θέση του πίνακα, έναν μόλις πόντο πίσω από την 3η Λέστερ (VIDEOS).

Σάββατο 04 Ιουλ. 2020

ΟΙ ΣΑΚΑ ΚΑΙ ΛΑΚΑΖΕΤ ΧΑΡΙΣΑΝ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ

Γουλβς - Άρσεναλ 0-2: Τεράστια νίκη των κανονιέρηδων στη μάχη για Ευρώπη

Η Άρσεναλ νίκησε 2-0 εκτός έδρας την αντίπαλo του Ολυμπιακού στους "16" του Europa League, Γουλβς, και έμεινε ολοζωντανή στη μάχη που δίνει για συμμετοχή στην Ευρώπη τη νέα σεζόν (VIDEOS).

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΜΟΛΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΚΑ

Γουλβς - Άρσεναλ: Ο Σακά έβαλε μπροστά στο σκορ τους Λονδρέζους

H Άρσεναλ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Γουλβς λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπουκαγιό Σακά να εκτελεί τον Ρουί Πατρίτσιο με άπιαστο σουτ μέσα από την περιοχή (VIDEO).

ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΔΙΑΒΟΛΟΙ

Premier League: Σαρωτικές νίκες για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λέστερ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε με 5-2 της Μπόρνμουθ και σκαρφάλωσε στην 4η θέση, πίσω από την Λέστερ που πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μετά από την επανεκκίνηση της Premier League με το 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας (VIDEOS).

ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΟΛΣΚΙΕΡ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ: Διαβολική ανατροπή μέσα σε 18 λεπτά

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε από το 16' να κυνηγάει στο σκορ την Μπόρνμουθ, όμως ανέτρεψε την κατάσταση πριν την ανάπαυλα βρίσκοντας τρία γκολ από Γκρίνγουντ, Ράσφορντ και Μαρσιάλ (VIDEOS).

ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΣΚΟΡΑΡΕ Ο ΑΓΓΛΟΣ ΧΑΦ

Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ: Γκολάρα του Στάνισλας με ποδιά στον Μαγκουάιρ

Η Μπόρνμουθ άνοιξε το σκορ στο "Ολντ Τράφορντ" με υπέροχο γκολ του Τζούνιορ Στάνισλας. Ο Άγγλος μέσος έκανε "ποδιά" στον Χάρι Μαγκουάιρ και ακολούθως σκόραρε από δύσκολη γωνία με σουτ μέσα από την περιοχή.

ΠΟΡΤΑ ΤΩΝ ΣΠΕΡΣ ΣΤΟΝ ΜΠΙΑΝΚΟΝΕΡΙ

Τότεναμ: Όχι στη Γιουβέντους για ανταλλαγή Ράμσεϊ - Εντομπελέ

Η Τότεναμ απάντησε σύμφωνα με την Telegraph αρνητικά στην πρόταση της Γιουβέντους για ανταλλαγή του Άαρον Ράμσεϊ με τον Τανγκί Εντομπελέ.

ΣΕ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΝΟΥ

Μπαρτσελόνα: Θέλει τον Γκαρθία από τη Μάντσεστερ Σίτι

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε τις διαπραγματεύσεις με τη Μάντσεστερ Σίτι για να αποκτήσει από αυτό το καλοκαίρι τον 19χρονο αμυντικό, Έρικ Γκαρθία, ο οποίος ξεκίνησε την καριέρα του από τη Μασία και τα τμήματα υποδομής των μπλαουγκράνα.

ΝΕΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΝΔΡΕΖΟΥΣ

Άρσεναλ: "Έδεσε" και τον Μαρτινέλι

Μετά από τον Μπουκάγιο Σάκα και ο Γκαμπριέλ Μαρτινέλι υπέγραψε νέο συμβόλαιο με την Άρσεναλ και θα παραμείνει κάτοικος Λονδίνου για τα επόμενα χρόνια.

Παρασκευή 03 Ιουλ. 2020

Η ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΗ ΣΙΤΙ ΣΑΡΩΣΕ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ 4-0: Πάρτι των πολιτών κόντρα στους πρωταθλητές

Οι παίκτες του Γκουαρδιόλα έκαναν pasillo για εκείνους του Κλοπ και έπειτα θριάμβευσαν με το εμφατικό 4-0, στέλνοντας ηχηρό μήνυμα στους πρωταθλητές ενόψει της νέας σεζόν (VIDEOS).

Πέμπτη 02 Ιουλ. 2020

ΣΤΟ 66' ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΚΟΛ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Με αυτογκόλ του Τσάμπερλεϊν το 4-0

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το 4-0 απέναντι στη Λίβερπουλ με τον Τσάμπερλεϊν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της δικής του ομάδας στην προσπάθειά του να κόψει το πλασέ του Στέρλινγκ.

ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Καταιγιστικοί οι Πολίτες στο πρώτο μέρος

Η Μάντσεστερ Σίτι προηγήθηκε με 3-0 στο Etihad απέναντι στην Λίβερπουλ χάρη στα γκολ των Ντε Μπράινε, Στέρλινγκ και Φόντεν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΙΤΙ ΣΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Το πασίγιο στους πρωταθλητές

Οι ποδοσφαιριστές της Μάντσεστερ Σίτι υποδέχθηκαν την Λίβερπουλ με χειροκρότημα κάνοντας το καθιερωμένο πασίγιο στους νέους πρωταθλητές της Premier League.

ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕΝΑΜ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΕΙΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

Σέφιλντ - Τότεναμ 3-1: Οι λεπίδες έβγαλαν νοκ-άουτ τους Λονδρέζους από τη μαχη του CL

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υπέταξε με 3-1 την Τοτεναμ και ανέβηκε στην 7η θέση, εκτροχιάζοντας τους Λονδρέζους από τη διεκδίκηση μίας θέσης που οδηγεί στο Champions League (VIDEOS).

ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΕΙΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ VAR

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ: Απίστευτη ακύρωση γκολ των Λονδρέζων μέσω VAR

Η Τότεναμ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με τον Κέιν ένα μόλις λεπτό μετά το 1-0 της Σέφιλντ, όμως το γκολ δεν μέτρησε λόγω χεριού του Μόουρα και ο Μουρίνιο ξέσπασε στον πάγκο (VIDEOS).

ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΛΟΝΔΡΕΖΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ

Μάντσεστερ Σίτι: Ο Γκουαρδιόλα έκλεισε την πόρτα στον Σάντσο

Ο προπονητής της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρδιόλα, έκλεισε με δηλώσεις του κάθε πόρτα επιστροφής του Τζέιντον Σάντσο.

ΜΕΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΙ

Άρσεναλ - Τότεναμ: Λονδρέζικη μάχη για Τιάγκο Σίλβα

Ο αρχηγός της Παρί Σεν Ζερμέν, Τιάγκο Σίλβα, μένει ελεύθερος το φετινό καλοκαίρι και ήδη έχουν κυκλοφορήσει τα πρώτα σενάρια για το μέλλον του. Άρσεναλ και Τότεναμ ερίζουν για την απόκτησή του.

ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ "PASILLO" ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Ντέρμπι γοήτρου και αποδείξεων στο Έτιχαντ

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την πρωταθλήτρια (πλέον) Αγγλίας, Λίβερπουλ, στις 22:15 στο Έτιχαντ, σε ένα παιχνίδι που μόνο αδιάφορο δεν είναι.

ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

H Nike έδωσε λεπτομέρειες για την καινούργια της μπάλα

Η Nike με video της παρουσίασε όλες τις λεπτομέρειες για την καινούργια ποδοσφαιρική της μπάλα που θα χρησιμοποιείται σε Premier League και Serie A. Οι δυνατότητές της είναι ομολογουμένως εντυπωσιακές.

Τετάρτη 01 Ιουλ. 2020

"ΕΔΕΣΕ" ΤΟΝ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΜΠΑΚ Η ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Άρσεναλ: Ανανέωσε ο Σάκα

H Άρσεναλ ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Μπουκάγιο Σάκα, χωρίς να αναφέρεται η χρονική διάρκεια του συμβολαίου του.

ΔΥΟ ΓΚΟΛ Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΜΕΣΟΣ

Μπράιτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-3: Με Φερνάντες σε θέση Champions League οι φιλοξενούμενοι

Με κορυφαίο τον Μπρούνο Φερνάντες ο οποίος πέτυχε δύο γκολ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 3-0 της Μπράιτον εκτός έδρας και ανέβηκε στην 5η θέση που οδηγεί τη νέα σεζόν στο Champions League.

Τρίτη 30 Ιουν. 2020

ΕΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΤΟΤΕΝΑΜ ΜΕΤΑ ΤΟ "ΔΙΠΛΟ" ΣΤΟ ΣΕΛΧΑΡΣΤ ΠΑΡΚ

Κρίσταλ Πάλας - Μπέρνλι 0-1: "Χτυπάει" Ευρώπη με Μι

Η Μπέρνλι νίκησε 0-1 την Κρίσταλ Πάλας για την 32η αγωνιστική της Premier League, έπιασε την Τότεναμ στους 45 βαθμούς και πέντε αγωνιστικές πριν από το τέλος θα "παλέψει" να βγει στην Ευρώπη. (VIDEO)

Δευτέρα 29 Ιουν. 2020

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

Μάντσεστερ Σίτι: Θέλει τον Γκρίλις

Η Μάντσεστερ Σίτι θα κινηθεί σύμφωνα με την Τelegraph για την απόκτηση του Τζακ Γκρίλις από την Άστον Βίλα μόλις ολοκληρωθεί η μετακίνηση του Λερόι Σανέ στην Μπάγερν. Τα εγκωμιαστικά σχόλια του Γκουαρδιόλα για τον 24χρονο.

Κυριακή 28 Ιουν. 2020

ΘΑ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΣΤΟ ETIHAD

Γκουαρδιόλα: "Θα τιμήσουμε τη Λίβερπουλ, γιατί το αξίζει"

Ο προπονητής της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρδιόλα, τόνισε ότι θα κάνει το πασίγιο στους παίκτες της Λίβερπουλ στην μεταξύ τους αναμέτρηση την Πέμπτη (2/7).

Σάββατο 27 Ιουν. 2020

ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΗ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ...

Γουλβς: Ο Νούνο Εσπίριτο εξήγησε γιατί δεν παίζει ο Ποντένσε

Ο προπονητής της Γουλβς, Νούνο Εσπίριτο Σάντο, μίλησε για τις λιγοστές ευκαιρίες που έχει δώσει στον πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού, Ντανιέλ Ποντένσε, μετά τη μεταγραφή του Πορτογάλου τον περασμένο Ιανουάριο.

Ο 55ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 140.000 ΛΙΡΕΣ

Γουάιτσαϊντ: Ο θρύλος της Γιουνάιτεντ δημοπρατεί μετάλλια για να πάρει σύνταξη

Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Νόρμαν Γουάιτσαϊντ έβαλε σε δημοπρασία διάφορα αναμνηστικά από την καριέρα του προκειμένου να συγκεντρώσει 140.000 λίρες για τη συνταξιοδότησή του.

Παρασκευή 26 Ιουν. 2020

Ο ΤΖΕΡΑΡΝΤ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ

Λίβερπουλ: Οι 11 παίκτες που άξιζαν αλλά δεν πήραν το πρωτάθλημα

Στα 30 χρόνια της προσμονής, εκατοντάδες παίκτες φόρεσαν τη φανέλα της Λίβερπουλ χωρίς να καταφέρουν να την οδηγήσουν στην κορυφή. Αυτοί είναι οι 11 παίκτες και ο προπονητής που άξιζαν περισσότερο το μετάλλιο του πρωταθλητή

Ο ΟΛΛΑΝΔΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΟΡΟ

Λίβερπουλ: Το κόκκινο κουβάρι και οι φιγούρες του Φαν Ντάικ

Οι παίκτες της Λίβερπουλ διασκέδασαν με την ψυχή τους την κατάκτηση της Premier League με τον Βίρτζιλ φαν Ντάικ να πρωταγωνιστεί με τις χορευτικές του κινήσεις. (VIDEO)

ΤΟ ΕΡΙΞΑΝ ΕΞΩ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ

Λίβερπουλ: Ο αστείος χορός του μεθυσμένου Κλοπ

Προπονητής και παίκτες της Λίβερπουλ το έριξαν έξω για την κατάκτηση της Premier League με τον Γιούργκεν Κλοπ να επιδίδεται σε αστείο χορό πάνω στο κέφι κι έχοντας πιει λίγο παραπάνω. (VIDEO)

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΟΛΟΝΥΚΤΙΩΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΩΝ

Λίβερπουλ: Βομβαρδισμένο τοπίο έξω από το Άνφιλντ μετά τους πανηγυρισμούς

Βομβαρδισμένο τοπίο θύμιζε το πρωί της Παρασκευής (26/6) ο δρόμος έξω από το Άνφιλντ λόγω των ολονύκτιων πανηγυρισμών των οπαδών της Λίβερπουλ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

ΜΟΝΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΡΕΝΤΣ

Λίβερπουλ: Τα επτά ρεκόρ που κυνηγά η πρωταθλήτρια Αγγλίας

Η Λίβερπουλ είναι και μαθηματικά πρωταθλήτρια Αγγλίας για την τρέχουσα σεζόν, όχι όμως αδιάφορη στα επτά εναπομείναντα ματς της σεζόν καθώς κυνηγά ισάριθμα ρεκόρ.