Κυριακή 08 Δεκ. 2019

ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ Ο ΔΩΝΗΣ

Χρ. Δώνης: "Το χειρότερο είναι πως δεν έχουμε κάνει δύο σερί νίκες"

Ο Χρήστος Δώνης μετά το τέλος του αγώνα με το Βόλο και το ισόπαλο αποτέλεσμα αναφέρθηκε στην αστοχία των πράσινων που δεν αφορά μόνο το σέντερ φορ αλλά και τα εξτρέμ και τα χαφ του Παναθηναϊκού.

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΙΟ

Κορακάκη: Χρυσό και ισοφάριση παγκόσμιου ρεκόρ στο Βελιγράδι

Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Βελιγράδι ισοφαρίζοντας μάλιστα το δικό της παγκόσμιο ρεκόρ με επίδοση 587/600. Συγχαρητήρια από τον Υφυπουργό Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη.

ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ

Ισπανία: Μίροτιτς και Τόμιτς "κουβάλησαν" την Μπαρτσελόνα

Πέντε μέρες πριν υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό, η Μπαρτσελόνα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μανρέσα με τον Νίκολα Μίροτιτς και τον Άντε Τόμιτς να κάνουν τη διαφορά. Ήττα για τον Νίκο Ζήση στη Βιτόρια.

ΤΡΙΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ

Τρομερός ο Βαζαίος: Πήρε χρυσό μετάλλιο (και) στην πεταλούδα

Λίγα λεπτά μετά το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μέτρα μικτής ατομικής, ο Ανδρέας Βαζαίος κατέκτησε το χρυσό στα 200 μέτρα πεταλούδας! Τρίτο μετάλλιο για τον ίδιο στη Γλασκώβη.

ΜΕ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΣΙΣΤ ΠΙΚΡΑΝΕ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ

Ατρόμητος - Άρης 2-2: Στο τέλος μίλησε ο Φετφατζίδης

Ο Ατρόμητος έφθασε κοντά στη νίκη στο ντεμπούτο του Σάββα Παντελίδη κόντρα στην πρώην του ομάδα, αλλά ο καλύτερος του γηπέδου - Γιάννης Φετφατζίδης (γκολ και ασίστ) - ισοφάρισε (2-2) στο 90+3' και κράτησε αήττητο τον Άρη επί ηγεσίας Ένινγκ! (VIDEOS)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΣΕΡΙ ΝΙΚΕΣ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Βόλος - Παναθηναϊκός 1-1: Πλήρωσε την αφέλεια του το τριφύλλι

Ο Παναθηναϊκός πλήρωσε την επιπολαιότητα που έδειξε σε ένα ακόμη ματς και έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με το Βόλο εκτός έδρας χάνοντας την ευκαιρία να μπει στην πρώτη εξάδα. Πέταξε και πάλι ένα ημίχρονο το τριφύλλι.

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΩΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟ "Χ" ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ

Δώνης: "Η επιπολαιότητά μας φτάνει στα όρια της ανοησίας"

Ο Γιώργος Δώνης εμφανίστηκε απογοητευμένος για το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός δεν πήρε τους τρεις βαθμούς στον Βόλο, λίγη ώρα μετά το τέλος της αναμέτρησης.

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Volley League Ανδρών: Ο ΠΑΟΚ έπιασε τον Ολυμπιακό στην κορυφή

Ο ΠΑΟΚ έκανε περίπατο απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 3-0 σετ και έπιασε τον Ολυμπιακό στην κορυφή της Volley League Ανδρών, εκμεταλλευόμενος την εντός έδρας ήττα των ερυθρολεύκων.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE

Super League: Η τελική βαθμολογία του πρώτου γύρου

Ο πρώτος γύρος της Super League 1 ολοκληρώθηκε και το Sport24.gr παρουσιάζει την τελική βαθμολογία, ύστερα κι από τα σημερινά (08/12) παιχνίδια.

ΚΡΕΜΟΝΑ - ΒΙΡΤΟΥΣ ΜΠΟΛΟΝΙΑ 78-66

Ιταλία: Ο Χαπ έσπασε το αήττητο του Τεόντοσιτς

Η Κρεμόνα του Ίθαν Χαπ έσπασε το αήττητο της Βίρτους Μπολόνια (78-66) στη Lega Basket και εδραιώθηκε στην πρώτη οκτάδα της κατάταξης. Αποβλήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μίλος Τεόντοσιτς.

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ - ΛΙΕΤΟΥΒΟΣ ΡΙΤΑΣ 78-72

Ζάλγκιρις: Άλλη ομάδα στην LKL

Το αήττητο σερί της διεύρυνε η Ζάλγκιρις, που επιβλήθηκε εντός έδρας της Ρίτας Βίλνιους (78-72) στο μεγάλο ντέρμπι της LKL και έκανε το 13/13 εντός των συνόρων. Δεν έπαιξε ο Παούλιους Γιανκούνας.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ

Ατρόμητος - Άρης: Τρομερό γκολ με ψαλιδάκι από τον Βέλλιο!

Ο Απόστολος Βέλλιος σημείωσε ένα εξαιρετικό γκολ με ψαλιδάκι στην αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον Άρη, ανοίγοντας το σκορ για τους Περιστεριώτες. (VIDEO)

ΕΙΚΟΝΕΣ ΝΤΡΟΠΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΒΕΖΑ

Ξύλο μεταξύ παικτών, κροτίδες και δυο ποδοσφαιριστές στο νοσοκομείο

Απίστευτα πράγματα στην Πρέβεζα στο παιχνίδι της Γ' Εθνικής ΠΑΣ Πρέβεζα-Αχέρων Καναλακίου με το ματς να διακόπτεται, τους ποδοσφαιριστές να παίζουν ξύλο μεταξύ τους και δύο εξ αυτών να πηγαίνουν στο νοσοκομείο ενώ ένας παίκτης παραλίγο να συλληφθεί.

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΖΑΙΟ ΚΑΙ ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ

Χάλκινο μετάλλιο για Βαζαίο και Ντουντουνάκη

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν ο Ανδρέας Βαζαίος (στα 100 μέτρα μικτής ατομικής) και η Άννα Ντουντουνάκη (στα 100 μέτρα πεταλούδα).

ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΤΑΪ ΜΠΡΕΪΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ

Volley League Ανδρών: Διπλό της Κηφισιάς επί του Ολυμπιακού

Με σπουδαία εμφάνιση και ψυχραιμία στα κρίσιμα σημεία, η Κηφισιά κατάφερε να αλώσει το Ρέντη και να επιβληθεί του Ολυμπιακού στο τάι μπρέικ.

ΚΑΥΣΤΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΚΟΥΓΙΑ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Κούγιας: "Δεν μας θέλουν στην 6άδα γιατί δεν έχουμε πουλήσει τις εγκαταστάσεις μας"

O Αλέξης Κούγιας έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες της ΑΕΛ για την ισοπαλία στην Τρίπολη μέσω προσωπικής δήλωσης, ενώ παράλληλα άφησε σπόντες για τη διαιτησία.

ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας 1-0: Κρίζμαν κορυφής για τον "Άγιαξ"

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας χάρη στο γκολ του Σάντι Κρίζμαν στο 25ο λεπτό, εκμεταλλεύτηκε την εντός έδρας ήττα του Απόλλωνα Σμύρνης από τον Καραϊσκάκη και πέρασε στην κορυφή της Super League 2. (VIDEO)

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΕΜΗ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO 103,3

Ντέμης στον Sport24 Radio 103,3: "Έτσι ήρθαν οι Μπλάνκο - Σκόκο στην ΑΕΚ"

Ο Ντέμης Νικολαΐδης, στο πλαίσιο της συνέντευξής του στην εκπομπή "Ελα στο λαό σου", αποκάλυψε πως ήρθαν στην ΑΕΚ οι Ίσμαελ Μπλάνκο και Νάτσο Σκόκο, αλλά και το πρέσινγκ που έκανε στον Λορένθο Σέρα Φερέρ για τον "Zoro". (AUDIO)

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ

Παναθηναϊκός: Προσέχει για να έχει ο Παπαγιάννης

Ο Γιώργος Παπαγιάννης τραυματίστηκε στον αστράγαλο στο ντέρμπι, κι ο Ρικ Πιτίνο σκέφτεται να τον αφήσει εκτός από το παιχνίδι με τον Ήφαιστο (9/12, 19:00) για να μην επιβαρυνθεί η κατάστασή του.

ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ

Αστέρας - ΑΕΛ 1-1: Μοιρασιά χωρίς... νικητή

O Αστέρας ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε με τον Χερόνιμο Μπαράλες στο 19', αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ ισορρόπησε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 60' με το πρώτο φετινό γκολ του Ασούμπρε, σε ένα αποτέλεσμα, όμως, που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες.