Κυριακή 23 Σεπ. 2018

ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ "ΠΙΠΙΤΑ"; ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Κανένας Μέσι και Ρονάλντο: τον καλύτερο φορ στον κόσμο τον έχει ο Γκατούζο!

Ο Τζενάρο Γκατούζο όχι μόνο δεν ενοχλείται από το γεγονός πως η Μίλαν εξαρτιέται από τα γκολ του Γκονσάλο Ιγκουαΐν αλλά ζητάει από τους παίκτες του να... ταΐζουν συνέχεια τον Αργεντινό επιθετικό!

ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ

Φτιάξε την 11άδα του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ

Λίγες ώρες πριν το ντέρμπι του ΠΑΟΚ στη Τούμπα απέναντι στην ΑΕΚ (23/9, 20:30), γίνε Ραζβάν Λουτσέσκου και φτιάξε την 11άδα.

ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΥΖΟΥΝΙΔΗ

Φτιάξε την 11άδα της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ

Το Sport24.gr λίγες ώρες πριν την έναρξη του μεγάλου ματς ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ σου προτείνει να βοηθήσεις... λιγάκι τον Μαρίνο Ουζουνίδη στον καταρτισμό της αρχικής ενδεκάδας!

Η ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ

Η αγκαλιά του Κιέζα με το ball boy που έμεινε στην ιστορία!

Ο Φεντερίκο Κιέζα έγραψε το 3-0 κόντρα στην SPAL και πήρε μέρος σε έναν από τους συλλεκτικούς πανηγυρισμούς στην ιστορία της Serie A. Συμπρωταγωνιστής ο μικρότερος αδερφός του (VIDEO).

Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΥ

Ο Αλαφούζος αλλάζει τους όρους στον Πιεμπονγκσάντ

Η μεγαλύτερη αλλαγή στη λογική του Γιάννη Αλαφούζου αφορά το "μετά". Δηλαδή, πώς θα συμπεριφερθεί απέναντι στον Παναθηναϊκό εάν ο Πιεμπονγκσάντ δεν τηρήσει τα λεγόμενα του. Διότι ο Παναθηναϊκός έχει ξαναγίνει ελκυστικός για οποιονδήποτε επιχειρηματία...

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΕΣΙΝΓΚ ΣΤΟΝ "ΤΣΙΝΓΚΟΥΡΙ"

To ντέρμπι ας περιμένει: το μίτινγκ για Βαλβέρδε στο πρωτοσέλιδο!

Η Μπαρτσελόνα δεν θέλει να αφήσει το θέμα της ανανέωσης του συμβολαίου του Ερνέστο Βαλβέρδε να σέρνεται μέσα στη σεζόν και πιέζει τον πρώην τεχνικό του Ολυμπιακού για νέα συμφωνία. Διαβάστε το story.

Η τρομερή χειρονομία του Σαλάχ που έκανε ένα παιδί να κλάψει από συγκίνηση!

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ βρήκε δίχτυα κόντρα στην Σαουθάμπτον στο 45ο λεπτό όμως το ωραιότερο τέρμα του με την κόκκινη φανέλα το σημείωσε λίγα λεπτά μετά το φινάλε του αγώνα στο "Άνφιλντ" (VIDEO)!

ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕΡΙ ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

O Σπαλέτι αποβλήθηκε από το διαιτητή και το... ευχαριστήθηκε!

Μετά την Τότεναμ, η Ίντερ έριξε στο καναβάτσο και την Σαμπντόρια με γκολ στις καθυστερήσεις και ο Λουτσιάνο Σπαλέτι ξέσπασε με μοναδικό τρόπο, με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον διαιτητή (VIDEO).

Ο ΕΡΕΡΑ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥ

Ερέρα: "Πληρώσαμε τα λάθη μας"

Το αήττητο του Άρη "έσπασε" στους "Ζωσιμάδες" με τον Πάκο Ερέρα να τονίζει πως η ομάδα του υπέπεσε σε πολλά λάθη.

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ

Πετράκης: "Κερδίσαμε μία δύσκολη ομάδα"

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε μία σπουδαία νίκη επί του Άρη στους "Ζωσιμάδες" με 1-0 και δήλωσε ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τον τρόπο που διαχειρίστηκε η ομάδα του το ματς.

ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΥΕΛΙΞΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ Η ΟΜΑΔΑ

Κάναντι: "Στόχος μας και φέτος η πεντάδα"

Ο Ατρόμητος παρέμεινε αήττητος μετά από τέσσερις αγωνιστικές και ο Νταμίρ Κάναντι υποστήριξε πως στόχος της ομάδα του Περιστερίου είναι να βρίσκεται και φέτος στην πρώτη πεντάδα.

Σάββατο 22 Σεπ. 2018

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΗΣ ΑΕΛ

Αντωνίου: "Η ομάδα χρειάζεται μια νέα αρχή"

Ο τεχνικός της ΑΕΛ, Σωτήρης Αντωνίου, αναφέρθηκε στους λόγους παραίτησης του μετά την ήττα της ομάδας του από τον Ατρόμητο.

ΤΟ "ΣΤΟΧΕΙΩΜΕΝΟ" ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΠΥΛΩΝΕΣ ΤΟΥΣ "ΠΑΛΙΟΥΣ"

Τώρα αρχίζει το πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ

Ο Σάββας Τζιομπάνογλου γράφει για το πρώτο μεγάλο ντέρμπι της χρονιάς, για τον Λουτσέσκου που θέλει "θυμωμένους" τους παίκτες του και εξηγεί γιατί για τον ΠΑΟΚ έχει τεράστια βαθμολογική σημασία.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΙ ΕΙΔΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ

Η ΑΕΚ δεν χρωστά αποδείξεις

Ο Κώστας Τσίλης γράφει για το παιχνίδι στην Τούμπα, το οποίο παρά την περί του αντιθέτου περιρρέουσα ατμόσφαιρα, δεν είναι ούτε ειδικών συνθηκών, ούτε και αποδείξεων.

ΚΑΚΟΙ, ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΙ ΟΙ "ΜΕΡΕΝΓΚΕΣ"

Ρεάλ Μαδρίτης - Εσπανιόλ 1-0: Ο Ασένσιο έδωσε τη λύση

Το γκολ του Μάρκο Ασένσιο στο 41' αρκούσε για να νικήσει η Ρεάλ στη Μαδρίτη την Εσπανιόλ και να "πατήσει" κορυφή για το Σάββατο, καθώς την Κυριακή (23/9) η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Ζιρόνα. (VIDEOS)

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΓΙΝΕ ΕΛΙΚΟΔΡΟΜΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΥΧΟ ΦΙΛΑΘΛΟ

Αναβλήθηκε ματς στην Αγγλία για να διακομιστεί φίλαθλος σε νοσοκομείο

Αναβλήθηκε η αναμέτρηση της Μπάρνσλεϊ με την Μπάρτον, καθώς χρειάστηκε ο αγωνιστικός χώρος να μετατραπεί σε ελικοδρόμιο λόγω έκτακτης ιατρικής ανάγκης (VIDEO).

Ο ΚΡΟΑΤΗΣ "ΛΥΤΡΩΣΕ" ΤΟΥΣ "ΝΕΡΑΤΖΟΥΡΙ"

Σαμπντόρια - Ίντερ 0-1: "Απόδραση" με Μπρόζοβιτς στο 94'

Η Ίντερ απέδρασε από το "Luigi Ferraris" της Γένοβας, επικρατώντας 1-0 της Σαμπντόρια με το γκολ του Μαρτσέλο Μπρόζοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΤΑ HIGHLIGHTS ΤΗΣ SUPER LEAGUE ΣΟΥΡΩΤΗ

Τα γκολ και τα highlights της 4ης αγωνιστικής (VIDEOS)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τις αναμετρήσεις που ολοκληρώθηκαν το Σάββατο (22/9) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΤΩΝ ΣΤΟΥΣ ΘΕΣΣΑΛΟΥΣ

"Πόλεμος" ανακοινώσεων Ατρόμητου - ΑΕΛ

Η ΠΑΕ ΑΕΛ εξέδωσε και δεύτερη ανακοίνωση για τη διαιτησία στο Περιστέρι, για να έλθει η "απάντηση" από τον Ατρόμητο περί υποδοχής της με χιούμορ.

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Η βαθμολογία και τα υπόλοιπα ματς της 4ης αγωνιστικής

Διαβάστε πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία της Super League μετά τα τρία πρώτα ματς της 4ης αγωνιστικής. Ενημερωθείτε επίσης για το υπόλοιπο πρόγραμμα με το ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ να ξεχωρίζει.

ΝΙΚΕΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΝΑΝΤ ΚΑΙ ΝΙΣ

Ανεβαίνουν Λιλ και Μονπελιέ

Λιλ και Μονπελιέ νίκησαν στις έδρες τους τις Ναντ και Νις - αντίστοιχα- κι αναρριχήθηκαν στις υψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας της Ligue 1.

Η ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΑΣ

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 1-0: γκρεμίστηκε από την κορυφή με αυτογκόλ

Το σερί του Άρη έλαβε τέλος στους "Ζωσιμάδες", καθώς με αυτογκόλ του Δεληζήση στο 65' ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με σκορ 1-0 των "κιτρίνων", ντουμπλάροντας τις νίκες του στο πρωτάθλημα μετά το "διπλό" στη Ριζούπολη.

ΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΝΔΡΕΖΟΥΣ

Μπράιτον - Τότεναμ 1-2: Επιστροφή Κέιν στα γκολ και ηρεμία στους "spurs"

Ο Χάρι Κέιν σκόραρε για πρώτη φορά το Σεπτέμβριο και η Τότεναμ επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, νικώντας εκτός έδρας 2-1 την Μπράιτον. (VIDEO)

ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΒΙΝΤΕΚΕΡ

Επιστροφή για Γιακουμάκη, πρώτη Παντελιάδη στον Λεβαδειακό

Με τρεις προσθήκες σε σχέση με το ματς κόντρα στον Άρη θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό ο Λεβαδειακός καθώς ο Άκης Μάντζιος υπολογίζει στους Γιακουμάκη, Παντελιάδη και Κρνέτα.

Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ SPORT24.GR

PΟLL: Ποιο θα είναι το αποτέλεσμα του ΠΑΟΚ - ΑΕΚ;

"Ασπρόμαυροι " ή "κιτρινόμαυροι" οι νικητές του πρώτου μεγάλου ντέρμπι του πρωταθλήματος; Το Sport24.gr σε ρωτάει και περιμένει την απάντηση σου!

ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.

Μοντεαγούδο: "Δεν παίζουμε επιθετικά όπως θα ήθελα"

Στα δύο γκολ που δέχτηκε η ομάδα του στο πρώτο δεκάλεπτο στάθηκε ο τεχνικός του Απόλλωνα, Αλμπέρτο Μοντεαγούδο, μετά την ήττα της ομάδας του από τον Αστέρα στην Τρίπολη. Θέλει επιθετική βελτίωση στην συνέχεια.

ΜΕ ΛΕΜΑΡ ΚΑΙ... ΤΥΧΗ Η "ΑΤΛΕΤΙ"

Χετάφε - Ατλέτικο 0-2: Επιστροφή στην κανονικότητα για τους "κολτσονέρος"

Η Ατλέτικο άφησε πίσω της τις αποτυχίες κόντρα Θέλτα κι Έιμπαρ κι επέστρεψε στις νίκες και την κανονικότητα, καθώς επικράτησε με 2-0 της Χετάφε στο "Κολισέουμ Αλφόνσο Πέρεθ". (VIDEO)

Ο ΑΙΓΥΠΤΙΟΣ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΑ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ

Η 18άδα του ΠΑΟΚ για το ντέρμπι: Εκτός Ουάρντα και Ακπόμ

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου ανακοίνωσε την 18άδα των ποδοσφαιριστών πάνω στους οποίους θα βασιστεί για το αυριανό (23/9, 20:30) ντέρμπι με την ΑΕΚ.

ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΦΗ

Χωρίς Ντουρίτσκοβιτς, Φλίσκα η Ξάνθη, εκτός οι Δερμιτζάκης, Μιχόγεβιτς στον ΟΦΗ

Η Ξάνθη που ψάχνει την πρώτη της νίκη υποδέχεται την Κυριακή τον ΟΦΗ που επίσης αγνοεί τη νίκη μετά από τρεις αναμετρήσεις.

"ΤΙΤΛΟΙ ΤΕΛΟΥΣ" ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Παραιτήθηκε από τον πάγκο της ΑΕΛ ο Αντωνίου

Την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία της ΑΕΛ υπέβαλε ο Σωτήρης Αντωνίου μετά τον αγώνα με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και την ήττα των "βυσσινί" με 2-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.