Γουάντα Νάρα: "Δεν περιμένει την Γιουβέντους ο Ικάρντι, θέλει Ίντερ"

Η Γουάντα Νάρα ξεκαθάρισε σε τηλεοπτική εκπομπή πως ο Μάουρο Ικάρντι δεν περιμένει πρόταση από την Γιουβέντους ενώ εξέφρασε την άποψη πως ο Αργεντινός θα παραμείνει στην Ίντερ.

ΧΑΜΟΣ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ "ΔΙΠΛΟ" ΣΤΟ ΟΑΚΑ

Η Ξάνθη πανηγύρισε στα αποδυτήρια με "Bella Ciao"

Η Ξάνθη επικράτησε 2-1 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και οι παίκτες της πανηγύρισαν έξαλλα στα αποδυτήρια τραγουδώντας το "Bella Ciao". Δείτε video από το πάρτι που έστησαν οι ακρίτες. (VIDEO)

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ

Παρί Σεν Ζερμέν - Τουλούζ 4-0: Ο Σουπό-Μοτίνγκ ντύθηκε Καβάνι!

Η Παρί Σεν Ζερμέν ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο όπου πέτυχε τέσσερα γκολ (δύο ο Τσουπό Μοτίνγκ) και σκόρπισε με το εμφατικό 4-0 την Τουλούζ. Αγωνίστηκε για 60 λεπτά ο Κουλούρης.

ΑΠΤΟΗΤΟΣ Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΤΟΥ

Καρντόσο: "Δεν συμφωνώ ότι η ομάδα δεν βελτιώνεται"

Μπορεί ο Μιγκέλ Καρντόσο ν' αποτελεί παρελθόν από τη θέση του προπονητή της ΑΕΚ μετά απόφαση του Δημήτρη Μελισσανίδη, αλλά ο Πορτογάλος τεχνικός υποστήριξε ότι μπορεί να επιφέρει βελτίωση στην ομάδα του.

ΚΛΙΚ ΑΠΟ ΤΟΝ... ΧΑΜΟ ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ

Εικόνες από την ένταση στο ΟΑΚΑ μετά το ΑΕΚ - Ξάνθη

Η ΑΕΚ ηττήθηκε 1-2 από την Ξάνθη στο ΟΑΚΑ και ακολούθησαν λαϊκά δικαστήρια στο Ολυμπιακό Στάδιο. Δείτε φωτογραφίες από την ένταση που προκλήθηκε μετά το φινάλε της αναμέτρησης. (PHOTOS)

ΡΑΓΔΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ

ΑΕΚ: Τέλος Καρντόσο - Λυμπερόπουλος!

Με απόφαση του Δημήτρη Μελισσανίδη, οι Μιγκέλ Καρντόσο και Νίκος Λυμπερόπουλος αποτελούν παρελθόν από τη θέση του προπονητή και του Τεχνικού Διευθυντή αντίστοιχα.

ΔΕΝ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

Serie A: Θρίαμβος για Λάτσιο, απογοήτευση για Ρόμα

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε οδήγησε την Λάτσιο στο εμφατικό 3-0 στην έδρα της Σαμπντόρια ενώ η Ρόμα είχε απώλεια με το καλημέρα φέρνοντας 3-3 στο "Ολίμπικο" με την Τζένοα.

ΛΥΓΙΣΕ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

ΑΕΚ: Ξέσπασε σε κλάματα ο Μάνταλος

Ο αρχηγός της ΑΕΚ, Πέτρος Μάνταλος, δεν άντεξε και μετά το τέλος της ήττας (1-2) από την Ξάνθη ξέσπασε σε δάκρυα με τους συμπαίκτες του να τρέχουν να τον παρηγορήσουν.

Η ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΗΣ ΑΕΚ

Οπαδοί σε Μελισσανίδη: "Πρόεδρε, διώξ' τον"!

Κατά την αποχώρησή του από τα επίσημα του ΟΑΚΑ, ο Δημήτρης Μελισσανίδης άκουσε τους οπαδούς της ΑΕΚ να ζητούν την άμεση αποχώρηση του Μιγκέλ Καρντόσο εξαιτίας της νέας κάκιστης εμφάνισης και ήττας από την Ξάνθη.

ΕΝΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

ΑΕΚ - Ξάνθη: Λαϊκά δικαστήρια μέσα και έξω από το ΟΑΚΑ

Αμέσως μετά την ήττα από την Ξάνθη, οπαδοί της ΑΕΚ μπήκαν στο γήπεδο και σε έντονο ύφος ζητούσαν εξηγήσεις από τον Βασίλη Μπάρκα. Λαϊκά δικαστήρια μέσα και έξω από το Ολυμπιακό Στάδιο.

ΘΕΑΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Μπαρτσελόνα - Μπέτις 5-2: Ονειρεμένο πάρτι με σόου Γκριεζμάν

Με ηγέτη τον Γκριεζμάν που πέτυχε δύο γκολ και είχε και ασίστ, η Μπαρτσελόνα συνέτριψε με 5-2 την Μπέτις με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο και πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα (VIDEOS).

Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΖΕΡΑΛΝΤΕΣ

Καρντόσο: "Η Ξάνθη είχε δύο σουτ, τα γκολ που δεχθήκαμε"

O προπονητής της ΑΕΚ, Μιγκέλ Καρντόσο, στάθηκε στην αποβολή του Τσίκο Ζεράλντες μετά την ήττα (1-2) από την Ξάνθη αλλά και στο γεγονός ότι οι Θρακιώτες είχαν μόνο δυο σουτ, στα ισάριθμα γκολ που πέτυχαν.

Κυριακή 25 Αυγ. 2019

ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΡΑΛΕΣ

Κρέσπο: "Με σωστή χρήση το VAR θα βοηθήσει"

Ο Άνχελ Κρεσπο μίλησε και για τα γκολ που δέχεται η ομάδα του και το παιχνίδι με την Σλόβαν Λίμπερετς

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

AΕΚ - Ξάνθη 1-2: Σκέτη τραγωδία

Η "άρρωστη" ΑΕΚ του Μιγκέλ Καρντόσο απέτυχε παταγωδώς στην πρεμιέρα της Super League 1. Ήττα με 2-1 από την Ξάνθη και όλα δείχνουν μεγάλες αλλαγές.

ΕΤΟΙΜΟΠΟΛΕΜΟΣ Ο ΛΗΜΝΙΟΣ, ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ Ο ΑΝΤΙΚΑΣΤΑΤΗΣ ΤΟΥ ΜΑΤΟΣ

Και τώρα ο τελικός με τους Σλοβάκους

Ο Σάββας Τζιομπάνογλου γράφει για την νίκη του ΠΑΟΚ στη πρεμιέρα, που ήρθε με κόπο και αφήνει διδάγματα για το τι δεν πρέπει να κάνει για να βρεθεί στους ομίλους του Europa League.

Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥ ΣΤΟΝ ΓΚΟΥΑΡΔΙΟΛΑ

Φερέιρα: "Το αστέρι είναι η ομάδα και όχι ένας παίκτης"

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα, έπλεξε το εγκώμιο όλης της ομάδας και αρνήθηκε να ξεχωρίσει κάποιον παίκτη του ατομικά μετά τη νίκη (2-1) επί του Παναιτωλικού. Η επίκληση στον Πεπ Γκουαρδιόλα.

ΤΡΟΜΕΡΗ ΓΚΑΦΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Ο Αντώνης Στεργιάκης αποβλήθηκε στο 44' του αγώνα της Σλάβια Σόφιας με τη Λουντογκόρετς, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να παίρνει απόφαση - σκάνδαλο με... θύμα τον νεαρό τερματοφύλακα (VIDEO).

ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΤΣΟΝΕΡΟΣ

Με το αγαπημένο 1-0 και ασίστ Φέλιξ η Ατλέτικο

Η Ατλέτικο νίκησε ξανά με 1-0, όπως και στην πρεμιέρα. Το γκολ του Βιτόλο μετά από ασίστ του Ζοάο Φέλιξ έφερε την επικράτηση (0-1) επί της Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα στο Μπουτάρκε.

Ο ΑΓΡΙΝΙΩΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΤΙΜΗΣΕ ΤΟΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟ

Το δώρο στον Βιεϊρίνια για την περσινή γκολάρα στο Αγρίνιο

Ο Αγρινιώτης φωτορεπόρτερ, Θωμάς Δερβίσης, έκανε δώρο στον Βιεϊρίνια μια μεγάλη φωτογραφία τη στιγμή που ετοιμαζόταν να σημειώσει το απίθανο γκολ του περασμένου Μαρτίου στον αγώνα Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ.

ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΖΑΜΑΝΗΣ

Ζαμάνης στον διαιτητή Ζαχαριάδη: "Βάλε και μια μπλούζα του ΠΑΟΚ"

Ο Νίκος Ζαμάνης διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή Πραξιτέλη Ζαχαριάδη, του ζήτησε να φορέσει μπλούζα του ΠΑΟΚ και ο ρέφερι από τη Μακεδονία έδειξε κόκκινη κάρτα στον διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος του Πανιωνίου.

Η ORIGINAL ΤΙΜΗΣΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΓΑΛΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Το κορεό των φίλων της ΑΕΚ ήταν αφιερωμένο στη Μαρσέιγ

Οι οργανωμένοι οπαδοί της ΑΕΚ αφιέρωσαν το κορεό της πρεμιέρας της Super League 1 στη Μαρσέιγ, η οποία στις 31 Αυγούστου συμπληρώνει 120 χρόνια ζωής.

Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΗ SUPER LEAGUE

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1: Έπαιξε όσο χρειαζόταν για το τρίποντο

Ο ΠΑΟΚ χωρίς να ενθουσιάσει με το ποδόσφαιρο που έπαιξε, νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό στην Τούμπα και ξεκίνησε με τρίποντο τη Super League. Σβιντέρσκι και Μίσιτς τα γκολ του Δικεφάλου, μείωσαν με Ντάλσιο οι Αγρινιώτες.

ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

ΑΕΚ: Έντονες αποδοκιμασίες για Καρντόσο

Οι φίλαθλοι της ΑΕΚ αποδοκίμασαν έντονα τον Μιγκέλ Καρντόσο κατά την αναγγελία του ονόματός του από τα ηχεία του γηπέδου, εκφράζοντας τη δυσαρέσκειά τους για την εικόνα της ομάδας στα ευρωπαϊκά παιχνίδια.

ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ VAR ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΒΥΣΣΙΝΙ"

ΠΑΕ ΑΕΛ: "Ο διαιτητής γίνεται έρμαιο κάθε Παπαπέτρου και κάποιων σουβλακοφάγων"

Η ΠΑΕ ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση μετά τη λήξη του αγώνα με τον Ατρόμητο (1-1) και εξέφρασε τα παράπονά της για τον υπεύθυνο του VAR στον αγώνα, Τάσο Παπαπέτρου ενώ έκανε ειδική αναφορά στα... σουβλάκια στο Λαμία - Παναθηναϊκός.

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΟΙ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΙ

Πανιώνιος - Βόλος 1-2: Παρθενική νίκη με Μουνίθ

Ο Βόλος με δύο γκολ του Μουνίθ - το δεύτερο μετά από έλεγχο VAR - νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και πανηγύρισε την παρθενική του νίκη στην πρώτη κατηγορία, στην πρεμιέρα του. Ο Αραμπούλι το κυανέρυθρο γκολ, αποβολή Ζαμάνη, η πρώτη μη ποδοσφαιριστή στην Ελλάδα.

ΗΡΩΑΣ Ο ΓΚΟΛΚΙΠΕΡ ΤΗΣ ΑΕΛ

Ατρόμητος - ΑΕΛ 1-1: Η απόκρουση του Κρίστινσον στο πέναλτι του Ούμπιδες

O Χαβιέρ Ούμπιδες είχε την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στον Ατρόμητο στις καθυστερήσεις του αγώνα με την ΑΕΛ, αλλά ο Έγκμουντουρ Κρίστινσον απέκρουσε το πέναλτι και κράτησε το βαθμό για την ομάδα του. (VIDEO)

ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΛΑΝ

Ουντινέζε - Μίλαν 1-0: O Μπεκάο κατέστρεψε το ντεμπούτο του Τζαμπάολο

Η νέα Μίλαν του Μάρκο Τζαμπάολο άρχισε με ήττα τη φετινή της παρουσία στη Serie A, με τον Μπεκάο να χαρίζει το τρίποντο για την Ουντινέζε κόντρα στους "ροσονέρι" με χρυσή κεφαλιά στο 72ο λεπτό.

ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Ατρόμητος - ΑΕΛ 1-1: Ο "μοιραίος" Κρίστινσον έδωσε το βαθμό στους "βυσσινί"

O Ατρόμητος με την ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Περιστέρι, σε μία αναμέτρηση με δύο όμορφα γκολ, τρία δοκάρια και τον Έγκμουντουρ Κρίστινσον να αποκρούει πέναλτι στις καθυστερήσεις, παίρνοντας ρεβάνς για το λάθος του στο 1-0 των γηπεδούχων. (VIDEOS)

ΟΙ ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΩΤΟΙ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΑΕΚ - Ξάνθη: Ο Καρντόσο άφησε στον πάγκο Λιβάγια - Βράνιες

Ο Μιγκέλ Καρντόσο άφησε στον πάγκο τον Μάρκο Λιβάγια και τον Όγκνιεν Βράνιες για την πρεμιέρα της Super League 1 απέναντι στην Ξάνθη, ενώ δίνει -για πρώτη φορά φέτος- χρόνο συμμετοχής στον Μιχάλη Μπακάκη.

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ Ο ΜΙΧΑΙΛΟΒΙΤΣ

Μπολόνια: Βγήκε από το νοσοκομείο ο Μιχάιλοβιτς για να είναι στον πάγκο

Ο Σίνισα Μιχάιλοβιτς θα βρεθεί κανονικά στον πάγκό της Μπολόνια στο ματς της πρεμιέρας απέναντι στην Βερόνα, βγαίνοντας από το νοσοκομείο για πρώτη φορά μετά από έξι ολόκληρες εβδομάδες.