ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δευτέρα 22 Οκτ. 2018

ΜΠΗΚΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ

Νις - Μαρσέιγ 0-1: "Διπλό" και τέταρτη θέση για την Ολιμπίκ

Η Μαρσέιγ πέρασε νικηφόρα με 1-0 από την έδρα της Νις και με τη δεύτερη διαδοχική επιτυχία της στο πρωτάθλημα έκανε άλμα στην 4η θέση της βαθμολογίας.

ΞΕΣΠΑΣΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 92

To "καυτό" φιλί του Ικάρντι στην Γουάντα Νάρα μετά το νικητήριο γκολ επί της Μίλαν!

Ο Μάουρο Ικάρντι χάρισε στην Ίντερ τη σπουδαία νίκη κόντρα στην Μίλαν με γκολ στις καθυστερήσεις και το γιόρτασε με ένα φιλί στην αγαπημένη του Γουάντα Νάρα. Δείτε PHOTOS+VIDEO.

"ΦΩΝΑΖΟΥΝ" ΓΙΑ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΠΟΤΟΥΡΙΔΗ

OΦΗ - Ολυμπιακός: Αυτή είναι η φάση που διαμαρτύρονται για πέναλτι οι ερυθρόλευκοι

Δείτε σε βίντεο την φάση στην οποία διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για πέναλτι, σε προσπάθεια του Νάτχο και χέρι του Ποτουρίδη, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης στο "Γεντί Κουλέ".

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΑΡΗ ΕΝΟΨΕΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ

Καρυπίδης: "Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω"

Ο Θόδωρος Καρυπίδης με ανάρτηση του ευχαρίστησε τους φιλάθλους του Άρη για την παρουσία τους στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και έδωσε σύνθημα αντεπίθεσης ενόψει της συνέχειας.

ΕΞΑΛΛΟΣ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΩΝ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ

Μαρτίνς: "Δεν σεβαστήκαμε τη φανέλα του Ολυμπιακού"

Ο Πέδρο Μαρτίνς υποστήριξε ότι οι παίκτες του ξεκίνησαν τον αγώνα με τον ΟΦΗ χωρίς να σεβαστούν τη φανέλα του Ολυμπιακού. H συνέντευξη Τύπου του Πορτογάλου προπονητή μετά την ήττα (1-0) στο Ηράκλειο.

ΜΕ ΣΦΙΓΜΕΝΗ ΓΡΟΘΙΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕ Ο ΡΟΥΜΑΝΟΣ ΚΟΟΥΤΣ

Άρης - ΠΑΟΚ: Ο έξαλλος πανηγυρισμός του Λουτσέσκου

Έντονα πανηγύρισε τη νίκη επί του Άρη με 2-1 ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Ράζβαν Λουτσέσκου,

ΣΕ ΔΙΑΡΚΗ ΑΝΟΔΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

Μπέτις - Βαγιαδολίδ 0-1: "Διπλό" Ευρώπης μέσα στην Σεβίλλη!

Η Βαγιαδολίδ επιβεβαίωσε την ανοδική της πορεία και στο "Μπενίτο Βιγιαμαρίν" καθώς νίκησε 1-0 την Μπέτις και μπήκε μέσα στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας που οδηγούν στην Ευρώπη (VIDEO).

Κυριακή 21 Οκτ. 2018

Ο ΣΕΡΒΟΣ ΣΤΡΑΪΚΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΡΗ

Πρίγιοβιτς: "Πολύ σημαντική νίκη, αλλά και αυτή τρεις βαθμούς δίνει"

Ο Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς δήλωσε ότι το πρωτάθλημα είναι μαραθώνιος, ότι μπορεί να νικάς σε ντέρμπι αλλά να χάσεις ένα εύκολο ματς και πως γι' αυτό ο ΠΑΟΚ θα συνεχίσει με την ίδια φιλοσοφία σε όλα τα παιχνίδια.

ΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΡΗ

Πασχαλάκης: "Έπρεπε να βγει το πέναλτι για να πάρουμε κουράγιο"

Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, Αλέξανδρος Πασχαλάκης, αναφέρθηκε στην απόκρουση του πέναλτι του Γιουνές, αλλά και στις οδηγίες του Λουτσέσκου που κράτησαν εκείνον και τους συμπαίκτες του συγκεντρωμένους.

ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΙ ΝΕΡΑΤΖΟΥΡΙ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Ίντερ - Μίλαν 1-0: Ο αρχηγός Ικάρντι "εκτέλεσε" την Μίλαν στο 92'!

Η Ίντερ ήταν η ομάδα που κυνήγησε περισσότερο το γκολ στο "Derby della Madonnina" και το βρήκε στο 92ο λεπτό με κεφαλιά του Ικάρντι, νικώντας έτσι 1-0 την Μίλαν και σκαρφαλώνοντας στην 3η θέση.

ΟΙ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-0: Το γκολ του Βουό που έδωσε τη νίκη στους Κρητικούς

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 επί του Ολυμπιακού στο Ηράκλειο με τον Βουό να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 35ο λεπτό.

Ο ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Μπούσης: "Η γιαγιά μου έβαλε το χέρι της"

Ο Μιχάλης Μπούσης ευχαρίστησε τους οπαδούς του ΟΦΗ, τον Ολυμπιακό και έκανε αναφορά στη γιαγιά του που έχει φύγει από τη ζωή, μετά την επικράτηση των Κρητικών σε βάρος των Ερυθρόλευκων. (VIDEO)

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

Super League (7η αγωνιστική): Τα γκολ και τα highlights των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τις αναμετρήσεις που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο (20-21/10) στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League. (VIDEOS)

ΤΑ 4 ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ

Άρης - ΠΑΟΚ: Έτσι νικούν οι ομάδες που παίρνουν τα πρωταθλήματα

Ο Τσάρλυ αναλύει τους άξονες στους οποίους βασίστηκε η επικράτηση του ΠΑΟΚ επί του 'Αρη, γράφει για τα θετικά στοιχεία των γηπεδούχων και εξηγεί γιατί τέτοιου είδους νίκες μπορούν να κατακτούν μόνο ομάδες με μέταλλο πρωταθλητή.

ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ "ΔΙΠΛΟ" ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ

Άρης - ΠΑΟΚ: Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί του Γ. Σαββίδη στο Κλ. Βικελίδης

Ο Γιώργος Σαββίδης πανηγύρισε έξαλλα την επικράτηση (2-1) του ΠΑΟΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης σε βάρος του Άρη. Δείτε τις αντιδράσεις του υιού του Ιβάν Σαββίδη με τη λήξη της αναμέτρησης. (PHOTOS)

ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ Ο ΝΕΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΩΝ ΚΡΗΤΙΚΩΝ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός: Με πούρο οι πανηγυρισμοί του Μπούση στο γκολ και στη λήξη του ματς

Ο νέος ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΟΦΗ Μιχάλης Μπούσης κρτατώντας πούρο στο χέρι του πανηγύρισε έξαλλα το γκολ του Βουό σε βάρος του Ολυμπιακού, ενώ και η λήξη της αναμέτρησης τον βρήκε να ξεσπά σε χειροκροτήματα, περιτριγυρισμένος από οπαδούς του ΟΦΗ. (VIDEO)

ΤΡΙΤΟ ΣΕΡΙ ΜΑΤΣ ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-0: Πρώτο τρίποντο για τους Κρητικούς, σε αγωνιστική κρίση οι Πειραιώτες

Με γκολ του Βουό στο 35' και αντέχοντας στην πίεση του Ολυμπιακού, ο ΟΦΗ πέτυχε σπουδαία νίκη με 1-0 επί των ερυθρολεύκων, που είχαν πολλούς υστερήσαντες, πέταξαν το πρώτο ημίχρονο και απέτυχαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους στο δεύτερο.

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΠΑΟΚ, ΣΤΟ +6 ΑΠΟ ΑΕΚ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Super League - 7η αγωνιστική: Η βαθμολογία και τα επόμενα ματς

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Super League μετά τους αγώνες της Κυριακής (21/10) στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Στην κορυφή ο ΠΑΟΚ με 19 βαθμούς,

ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ Ο ΡΟΥΜΑΝΟΣ ΚΟΟΥΤΣ

Λουτσέσκου για Πασχαλάκη: "Ο καλύτερος τερματοφύλακας στην Ελλάδα"

Ο Λουτσέσκου αποθέωσε τον Πασχαλάκη, μίλησε για την απόδοση του Πρίγιοβιτς, αναφέρθηκε στον Ουάρντα και στην ατμόσφαιρα του "Κλ. Βικελίδης". Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου.

ΤΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΣΤΟ INSTAGRAM Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΥ

Αρης - ΠΑΟΚ 1-2: Ο ποντιακός πανηγυρισμός του Γιώργου Σαββίδη

Ο Γιώργος Σαββίδης σήκωσε το κασκόλ του ΠΑΟΚ στα επίσημα του "Κλ. Βικελίδης" και μέσω του Instagram πανηγύρισε με ποντιακό μήνυμα!

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥ ΣΤΟΝ ΙΣΠΑΝΟ

Άρης - ΠΑΟΚ: Απάντηση με "φιλάκια" του Βιεϊρίνια στον Κόκε

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, Βϊερίνια, απάντησε στον πρώην επιθετικό του Άρη, Κόκε, με... φιλάκια μέσω social media μετά την εκτός έδρας νίκη (1-2) του "Δικεφάλου" στο ντέρμπι.

Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΝΙΚΗΤΗΡΙΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ

Άρης - ΠΑΟΚ: Η συγκίνηση του Πασχαλάκη στο γκολ του Πρίγιοβιτς

Αμέσως μετά το τέρμα του Πρίγιοβιτς με το οποίο ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-1 επί του Άρη ο τηλεοπτικός φακός συνέλαβε τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη να είναι εμφανώς συγκινημένος.

Ο ΒΑΣΚΟΣ ΤΕΘΗΚΕ ΕΚΤΟΣ ΜΕ ΔΙΑΣΤΡΕΜΜΑ

ΑΕΚ - Μπάγερν: Νοκ-άουτ ο Μοράν

Ο Ισπανός μέσος της ΑΕΚ, Έρικ Μοράν, υπέστη διάστρεμμα στο ματς με τον Απόλλωνα και τέθηκε εκτός για την αναμέτρηση με την Μπάγερν (23/10, 19:55) στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Ο ΠΑΟΚ ΕΚΘΕΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΣΕΡΒΟ ΦΟΡ ΣΤΟ TWITTER

Το ποστάρισμα του ΠΑΟΚ για τον "δολοφόνο" Πρίγιοβιτς

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ εκθειάζει στο twitter τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς και τον χαρακτηρίζει ως δολοφόνο που χτυπάει δυο φορές, με αφορμή τα δυο γκολ που πέτυχε απέναντι στον Άρη.

ΣΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΦΟΡΜΑ Η ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ

"Τεσσάρα" η Γκλάντμπαχ, άφησε τέταρτη την Μπάγερν!

Με κεκτημένη ταχύτητα από τον θρίαμβο στο Μόναχο επί της Μπάγερν, η Γκλάντμπαχ συνέτριψε με χαρακτηριστική άνεση την Μάιντς (4-0) και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας (VIDEOS).

ΤΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΙΓΥΠΤΙΟΥ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ

Άρης - ΠΑΟΚ: Ο πανηγυρισμός του Ουάρντα στο πέναλτι, μετά την απόκρουση του Πασχαλάκη

Έντονες ήταν οι αντιδράσεις του Ουάρντα στο πέναλτι που υπέδειξε ο Ιταλός Ντανιέλε Ντοβέρι, ενώ μετά την απόκρουση του Πασχαλάκη στην εκτέλεση του Γιουνές πανηγύρισε έξαλλα.

ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ "ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ"

Άρης - ΠΑΟΚ 1-2: Διπλό τίτλου με εκτελεστή Πρίγιοβιτς!

Με τον Πρίγιοβιτς να σκοράρει δυο φορές (36' πεν. και 84'), ο ΠΑΟΚ έκανε τεράστιο διπλό στο "Κλ. Βικελίδης" με τον Άρη, παίρνοντας τη νίκη σε ένα ακόμη ντέρμπι, έκανε το 7Χ7 και έστειλε μήνυμα τίτλου.

ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΤΑ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΝ ΣΟΟΥΖΑ

Άρης - ΠΑΟΚ: Το "σεντερφορίσιο" νικητήριο γκολ του Πρίγιοβιτς

Ο Πρίγιοβιτς μετά από ωραίο συνδυασμό των Ουάρντα και Ελ Καντουρί νίκησε κατά κράτος τον Ούγκο Σόουζα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Άρη για το 2-1.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΛΙΣ 2000 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΕΚΔΟΤΗΡΙΑ

Τέλος τα ηλεκτρονικά εισιτήρια για Μπάγερν

Τελείωσαν τα ηλεκτρονικά εισιτήρια για το ματς της ΑΕΚ με την Μπάγερν την ερχόμενη Τρίτη για την 3η αγωνιστική του Champions League και έχουν απομείνει περίπου δυο χιλιάδες στα εκδοτήρια.

ΔΕΙΤΕ ΣΕ VIDEO ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ Ο ΝΤΟΒΕΡΙ

Άρης - ΠΑΟΚ: Η απόκρουση του Πασχαλάκη στο πέναλτι του Γιουνές

Στο 65ο λεπτό ο Ντοβέρι υπέδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ουάρντα στον Μπρούνο Γκάμα με τον Πασχαλάκη να αποκρούει την εκτέλεση του Γιουνές.