ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τετάρτη 17 Δεκ. 2014

ΚΛΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ 0-1 ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ

Απολογείται ο Ηρακλής Ψαχνών για "στημένο" αγώνα!

Για πρώτη φορά κατά τη διάρκεια της εφετινής σεζόν καλείται από την ΕΠΟ (και όχι από ποδοσφαιρικό εισαγγελέα, όπως πρόσφατα η Βέροια) ομάδα σε απολογία για “χειραγώγηση αγώνα”.

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΕ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ

Αλαφούζος για δικαστήρια και...μεταγραφές

Ο Γιάννης Αλαφούζος παραχώρησε ραδιοφωνική συνέντευξη σε σταθμό της ομογένειας και αναφέρθηκε στα δικαστικά ζητήματα που κυριαρχούν στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά και στα μεταγραφικά θέματα του Παναθηναϊκού,

Δευτέρα 15 Δεκ. 2014

ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Κυπέλλου

Η ΕΠΟ έκανε γνωστό το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδος με τους Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ να παίζουν την Τετάρτη (7/1) και τους Παναθηναϊκό, ΑΕΚ την Πέμπτη (8/1)

Δευτέρα 03 Νοε. 2014

Ο ΚΑΤΕΡΙΝΙΩΤΗΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΣΤΟ SPORT24.GR

Παντελιάδης: ''Στην Τρίπολη το Κύπελλο''

Αναντικατάστατος στο αριστερό άκρο της οπισθοφυλακής του Αστέρα Τρίπολης ο Θανάσης Παντελιάδης. Ο 27χρονος μιλά στο Sport24.gr για Ολυμπιακό, Τότεναμ, πρωτάθλημα και Κύπελλο, το οποίο θέλει να κατακτήσει.

Παρασκευή 31 Οκτ. 2014

ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ 1,5 ΜΗΝΑ ΕΚΤΟΣ

Υπέστη ζημιά ο Κάλαϊτζιτς

Ρωγμώδες κάταγμα περόνης υπέστη στο παιχνίδι του ΟΦΗ με την Ξάνθη ο Ζέλικο Κάλαϊτζιτς. Έτοιμος ο Αρτόλα που προπονήθηκε κανονικά στο πρόγραμμα της Παρασκευής (31/10).

ΤΙ ΕΛΕΓΕ Ο ΙΤΑΛΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΓΕΡΙΝΟ

Το τετ α τετ Γκατούζο-Σολτάνι

Από τα ενδιαφέροντα στιγμιότυπα του αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα στον ΟΦΗ και στην Ξάνθη ήταν το τετ α τετ του Τζενάρο Γκατούζο με τον Καρίμ Σολτάνι στην ανάπαυλα της αναμέτρησης στο ''Γεντί Κουλέ''.

Πέμπτη 30 Οκτ. 2014

ΤΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ

Γκατούζο: "Ναρκωτικό στις φλέβες αυτό που έκανε ο κόσμος"

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Τζενάρο Γκατούζο, μίλησε για την παραμονή του στην ομάδα και το πως μεταπείστηκε. Αναλυτικά η συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με την Ξάνθη.

ΑΦΙΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ

Μπεργκ: "Μπορούμε το τρία στα τρία"

Ο Μάρκους Μπεργκ έδωσε το σύνθημα ενόψει των αγώνων που ακολουθούν με Ατρόμητο, Αϊντχόφεν και ΠΑΟΚ σημειώνοντας ότι από εδώ και στο εξής το τριφύλλι θα τα πάει καλύτερα.

Η... ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΣΤΟ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

Αναστασίου: "Κερδίσαμε πολλά αυτή τη βραδιά"

Ο Γιάννης Αναστασίου υπογράμμισε ότι ο Παναθηναϊκός βελτιώνεται συνεχώς και εξέφρασε την ικανοποίηση του για την καλή απόδοση των πολλών ποδοσφαιριστών.

ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΛΛΙΩΣ

Χάβος: "Στρέφουμε την προσοχή μας στο πρωτάθλημα"

Ο Μάκης Χάβος τόνισε ότι τα γρήγορα γκολ του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ημίχρονο έκριναν το παιχνίδι και έθεσε ως στόχο την 7 θέση στο πρωτάθλημα.

ΤΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 84', ΔΟΚΑΡΙ Η ΞΑΝΘΗ ΣΤΟ 93'

ΟΦΗ - SKODA Ξάνθη 1-0

Ο ΟΦΗ χάρη σε γκολ του Τζορτζ στο 84ο λεπτό, επικράτησε με 1-0 της Ξάνθης στο "Γεντί Κουλέ" και έφτασε τους τέσσερις πόντους, έναν περισσότερο από τους Ακρίτες. Δοκάρι οι φιλοξενούμενοι στο 93' (VIDEO)

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΡΓΚ

Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 3-1

Ο Παναθηναϊκός παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στον Παναιτωλικό επικράτησε με 3-1 και εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Πολλά τα θετικά για τον Γιάννη Αναστασίου και κυρίως η επιστροφή του Μάρκους Μπεργκ. (VIDEOS)

ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ

Τι λένε στον Βόλο για τον χειρισμό του Βοσκάκη

Το ρεπορτάζ από τον Βόλο αναφέρει πως οι άνθρωποι της Νίκης είχαν δώσει σχεδόν τα μισά χρήματα στον Μιχάλη Βοσκάκη πριν το ματς (1.400 ευρώ) και πως για λίγα λεπτά δεν είχαν και τα υπόλοιπα.

ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ

Ματαιώθηκε το Νίκη Βόλου - Ζάκυνθος

Η διοίκηση της Νίκης Βόλου δεν συγκέντρωσε το ποσό για να πληρώσει τη διαιτησία του αγώνα με τη Ζάκυνθο και ο Μιχάλης Βοσκάκης ματαίωσε το παιχνίδι. Τι λέει ο κανονισμός και τι συνέβη στα αποδυτήρια.

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1926

Ξεκαθάρισαν τα σενάρια για ΠΑΟΚ

Μετά το ένα το 3-0 της Κέρκυρας επί του Απόλλωνα 1926 ο ΠΑΟΚ έχει μπροστά του δύο σενάρια ισοβαθμιών. Το Sport24.gr αποσαφηνίζει τα πράγματα.

ΒΑΝΤΕΡΣΟΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ

Ερμιονίδα - Απόλλων Σμύρνης 0-1

Ο Απόλλωνας Σμύρνης κατάφερε με το γκολ του Βάντερσον στο 87', να κάμψει την αντίσταση της γηπεδούχου Ερμιονίδας με 1-0, και να του αρκεί ο βαθμός της ισοπαλίας, την τελευταία αγωνιστική, για την πρόκριση.

ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΒΑΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕ

Κέρκυρα-Απόλλων 1926 3-0

Η Κέρκυρα επικράτησε με 3-0 του Απόλλωνα 1926 στο νησί των "Φαιάκων" χάρη σε δυο γκολ του Χαβίτο και ένα του Γκόμες, όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Ευνοημένος και ο ΠΑΟΚ από το αποτέλεσμα.

ΠΩΣ "ΕΖΗΣΕ" ΤΟ ΜΑΤΣ Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα με μια... άλλη ματιά

Δείτε την παρακάμερα του αγώνα ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα αλλά και τις αντιδράσεις που υπήρξαν στις χαμένες ευκαιρίες του "Δικεφάλου".

ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ Ο ΠΑΟΚ ΕΠΑΙΞΕ ΟΡΘΟΔΟΞΑ

Κατσικάς: "Δυστυχώς πετύχαμε μόνο ένα γκολ"

Ο Γιώργος Κατσικάς σχολίασε την ισοπαλία του ΠΑΟΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Τι δήλωσε ο Εγιάλ Γκολάσα.