ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκος - ΠΑΟΚ: Ο Λημνιός πέτυχε buzzer beater στο φινάλε της παράτασης και έστειλε το ματς στα πέναλτι

Ο Δημήτρης Λημνιός μετά το γκολ του στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Ο Δημήτρης Λημνιός μετά το γκολ του στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | INTIME SPORTS

Ο Δημήτρης Λημνιός έδωσε φιλί ζωής στον Παναθηναϊκό στο φινάλε της παράτασης καθώς σκόραρε με άπιαστο σουτ στο 120+9' και μείωσε σε 2-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ, για να στείλει τον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αγκαλιά με την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson μετά από το γκολ του Κεντζιόρα στο 105+1' με το οποίο είχε κάνει το 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό και είχε ανατρέψει το εις βάρος του 0-1 από τον πρώτο ημιτελικό, όμως στην τελευταία φάση της παράτασης οι πράσινοι πήραν το φιλί της ζωής.

Αυτό τους το έδωσε ο Δημήτρης Λημνιός στο 120+9'. Μετά από σέντρα ο Γερεμέγεφ πήρε την κεφαλιά πάσα προς τον Αράο ο οποίος την κατέβασε, κοντρόλαρε, έδωσε ωραία στον Λημνιό, και εκείνος έκανε το πλασέ και νίκησε τον Κοτάρσκι για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Μάλιστα, παρά το γκολ που πέτυχε και τη σημασία που είχε και το γεγονός πως ήταν το πρώτο του δεν πανηγύρισε καθόλου προς σεβασμό προς τον ΠΑΟΚ στον οποίο είχε αγωνιστεί.

TAGS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΛΑΔΑ