Κυριακή 23 Σεπ. 2018

Η ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ

Η αγκαλιά του Κιέζα με το ball boy που έμεινε στην ιστορία!

Ο Φεντερίκο Κιέζα έγραψε το 3-0 κόντρα στην SPAL και πήρε μέρος σε έναν από τους συλλεκτικούς πανηγυρισμούς στην ιστορία της Serie A. Συμπρωταγωνιστής ο μικρότερος αδερφός του (VIDEO).

ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕΡΙ ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

O Σπαλέτι αποβλήθηκε από το διαιτητή και το... ευχαριστήθηκε!

Μετά την Τότεναμ, η Ίντερ έριξε στο καναβάτσο και την Σαμπντόρια με γκολ στις καθυστερήσεις και ο Λουτσιάνο Σπαλέτι ξέσπασε με μοναδικό τρόπο, με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον διαιτητή (VIDEO).

Σάββατο 22 Σεπ. 2018

Ο ΚΡΟΑΤΗΣ "ΛΥΤΡΩΣΕ" ΤΟΥΣ "ΝΕΡΑΤΖΟΥΡΙ"

Σαμπντόρια - Ίντερ 0-1: "Απόδραση" με Μπρόζοβιτς στο 94'

Η Ίντερ απέδρασε από το "Luigi Ferraris" της Γένοβας, επικρατώντας 1-0 της Σαμπντόρια με το γκολ του Μαρτσέλο Μπρόζοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΙΚΩΝ ΣΤΗ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ

Φιορεντίνα - ΣΠΑΛ 3-0: Υψηλές πτήσεις για τους "βιόλα"

Η Φιορεντίνα επικράτησε εύκολα με 3-0 της ΣΠΑΛ στο "Αρτέμιο Φράνκι", έκανε το 3/3 στην έδρα της κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Serie A. Πέρασε στο 66' ο Μιραλάς.

ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΘΕΑΜΑ Ο ΙΒΟΡΙΑΝΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΜΑ

Ο Ζερβίνιο έβαλε γκολάρα τρέχοντας 60 μέτρα

Ένα φοβερό γκολ σκόραρε ο σταρ της Πάρμα, Ζερβίνιο στο σημερινό (22/9) ματς εναντίον της Κάλιαρι. Ο Ιβοριανός πριν γράψει το τελικό 2-0 υπέρ της ομάδας του έτρεξε περίπου 60 μέτρα (VIDEO).

ΕΥΧΕΣ ΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ

Μίλαν και Ίντερ "τσακώθηκαν" για την ημερομηνία γέννησης του Ρονάλντο!

Μίλαν και Ίντερ βρήκαν μία ακόμα ευκαιρία για να δείξουν την κόντρα τους, δίνοντας ευχές στον Ρονάλντο για τα γενέθλιά του σε δύο διαφορετικές ημερομηνίες! Ποιά όμως έχει δίκιο; Διαβάστε το story.

Κόντρα σε ομάδα που στοιχίζει 9.000.000 ευρώ λιγότερα από τον Ρονάλντο η Γιουβέντους!

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο θέλει, μετά την αποβολή του στο ματς με την Βαλένθια, να "δώσει απαντήσεις" κόντρα στην Φροζινόνε, που όλο το ρόστερ της δεν φτάνει το ετήσιο κασέ του! Διαβάστε λεπτομέρειες.

Παρασκευή 21 Σεπ. 2018

ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΙΚΩΝ ΣΤΗ ΡΕΤΖΟ ΕΜΙΛΙΑ

Σασουόλο - Έμπολι 3-1: Με "όπλο" την έδρα οι "νεροβέρντι"

Η Έμπολι άνοιξε το σκορ με τον Καπούτο 18 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του ματς, αλλά η Σασουόλο έκανε την ανατροπή (3-1) και πήρε την τρίτη της νίκη στα ισάριθμα εντός έδρας πρώτα ματς της στη Serie A. (VIDEOS)

Ο ΧΑΛΦΡΕΝΤΣΟΝ ΓΙΑ ΤΟ... ΖΟΡΙΚΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

"Αδύνατο για τον Ρονάλντο και τον Μέσι να βάλουν 50 γκολ στη Serie A"

Ο εξτρέμ της Φροζινόνε, Εμίλ Χάλφρεντσον, υποστήριξε ότι είναι απίθανο για κάθε παίκτη, ακόμα και για τους Ρονάλντο ή Μέσι, να βάλουν 50 γκολ τη σεζόν παίζοντας στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Τετάρτη 19 Σεπ. 2018

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Ρήτρα αποδέσμευσης έχει ακόμα και ο Μόντσι!

Ο Μόντσι "τρέχει" όλες τις μεταγραφές της Ρόμα από το καλοκαίρι του 2017 όμως το εντυπωσιακό είναι πως υπάρχει ρήτρα αποδέσμευσης και για εκείνον, όπως αποκάλυψε σε ραδιοφωνική εκπομπή.

ΘΕΑΜΑΤΙΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟΝ ΣΛΟΒΑΚΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ

"Χρυσώνει" Σκρίνιαρ για να μείνει η Ίντερ

Να διατηρήσει στις τάξεις της τον Μίλαν Σκρίνιαρ θέλει η Ίντερ, η οποία φέρεται διατεθειμένη να προχωρήσει σε διπλασιασμό των ετήσιων αποδοχών του Σλοβάκου αμυντικού, ώστε να παραμείνει κάτοικος "Τζουζέπε Μεάτσα".

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ "DON BALON"

"Κριστιάνο καλεί Χάμες στη Γιουβέντους"

Να σμίξει ξανά με τον πρώην συμπαίκτη του στη Ρεάλ, Χάμες Ροντρίγκες, επιθυμεί ο σούπερ σταρ της Γιουβέντους, Κριστιάνο Ρονάλντο, σύμφωνα με το ισπανικό περιοδικό "Don Balon".

Τρίτη 18 Σεπ. 2018

ΣΚΛΗΡΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΙ ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΟ

Μετά την κατακραυγή για το φτύσιμο, νέο "χαστούκι" για Ντόουγκλας Κόστα!

Μετά το σάλο που προκλήθηκε στην ποδοσφαιρική Ιταλία με το φτύσιμο του Κόστα στον Ντι Φραντσέσκο, ο άσος της Σασουόλο πέρασε στην αντεπίθεση μετά τις υπόνοιες εις βάρος του για ρατσιστικές εκφράσεις.

Δευτέρα 17 Σεπ. 2018

ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΚΕ ΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΤΟΥ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΣΑΣΟΥΟΛΟ Ο ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ

Η δημόσια συγγνώμη του Ντόουγκλας Κόστα

Ως μία άσχημη παρένθεση στην καριέρα του θεωρεί ο Ντόουγκλας Κόστα την απρεπή συμπεριφορά του, που επέφερε την αποβολή του στις καθυστερήσεις του αγώνα, με αντίπαλο την Σασουόλο.

ΑΝΟΙΞΕ... ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ Ο "CR7"

Ρονάλντο: "Χαρούμενος που σκόραρα τα πρώτα μου γκολ"

Σε πελάγη ευτυχίας πλέει ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έκανε... σεφτέ στα γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους, υπογράφοντας με δύο προσωπικά τέρματα το "τρίποντο" της "βέκια σινιόρα" απέναντι στην αξιόμαχη Σασουόλο (2-1).

Κυριακή 16 Σεπ. 2018

1-1 ΜΕ ΚΑΛΙΑΡΙ ΣΤΗ ΣΑΡΔΗΝΙΑ

Σεφτέ στα γκολ ο Ιγκουαΐν, απώλεια η Μίλαν

Ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν σημείωσε το πρώτο τέρμα του με τη φανέλα της Μίλαν, ωστόσο οι "ροσονέρι" έμειναν στην ισοπαλία με την Κάλιαρι στη Σαρδηνία.

Η ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΥ ΕΞΤΡΕΜ

Ο Κόστα χτύπησε με αγκώνα και κεφάλι αντίπαλο και μετά τον έφτυσε (VIDEO)

Ο Ντόουγκλας Κόστα είχε έντονο καυγά με τον Φεντερίκο ντι Φραντσέσκο μετά από ένα μαρκάρισμα, που κατέληξε σε φτύσιμο του Βραζιλιάνου και αποβολή (VIDEO).

ΠΡΩΤΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΩΝΕΣ

Σκόραρε δύο γκολ ο Ρονάλντο, πάντα πρώτη η Γιουβέντους

Η αναμονή έλαβε τέλος και ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε τον πολυπόθητο λογαριασμό με τη Γιουβέντους, σημειώνοντας και τα δύο τέρματα στη νίκη επί της Σασουόλο στο Τορίνο.

ΠΗΡΕ ΦΟΡΑ Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ!

Μετά το πρώτο, ήρθε και το δεύτερο γκολ του Ρονάλντο για τη Γιουβέντους

Στην αναμέτρηση με την Σασουόλο ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε τα πρώτα του τέρματα με τη φανέλα της Γιουβέντους, σκοράροντας δις μέσα σε 15 λεπτά για το 2-0. (video)

ΑΝΟΙΞΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ

Το πρώτο γκολ του Ρονάλντο με τη φανέλα της Γιουβέντους

Στην αναμέτρηση με την Σασουόλο ο Κριστιάνο Ρονάλντο έδωσε το προβάδισμα στη Γιουβέντους στο 50ο λεπτό, σκοράροντας το πρώτο του τέρμα για λογαριασμό των "μπιανκονέρι". (video)

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΤΑΛΟ

Ξέσπασμα Μπαλοτέλι κατά της Equipe: "Άντε γαμ... με τα σκουπίδια που εφευρίσκετε"

Ο Μάριο Μπαλοτέλι ξέσπασε με υβριστικές εκφράσεις από τα social media, αντιδρώντας σε δημοσίευμα της "Equipe" περί επιβολής προστίμου από τη Νις για περιττό βάρος. (PHOTO)

ΣΟΚ ΣΤΟ 83' ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΡΩΜΑΙΟΥΣ

Τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη η Ρόμα, 2-2 με την Κιέβο

Η Κιέβο σόκαρε τη Ρόμα στο Ολίμπικο (2-2), χάρη σε γκολ του Στεπίνσκι στο 83', το οποίο άφησε τους γηπεδούχους μακριά από τη νίκη για 3η συνεχόμενη αγωνιστική.

Σάββατο 15 Σεπ. 2018

1-0 ΤΗ ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ ΚΑΙ... ΚΟΡΥΦΗ

Ο Καρνέζης το μηδέν, η Νάπολι τη νίκη

Η Νάπολι επικράτησε με 1-0 της Φιορεντίνα στο μεγάλο παιχνίδι του Σαββάτου στη Serie A, με τον Ορέστη Καρνέζη βασικό.

ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΝΕΡΑΤΖΟΥΡΙ"

Η Πάρμα νίκησε την Ίντερ στο Μιλάνο μετά από 20 χρόνια

Ένας δανεικός παίκτης από την Ίντερ σημείωσε το μοναδικό γκολ στη νίκη της Πάρμα μέσα στο "Τζιουζέπε Μεάτσα" κόντρα στους "νερατζούρι", 20 χρόνια μετά από την προηγούμενη φορά.