ΠΟΛΟ

Τρίτη 30 Ιουν. 2015

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ

Στα... όπλα τα "χάλκινα" κορίτσια του Μπακού

Η εθνική ομάδα των νεανίδων που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους 1ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες, ξεκινάει πρετοιμασία την Τετάρτη (1/7) για το παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων γυναικών τον Αύγουστο.

Δευτέρα 29 Ιουν. 2015

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΕ 9-6 ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΡΟΑΤΙΑΣ

Κατέκτησαν το World League οι Σέρβοι

Η Σερβία επιβλήθηκε της Κροατίας με 9-6 στον μεγάλο τελικό του Super Final του World League στο πόλο των ανδρών. (VIDEO)

Κυριακή 28 Ιουν. 2015

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕ ΗΤΤΑ

Δεύτερη στην Ολλανδία η Εθνική

Τη δεύτερη θέση στο διεθνές τουρνουά πόλο της Ουτρέχτης, κατέλαβε η Εθνική μας ομάδα γυναικών γνωρίζοντας την ήττα με 11-10 από την Ολλανδία στον τελευταίο αγώνα.

Σάββατο 27 Ιουν. 2015

Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 11-10 ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ

Νίκη δια χειρός Τσουκαλά

Η Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών επικράτησε με 11-10 της Κίνας, στο δεύτερο της παιχνίδι για το διεθνές τουρνουά που διεξάγεται στην Ουτρέχτη της Ολλανδίας.

Παρασκευή 26 Ιουν. 2015

ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

Ήττα από την Ουγγαρία για τις γυναίκες

Η εθνική ομάδα πόλο των γυναικών ηττήθηκε με 13-12 από την Ουγγαρία σε φιλικό τουρνουά που διεξάγεται στην Ολλανδία.

Πέμπτη 25 Ιουν. 2015

ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ

Στο Μαυροβούνιο η εθνική ανδρών

Την ερχόμενη εβδομάδα η εθνική ομάδα πόλο των ανδρών εγκαταλείπει την Ελλάδα. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα θα λάβει μέρος και σε τουρνουά στο Βελιγράδι.

Τετάρτη 24 Ιουν. 2015

ΒΡΑΒΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

MVP Φουντούλης και Μανωλιουδάκη

Ο Γιάννης Φουντούλης και η Φιλιώ Μανωλιουδάκη αναδείχθηκαν πολυτιμότεροι παίκτες της Α1 πόλο των ανδρών και Α1 Γυναικών αντίστοιχα.

ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Στην Ουτρέχτη η εθνική γυναικών

Δεν πρόλαβε να επιστρέψει από το Μπακού ο Στέφανος Λέανδρος και ταξιδεύει ξανά αυτή τη φορά στην Ολλανδία με την εθνική ομάδα πόλο των γυναικών.

ΠΗΡΕ ΞΕΝΟ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ

Ο Πάβιτς θα φορέσει το Νο1 του Δεληγιάννη

Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε την απόκτηση του Κροάτη τερματοφύλακα Γιόσιπ Πάβιτς. Αναδείχθηκε καλύτερος πολίστας στον κόσμο το 2012.

Τρίτη 23 Ιουν. 2015

ΟΣΑ ΕΙΠΕ Ο 38ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΡΤΙΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ

Δεληγιάννης: “Είναι δύσκολο να σταματάς κάτι που αγαπάς”

Ο Νίκος Δεληγιάννης μίλησε στον Sport24 Radio 103,3 και το μαγκαζίνο του σταθμού με τον Παντελή Βλαχόπουλο για την απόφασή του να αποσυρθεί.

ΑΠΟΧΩΡΕΙ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΟ

Δεληγιάννης: "Απωθημένο το Ολυμπιακό μετάλλιο"

Ο Νίκος Δεληγιάννης έριξε τίτλους τέλους στην καριέρα του. Μίλησε στο Sport24.gr για τους σταθμούς σε μια επιτυχημένη πορεία είκοσι ετών και για όσα τον περιμένουν και ανυπομονεί να ζήσει.

ΡΕΚΟΡΝΤΜΑΝ ΤΙΤΛΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Αποχωρεί ο Νίκος Δεληγιάννης

Ο Νίκος Δεληγιάννης αποφάσισε να ολοκληρώσει τη σπουδαία καριέρα του. Πρωταγωνιστής μέχρι τον τελευταίο αγώνα του με την ομάδα πόλο του Ολυμπιακού ο 38χρονος κοιτάζει ήδη την επόμενη μέρα. Μέσω ανακοίνωσης ευχαριστεί όσους

ΔΙΗΘΥΝΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Απεβίωσε ο Λάκης Τσαντάς

Έφυγε από τη ζωή ο σπουδαίος διαιτητής της ελληνικής υδατοσφαίρισης, Λάκης Τσαντάς. Ο εκλιπών ήταν ογδόντα χρονών. Συμμετείχε σε πέντε Ολυμπιακούς Αγώνες.

ΣΤΑ ΠΛΑΝΑ ΤΟΥ ΒΛΑΧΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΖΑΝ

Στην εθνική ξανά ο Χρήστος Αφρουδάκης

Ο πρώην αρχηγός της εθνικής πόλο των ανδρών, Χρήστος Αφρουδάκης θα ενσωματωθεί το απόγευμα στην προετοιμασία των διεθνών για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Καζάν. Τι είπε στο Sport24.gr

Δευτέρα 22 Ιουν. 2015

ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 41 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γοργόνες και μάγκες

Τα νιάτα του ελληνικού πόλο άφησαν το στίγμα τους στο Μπακού κατακτώντας δύο χάλκινα μετάλλια, ενώ τα αγόρια άγγιξαν την πρόκριση στον τελικό.

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΥΓΕ Ο ΝΩΝΤΑΣ ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ

Δεκαεννιά χρόνια δίχως το μεγάλο αρχηγό

Ο Νώντας Σαμαρτζίδης μπορούσε να νικήσει στο σπριντ τον χρυσό Ολυμπιονίκη στο 50άρι ελεύθερο και να τα βάλει με μια ολόκληρη κερκίδα. Ο πρώην προπονητής του, ο Κούλης Ιωσηφίδης επιβεβαίωσε στο Sport24.gr πως όσα λέγονται για εκείνον είναι όλα αληθινά.

ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ

Το μέλλον του ελληνικού πόλο στο Sport24.gr

Τα κορίτσια και τα αγόρια των εθνικών ομάδων πόλο, που κατέκτησαν χάλκινα μετάλλια στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού, μίλησαν στην κάμερα του Sport24.gr, ενώ δεν σταμάτησαν να τραγουδούν "Ελλάς ολέ ολέ". Δείτε videos και φωτογραφίες από το εορταστικό κλίμα.

Κυριακή 21 Ιουν. 2015

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΟΛΟ

Κραβαρίτης: "Μας βλέπουν όλοι με διαφορετικό μάτι"

Ο Δημήτρης Κραβαρίτης, προπονητής της εθνικής ομάδας πόλο, που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού, δήλωσε πως αυτή η ομάδα πρέπει να ανέβει ακόμα ψηλότερα με σκληρή δουλειά, ενώ τόνισε πως οι 9 πρώτες ομάδες του τουρνουά είναι σχεδόν ισοδύναμες

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Κροατία - Ελλάδα 10-11

Η εθνική πόλο ανδρών νίκησε με 11-10 την Κροατία στο μικρό τελικό των Ευρωπαϊκών Αγώνων του Μπακού και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Δείτε το video του αγώνα, αλλά και τους πανηγυρισμούς

Σάββατο 20 Ιουν. 2015

ΤΡΙΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟ ΜΠΑΚΟΥ

Ιταλία-Ελλάδα 7-8

Η εθνική ομάδα πόλο των νεανίδων ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου στους 1ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού.