ΑΙΓΑΛΕΩ

Eργοτέλης-Αιγάλεω 3-0

νατσεφσκι

Μια εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε στον Εργοτέλη μια νίκη γοήτρου με 3-0

Οι συνθέσεις των ομάδων
Εργοτέλης(Ν. Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Κοιλιάρας, Ίαστσουκ, Ζαπρόπουλος, Νατσέφσκι(76' Σκουλούδης), Τζούνιορ(81' Μασελής), Μιλάντιν, Κένεντι, Ογκνιένοβιτς, Τάσιτς(75΄Κεφαλούκος)

Αιγάλεω(Σ. Πούλος):Γιαλούρης, Ποπόφ(58' Ποπόφ), Κουμπαρούλης, Τσάτσος, Σίμανεκ(86' Μάριτς), Κουμορτζί, Τουρνάς, Εντουσέι, Νεντέλκοβιτς(86' Nικολόπουλος), Γιάντσετιτς, Πετρόπουλος
Με μια ματιά
Περίπου 1500 φίλαθλοι άφησαν τις κρητικές παραλίες για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι του Εργοτέλη με το Αιγάλεω. Ένα από τα χειρότερα πρώτα ημίχρονα τη φετινή χρονιά στο Παγκρήτιο το οποίο σίγουρα θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα.Οι παίκτες του Εργοτέλη αλλά και αυτοί του Αιγάλεω είχαν το μυαλό τους περισσότερο στις παραλίες και τις διακοπές που έρχονται παρά στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο μέρος. Με εξαίρεση 3-4 χλιαρά σουτ (και από τις δυο ομάδες) το παιχνίδι κύλησε χωρίς ευκαιρίες.

Το δεύτερο ημίχρονο

Άλλο παιχνίδι στο δευτερο μέρος του παιχνιδιού. Φαίνεται πως ο Νίκος Καραγεωργίου έβαλε για τα καλά τις φωνές στους παίκτες του και αυτό απέδωσε καρπούς. Οι Ηρακλειώτες προηγήθηκαν στο 54 με τον Νατσέφσκι να σκοράρει μέσα από τη περιοχή με όμορφο πλασέ. Το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Εργοτέλη σημείωσε ο Ντάνιελ Κένεντι με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ογκνιένοβιτς. Οι Κρητικοί δεν επαναπαύτηκαν στο 2-0 και πίεσαν και για άλλα τέρματα. Μεγάλη ευκαιρία είχε να κάνει το 3-0 ο Κοιλιάρας αλλά και ο Ίαστσουκ δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Γιαλούρη.

Στο 74' τελικά ήρθε και το τρίτο γκολ για τον Εργοτέλη όταν ο Ογκνιένοβιτς πέρασε 3 παίκτες του Αιγάλεω και έστειλε τη μπάλα στα δίχτια του Σίτι για τρίτη φορά στον αγώνα. Το Αιγάλεω είχε την ευκαιρία να πετύχει το γκολ της τιμής στο 89' όταν ο Σκοπελίτης κέρδισε πέναλτι αλλά ο ίδιος παίκτης το εκτέλεσε και δεν κατάφερε να κερδίσει το Δασκαλάκη στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι
Συνέντευξη τύπου
Στη συνέντευξη τύπου ο κ. Καραγεωργίου δήλωσε: Κάναμε μία πολύ καλή σεζόν. Δουλέψαμε σκληρά και πετύχαμε τον στόχο μας, που ήταν η παραμονή στην κατηγορία. Τώρα, κοιτάμε το μέλλον και είμαστε αισιόδοξοι. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην διοίκηση του Εργοτέλη, στους φιλάθλους μας, οι οποίοι ήταν πάντα κοντά στην ομάδα, στους συνεργάτες μου και φυσικά στους παίκτες που είναι οι μεγάλοι πρωταγωνιστές".

Γιώργος Κορδονούρης: "Είμαστε ευχαριστημένοι με την παρουσία μας στο Πρωτάθλημα. Πετύχαμε τον στόχο μας και μάλιστα αρκετά νωρίς. Κλείσαμε με νίκη το Πρωτάθλημα και αυτό είναι σημαντικό. Μάλιστα, στο 2ο ημίχρονο παίξαμε και πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο"
Όλα τα λεφτά...
Το δεύτερο ημίχρονο όπου οι δυο ομάδες μεταμορφώθηκαν (ευτυχώς) προς το καλύτερο προσφέροντας στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο ένα καλό δεύτερο ημίχρονο. Ο Εργοτέλης με μια εμφάνιση αντάξια ομάδας της Σούπερ Λίγκ σκόραρε πίεσε και έκανε ευκαιρίες δίνοντας ένα απολαυστικό 45λεπτο.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Το κάκιστο θέαμα που παρουσίασαν οι δυο ομάδες στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο
To Live του αγώνα...
Η 11άδα των γηπεδούχων Eργοτέλης
(Ν. Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Κοιλιάρας, Ίαστσουκ, Ζαπρόπουλος, Νατσέφσκι, Τζούνιορ, Μιλάντιν, Κένεντι, Ογκνιένοβιτς, Τάσιτς
Η 11άδα των φιλοξενούμενων Αιγάλεω
(Σ. Πούλος):Γιαλούρης, Ποπόφ, Κουμπαρούλης, Τσάτσος, Σίμανεκ, Κουμορτζί, Τουρνάς, Εντουσέι, Νεντέλκοβιτς, Γιάντσετιτς, Πετρόπουλος
1' Έναρξη αγώνα
Ξεκινάει το παιχνίδι στο Παγκρήτιο στάδιο
9' Σχόλιο
Τίποτα το ιδιαίτερο από τις δυο ομάδες οι οποίες δεν δείχνουν διάθεση να κυνηγήσουν το γκολ
10' Σουτ Eργοτέλης Κοιλιάρας
30' Σχόλιο
Κακό ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες οι οποίε δείχνουν να έχουν ανάγει το παιχνίδι σε αγγαρεία υπο το βλέμμα 1500 θεατών
31' Κίτρινη κάρτα Νατσέφσκι
39' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Ποπόφ
45' Λήξη ημιχρόνου
Επιτέλους...ημίχρονο στο Ηράκλειο!Μια 45 λεπτη κακοποίηση του ποδοσφαίρου οι δυο ομάδες παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια...Ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο στο δεύτερο μέρος
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
Ξεκινάει το παιχνίδι και ελπίζουμε σε καλύτερο δεύτερο μέρος
48' Κίτρινη κάρτα Αιγάλεω Σίμανεκ
50' Ευκαιρία Αιγάλεω Γιάντσετιτς
Ο Γιάντσετιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής δεν καταφέρνει να κερδίσει το Δασκαλάκη
54' Γκολ Eργοτέλης Νατσέφσκι
O Nατσέφσκι με όμορφο πλασέ από τη περιοχή του Γιαλούρη στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
55' Σουτ Αιγάλεω Νεντέλκοβιτς
58' Γκολ Eργοτέλης Κένεντι
Ο Ντάνιελ Κένεντι μετά από κόρνερ του Ογκνιένοβιτς παίρνει τη κεφαλιά και 2-0
59' Ευκαιρία Eργοτέλης
Ο Γιαλούρης με εκπληκτική διπλή επέμβαση μετά από σουτ των Κοιλιάρα και Ίαστσουκ κρατάει το 2-0
59' Αλλαγή παίκτη
Ο Σκοπελίτης στη θέση του Ποπόφ
61' Κίτρινη κάρτα Eργοτέλης Μλάντιν
74' Γκολ Eργοτέλης
Ο Ογκνιένοβιτς με έξοχη ατομική ενέργεια και αφού πέρασε 3 παίκτες του Αιγάλεω σκοράρει ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0
75' Αλλαγή παίκτη Eργοτέλης
Ο Κεφαλούκος στη θέση του Τάσιτς
76' Αλλαγή παίκτη Eργοτέλης
Ο Σκουλούδης στη θέση του Νατσέφσκι
81' Αλλαγή παίκτη Eργοτέλης
Ο Μασελης στη θέση του Τζούνιορ
85' Αλλαγή παίκτη Αιγάλεω
Ο Μάριτς στη θέση του Σίμανεκ
86' Αλλαγή παίκτη Αιγάλεω
Ο Νικολόπουλος στη θέση του Νεντέλκοβιτς
89' Πέναλτι
Ο Σκοπελίτης δεν καταφέρνει να κερδίσει το Δασκαλάκη από την άσπρη βούλα και να πετύχει το τελευταίο γκολ του Αιγάλεω στη φετινή σούπερ λίγκ.
90' Έναρξη καθυστερήσεων
92' Λήξη αγώνα
Το παιχνίδι τελειώνει με τον Εργοτέλη να παίρνει μια νίκη γοήτρου απέναντι στο υποβιβασμένο Αιγάλεω