LA LIGA

Νίκη με βασικό Μπασινά

μπασινας

Εύκολη νίκη πέτυχε η Μαγιόρκα κόντρα στην Ουέλβα με 2-0, με τον Άγγελο Μπασινά να αγωνίζεται σε όλο το ματς. Νίκς και για τις Χετάφε και Μπιλμπάο

Με τον Άγγελο Μπασινά να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά του εκτός έδρας αγώνα της Μαγιόρκα με την Ουέλβα, οι "νησιώτες" πήραν εύκολη νίκη 2-0 με τον Γκουίθα να ανοίγει το σκορ μόλις στο 2-0 λεπτό και τον Τούνι να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 79ο.
Στους υπόλοιπους αγώνες που διεξήχθησαν την Κυριακή, η Μπιλμπάο πήρε σημαντική νίκη στην έδρα της Βαγιαδολίδ με 2-1 και τον Αντούριθ να σκοράρει και τα δύο τέρματα των Βάσκων πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Για την Βαγιαδολίδ ο Βίκτορ ήταν αυτός που κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 2-1 με εκτέλεση πέναλτι στο 70ό λεπτό της αναμέτρησης. Μπέτις και Σανταντέρ έμειναν στο 1-1 ενώ η Χετάφε κέρδισε την Μούρθια με 2-0 με τέρματα των Κέπα (55') και Κασκέρο (60').