LIGUE 1

Λιλ - Λιόν 3-4: Ματσάρα στο Πιέρ Μορουά με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 2 γκολ σε τέσσερα λεπτά

PRINT SCREEN

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με επτά γκολ έγινε το βράδυ της Δευτέρας στο Λιλ με τη Λιόν να βρίσκει δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά στο τέλος του αγώνα και να φτάνει στην ολική ανατροπή και το διπλό.

Η Λιόν αν και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κόντρα στη Λιλ και πίσω στο σκορ μέχρι το 88' με 3-2 κατάφερε να γυρίσει το ματς, να φτάσει στη νίκη με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά και να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο στη μάχη που δίνει για να μπει στην πρώτη εξάδα της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 21' όταν ο Ντιακιτέ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό γάμα ενώ στο 37' ο Ζεγκρόβα με σουτ εκτός περιοχής πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.