ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Ρεκόρ για Κασίγιας

Κασίγιας

Το μηδέν στην άμυνα θέλει σήμερα ο Κασίγιας στον αγώνα της Ρεάλ Μαδρίτης με την Εσπανιόλ για να σπάσει το ρεκόρ του

Αυτή τη στιγμή ο Ίκερ Κασίγιας έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία των Μαδριλένων για 291 λεπτά και σήμερα ελπίζει να σπάσει το ρεκόρ του (358'), προσπαθώντας να μη δεχτεί η ομάδα του τέρμα για τουλάχιστον 67 λεπτά.
Απέναντι του αυτή τη φορά όμως θα έχει να αντιμετωπίσει τις εμπνεύσεις των παικτών της Εσπανιόλ και πιο συγκεκριμένα των Ραούλ Ταμούδο, Λουίς Γκαρσία και Ιβάν ντε λα Πένια, κάτι που σημαίνει πως η αποψινή βραδιά για τον άσο των "μερένγκες" δε θα είναι καθόλου εύκολη.

Πέρα λοιπόν από τη νίκη για την ομάδα του, ο Ίκερ Κασίγιας θα έχει έναν ακόμη λόγο να παρουσιαστεί πανέτοιμος στο σημερινό παιχνίδι στο Μονζουίκ.

Υπενθυμίζεται ότι το τελευταίο γκολ που δέχθηκε η Ρεάλ και φυσικά ο Ίκερ Κασίγιας ήταν από τον Πέδρο Λόπεζ της Βαγιαδολίδ, σε έναν αγώνα που η λήξη του βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.