LA LIGA

Επιστροφή στις νίκες για τη "Βασίλισσα"

ρεάλ μαδρίτης πανηγυρικό

Η Ρεάλ Μαδρίτης επέστρεψε στις νίκες στην Πριμέρα Ντιβιζιόν επικρατώντας με 3-1 της Σανταντέρ.Ήττα για Σεβίλλη

Άνετη νίκη για τους πρωταθλητές...

Η Ρεάλ Μαδρίτης με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα έκανε το έργο της πιο εύκολο απέναντι στη "σκληροτράχηλη" Σανταντέρ, η οποία είχε δεχθεί μόλις ένα γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Μόλις στο 4' ο αρχηγός και σημαία των "μερένγκες" Ραούλ έβαλε μπροστά στο σκορ τη Ρεάλ κάνοντας το 1-0.Έξι λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 10' ο Σάντσεθ της Σανταντέρ με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους Μαδριλένους.Ο Ραούλ ξαναχτύπησε και στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 70' με απευθείας εκτέλεση φάουλ.Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 73' με τον Μουνίτις.

Ήττας... συνέχεια

Ανώμαλη προσγείωση για τη Σεβίλλη, μετά το θρίαμβο του Τσάμπιονς Λιγκ, η οποία γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά εκτός έδρας, από την εντυπωσιακή Αλμερία.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ντάνιελ Άλβες με κόκκινη κάρτα στο 46'.Το γκολ για την Αλμερία το πέτυχε ο Ακασιέτε λίγο πριν τις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 88', αφήνοντας με αυτό τον τρόπο λιγοστά χρονικά περιθώρια στη Σεβίλλη για να αντιδράσει, τα οποία όμως δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί.