ΜΠΑΣΚΕΤ

Super BasketBall Finals #3

Δείτε την Super BasketBall για τον τρίτο τελικό Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού με τους Μ. Μίχαλο και Σ. Τριαντάφυλλο. Σχολιάζουν: Γ. Φιλέρης, Π. Διαμαντόπουλος, Γ. Συρίγος, Ν. Μπάκουλη, Γ. Ντεντόπουλος και Σ. Καβαλιεράτος.

Στείλτε τις ερωτήσεις σας σε twitter και facebook με το hashtag

#superbasketball

Η εκπομπή ολοκληρώθηκε. Ραντεβού και πάλι μαζί το βράδυ της Κυριακής (1/6) μετά τον 4ο τελικό. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ!

● Πέτγουεϊ: "Κάναμε καλή δουλειά". Διαβάστε αναλυτικά τις δηλώσεις του

● Σχόλιο για τον αγώνα από τον Σπύρο Καβαλιεράτο

● "Καίει" τον Δ. Γιαννακόπουλο το φύλλο αγώνα. Δείτε το... update των διαιτητών για τα χαρτονομίσματα!

● Όλο το χρονικό της μεγάλης έντασης στο ΟΑΚΑ πριν ξεκινήσει ο τελικός, που είχε ως αποκορύφωμα τις απίστευτες δηλώσεις του Δημήτρη Γιαννακόπουλου. Τι αναφέρει το άρθρο 35. Δείτε εδώ

● Σχόλιο για τον αγώνα από τον Τάσο Μαγουλά

● Σλούκας: "Κάλλιο αργά παρά ποτέ". Διαβάστε αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο γκαρντ του Ολυμπιακού

● Στο στούντιο της εκπομπής και ο Γιάννης Φιλέρης

Δείτε αναλυτικά εδώ ό,τι γράφτηκε στο φύλλο αγώνα!

● Διαβάστε και την αρθρογραφία του Παντελή Διαμαντόπουλου: Εσύ το αξίζεις

● Σχόλιο για τον αγώνα από τον Παντελή Διαμαντόπουλο

● Την σεζόν 1992-93 είχε νικήσει για τελευταία φορά ο Ολυμπιακός τον Παναθηναϊκό σε τελικούς των πλέι οφ και ήταν και τότε στον τρίτο αγώνα με 72-77 στο κλειστό της Γλυφάδας. Δείτε το βίντεο.

Τηλεφωνική επικοινωνία τώρα με τη Αντωνία Μαραγούσια από το ΟΑΚΑ για την συνέντευξη Τύπου

Τηλεφωνική επικοινωνία τώρα με τη Νίκη Μπάκουλη από το ΟΑΚΑ η οποία διαβάζει το φύλλο αγώνα

● Την ανωτερότητα του Ολυμπιακού τουλάχιστον για τα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα, παραδέχτηκε ο Φραγκίσκος Αλβέρτης ο οποίος τόνισε πως ο Παναθηναϊκός οφείλει να παρουσιαστεί πανέτοιμος στο ΣΕΦ. Διαβάστε αναλυτικά

● Συνεχίζεται η μπασκετική κουβέντα με τον Γιώργο Συρίγο για το προβάδισμα τίτλου που πήρε ο Ολυμπιακός έναντι του Παναθηναϊκού.

● Σε πολύ λίγο το φύλλο του αγώνα από το ΟΑΚΑ.

● Σχόλιο για τον αγώνα από τον Γιώργο Συρίγο

● Ο Ματ Λοτζέσκι στάθηκε στην πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Ολυμπιακού. Διαβάστε αναλυτικά

● Ένταση δημιουργήθηκε μετά το τέλος του αγώνα στο ΟΑΚΑ ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό, την ώρα που το διαιτητικό τρίο κατευθυνόταν στη φυσούνα. ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

● Η Νίκη Μπάκουλη γράφει για την π... την τύχη που τελικά, δεν φταίει για όλα: Η δικαιοσύνη του μπάσκετ

● "Άψογος ο κόσμος του Παναθηναϊκού". Τάδε έφη Παναγιώτης Αγγελόπουλος! Δείτε εδώ αναλυτικά

Τηλεφωνική επικοινωνία τώρα με τον Νότη Ψιλόπουλο από το ΟΑΚΑ.

● Συνεχίζεται το ρεπορτάζ από την Νίκη Μπάκουλη. Σε πολύ λίγο και η αρθρογραφία της στο SPORT 24

Τηλεφωνική επικοινωνία τώρα με τη Νίκη Μπάκουλη από το ΟΑΚΑ

● Ένσταση θα κάνει ο πρόεδρος της ΚΑΕ ζητώντας την επανάληψη του αγώνα για τους υπεράριθμους στην αποστολή του Ολυμπιακού.

● Σοκαριστικές οι δηλώσεις του Δημήτρη Γιαννακόπουλου. Δείτε αναλυτικά τι είπε

● Καλησπέρα! Ο Ολυμπιακός νίκησε με 69-64 μέσα στο ΟΑΚΑ τον Παναθηναϊκό και πήρε προβάδισμα τίτλου. Αλλά το τρίτο ημίχρονο του ντέρμπι είναι "καυτό"!