ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Κυριακή 22 Απρ. 2018

ΓΛΙΤΩΣΑΝ ΤΟ... ΚΑΖΟ ΟΙ "ΑΕΤΟΙ"

Λύτρωση στο 95' για την Μπενφίκα

Η Μπενφίκα λίγο έλειψε να χάσει βαθμούς απ' την ουραγό και μαζί σχεδόν κάθε ελπίδα για τίτλο, αλλά τελικά με γκολ του Σάλβιο στο 90'+2 νίκησε 2-1 στην έδρα της Εστορίλ (videos)

ΕΜΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ

Δεν μπαίνει σε δημόσιο διάλογο ο Αλαφούζος

Από το περιβάλλον του Γιάννη Αλαφούζου επαναλαμβάνεται ότι αποδέχεται την τελευταία πρόταση της "Pan Asia', ωστόσο τονίζεται ότι δεν πρόκειται να μπει σε δημόσιο διάλογο.

ΠΡΩΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΤΟΥ ΒΑΛΒΕΡΔΕ ΣΤΟΥΣ "ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ"

Κυπελλούχος Ισπανίας η Μπαρτσελόνα, θρίαμβος με Σεβίλλη

Μετά από ένα εξαιρετικό ημίχρονο όπου σημείωσε τρία γκολ, η Μπαρτσελόνα διέλυσε τη Σεβίλλη με 5-0 στη Μαδρίτη και στέφθηκε κυπελλούχος Ισπανίας για 30ή φορά στην ιστορία της.

Σάββατο 21 Απρ. 2018

ΙΣΤΟΡΙΚΟ "ΔΙΠΛΟ" ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ

Η Μίλαν κατάφερε να χάσει απ' την Μπενεβέντο

Η Μπενεβέντο είχε πάρει τον παρθενικό της βαθμό κόντρα στη Μίλαν στον πρώτο γύρο και στο ματς του δεύτερου γύρου νίκησε 1-0 στο Μιλάνο τους "ροσονέρι"! (videos)

ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΟΥΣ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΥΣ"

Τιμωρία Ολυμπιακού για λέιζερ και πυρσούς

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός τιμωρήθηκε με πρόστιμο 6.500€ για την χρήση λέιζερ και πυρσών στον δεύτερο αγώνα της προημιτελικής σειράς της EuroLeague με την Ζάλγκιρις.

"ΔΙΠΛΟ" ΚΟΡΥΦΗΣ ΓΙΑ ΤΗ "ΓΑΛΑΤΑ"

Το αυτογκόλ του Τζαβέλλα βοήθησε τη Γαλατάσαράι

Η Γαλατάσαράι νίκησε 3-2 στην έδρα της Αλάνιασπορ και διατηρήθηκε στην κορυφή, ενώ το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων ήταν αυτογκόλ του Γιώργου Τζαβέλλα (videos)

ΣΤΙΣ ΗΠΑ ΔΙΑΣΗΜΟΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΧΗΤΗΣ

Διάσημοι και ένας Μαχητής μαζί με τον Αντετοκούνμπο!

Στο Μιλγουόκι βρέθηκαν οι παίκτες του Survivor 2 για να παρακολουθήσουν από κοντά τις προσπάθειες του Γιάννη Αντετοκούνμπο, απέναντι στους Σέλτικς στο Game 3 της πρώτης φάσης των playoffs.

ΝΕΑ ΠΟΙΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ EUROLEAGUE

Πρόστιμο ρεκόρ στον Γιαννακόπουλο από την EuroLeague

H EuroLeague τιμώρησε με πρόστιμο 180.000€ τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο για την παρουσία του στον δεύτερο αγώνα της προημιτελικής σειράς με την Ρεάλ Μαδρίτης.

ΟΛΑ ΤΑ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Δούκας ισοφάρισε τη σειρά των τελικών, 4-2 τον Παναθηναϊκό

Ο Δούκας επιβλήθηκε με 4-2 επί του Παναθηναϊκού έχοντας ως πρωταγωνιστές τους Σιούτη, Σταυρακόπουλο που πέτυχαν από δύο γκολ και τον τερματοφύλακα Ζέρβα και έκανε το 1-1 στους τελικούς της Stoiximan.gr Futsal Superleague

ΜΟΜΦΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΪΛΑΝΔΟ

Πιεμπονγκσάντ: "Ο Αλαφούζος απάντησε σε άλλη πρόταση"

Ο Παϊρότζ Πιεμπονγκσάντ θεωρεί ότι ο Γιάννης Αλαφούζος παραποιεί την πρόταση του και υποστηρίζει ότι πρέπει να απαντήσει για τα χρέη που έχει δεσμευτεί ότι θα αναλάβει.

ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΕΡΙ

Νέα ήττα η Ομόνοια, "50άρης" ο Ντάρμπισιρ

Ο Ματ Ντάρμπισιρ πέτυχε το 50ό του γκολ με τη φανέλα της Ομόνοιας, την οποία όμως η ΑΕΛ με δύο γκολ στο φινάλε την υποχρέωσε στην 9η σερί ήττα της (videos)

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΩΝ "ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΩΝ"

Με Ουάσινγκτον και Βλάχο ο Πανιώνιος κόντρα στον Παναθηναϊκό

Στην αποστολή του Πανιωνίου για το εντός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό την Κυριακή (22/4, 19.00) επέστρεψαν οι Βλάχος και Ουάσινγκτον. Έξι ματς δίχως νίκη οι "κυανέρυθροι".

ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ VOLLEYLEAGUE ΟΙ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΕΣ

Τρομερή ανατροπή για την ΑΕΚ, 3-2 τον Ηλυσιακό

Η ΑΕΚ αν και βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και 13-7 στο τάι μπρέικ, όμως κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να επικρατήσει με 3-2 σετ επί του Ηλυσιακού.

ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Άλμα πρόκρισης στον τελικό για την ΑΕΚ, 29-21 τη Μαδέιρα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μυλωνά (8 γκολ) η ΑΕΚ επιβλήθηκε στην Πορτογαλία με 29-21 επί της Μαδέιρα και έκανε άλμα πρόκρισης στον τελικό του Challenge Cup στο χάντμπολ ανδρών.

ΤΕΝΕΡΙΦΗ - ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ 83-75

Άντεξε η... ελληνική Τενερίφη

Η Τενερίφη του Φώτη Κατσικάρη και του Κώστα Βασιλειάδη σταμάτησε την αντεπίθεση που εξαπέλυσε η Φουενλαμπράδα στην τέταρτη περίοδο και πήρε τη νίκη με 83-75 στην 29η "στροφή" της Liga Endesa.

ΕΚΤΙΕΙ ΠΟΙΝΗ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΝΙΓΚΟ

Χωρίς Τριποτσέρη με ΑΕΚ ο Λεβαδειακός

Ο Λεβαδειακός θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (22/4, 19.00) την ΑΕΚ δίχως την παρουσία του Θοδωρή Τριποτσέρη, που εκτίει ποινή τιμωρίας. Ανακοίνωση των Βοιωτών για τον Ζοζέ Ανιγκό.

ΘΕΩΡΕΙ ΥΠΟΠΤΟ ΤΟ ΤΑΪΜΙΝΓΚ

Δυσαρεστημένος ο Γιαννακόπουλος με τον Αλαφούζο

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος δεν κρύβει τη δυσαρέσκεια του για την αιφνίδια αλλαγή στάσης του Γιάννη Αλαφούζου και τη συμφωνία του για την ΠΑΕ Παναθηναϊκός.

ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΔ

Ο Δούκας πήρε προβάδισμα πρόκρισης, 24-21 τον Διομήδη

Ο Δούκας ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε με 24-21 επί του Διομήδη και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά της Handball Premier.

ΤΟ VIDEO ΤΟΥ ΦΥΣΣΑ

Το πάρτι στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού μετά από την κατάκτηση του τίτλου

Ο Τάκης Φύσσας έδωσε το... έναυσμα για να αρχίσει το πάρτι στα αποδυτήρια, μετά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος κ-15 από τον Παναθηναϊκό (video).

ΝΙΚΗ ΜΕ 2-1 ΕΠΙ ΤΗΣ ΤΟΤΕΝΑΜ

Στον τελικό με ανατροπή η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 2-1 την Τότεναμ, με ανατροπή στον ημιτελικό του "Wembley", έτσι θα παίξει στον τελικό του FA Cup για 20ή φορά στην ιστορία. Κορυφαίος ο Αλέξις Σάντσες