Η Λαμποράλ Κούτσα χαμογέλασε στο φινάλε, χάρη στο καλάθι που πέτυχε ο Κόλτον Άιβερσον. Αυτό για το οποίο όμως χαμογελά ο Μάρκο Κρέσπι είναι άλλο...

Highlights: Μπάγερν Μονάχου - Αρμάνι Μιλάνο

Ο Σβέτισλαβ Πέσιτς παραδέχτηκε ότι οι παίκτες του δεν είχαν ''καθαρό'' μυαλό στα κρίσιμα ενώ στάθηκε στο κακό ξεκίνημα της Μπάγερν. Από την πλευρά του ο Λούκα Μπάνκι τόνισε πως η Αρμάνι έδειξε χαρακτήρα.

AΓΩΝΕΣ

Highlights: Νεπτούνας - Ολυμπιακός

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΩΝ

Δηλώσεις: Μπαρτσελόνα-Τουρόφ

Εύκολο έργο είχε η Μπαρτσελόνα και ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επικρατήσει της Τουρόφ.

ΜΕΤΑ ΤΟ ''ΔΙΠΛΟ'' ΤΗΣ ''ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ''

Δηλώσεις: Τσεντεβίτα - ΤΣΣΚΑ

Ο Γιασμίν Ρέπεσα έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας ενώ ο Δημήτρης Ιτούδης στάθηκε στην προσαρμογή των Ρώσων στην επιθετική άμυνα της Τσεντεβίτα.

ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗ ΜΑΛΑΓΑ

Δηλώσεις: Ουνικάχα Μάλαγα - Λιμόζ

Η Μάλαγα έκανε το 3 στα 3, όμως ο Φραν Βάσκεθ μετά τη νίκη επί της Λιμόζ έδειξε να είναι προσγειωμένος, καθώς ακολουθούν τα δύσκολα παιχνίδια με Μακάμπι και ΤΣΣΚΑ.

Κορυφή με ανατροπή η Γαλατά

Η Γαλατασαράι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Κασίμπασα, αλλά έκανε την ανατροπή, πήρε τη νίκη με 2-1 και βρέθηκε στην κορυφή της SuperLig. (video)

ΑΛΛΑΓΗ Ο ΣΑΜΑΡΗΣ

Από μηχανής... Ταλίσκα

Με τον Ανδρέα Σάμαρη να παίζει όλο το πρώτο ημίχρονο και μετά να γίνεται αλλαγή, η Μπενφίκα κέρδισε με 1-0 τη Ρίο Άβε και ανανέωσε το ραντεβού με τη... μοναχική κορυφή. (video)

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Μια μοιρασμένη αγωνιστική

Από τρεις νίκες είχαν γηπεδούχοι και φιλοξενούμενοι την δεύτερη μέρα της τρίτης αγωνιστικής της Euroleague.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΤΑΦΕ

Απόδραση από τη Γαλικία

Η Χετάφε, όντας καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, επιβλήθηκε εκτός έδρας με 2-1 επί της Λα Κορούνια. (video)

ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ''ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ''

Μπαρτσελόνα - Τουρόφ 86-67

Η Τουρόφ ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο στο Palau Blaugrana όμως η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 86-67 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον Γ' όμιλο της Euroleague με ρεκόρ 3-0. Χωρίς νίκη οι Πολωνοί.

O "ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ" ΟΛΛΑΝΔΟΣ ΤΗΣ

Με το συνήθη ύποπτο

Η Σάλκε τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Άουγκσμπουργκ, αλλά το γκολ του Χούντελααρ ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη με 1-0 και τους τρεις βαθμούς. (video)