ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός: Το πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε ο Βιεϊρίνια στο 101'

Δείτε σε VIDEO τη φάση του Κουρμπέλη με τον Κρέσπο και το πέναλτι που υπέδειξε ο Σλοβένος διαιτητής και εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια στο 101' για να κάνει το 2-2 στο ματς του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει τον Παναθηναϊκό στο 101' του αγώνα της Τούμπας μετά από ένα πέναλτι το οποίο καταλογίστηκε στο 6o λεπτό των καθυστερήσεων, καταλογίστηκε μέσω VAR στο 9' των καθυστερήσεων και εκτελέστηκε στο 11o λεπτό των καθυστερήσεων.

Συγκεκριμένα στο 95',27'' ο Κρέσπο πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, μπήκε μέσα σε αυτή και δέχτηκε ένα σπρώξιμο από τον Κουρμπέλη.

Ο Σλοβένος διαιτητής αρχικά έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι αλλά εν συνεχεία από το VAR τον ενημέρωσαν για τυχόν παράβαση. Εν συνεχεία πήγε να δει ο ίδιος τη φάση και στο 99' καταλόγισε το πέναλτι. Υπήρξε ένταση και η αποβολή του Δώνη και στο 101' ο Βιεϊρίνια ευστόχησε για το τελικό 2-2.