Τα γκολ του Σαββάτου

Αφελάι Μαζουακού INTIME SPORTS

Δείτε σε βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τα ματς του Σαββάτου για την 14η αγωνιστική της Superleague.

Τρία παιχνίδι το Σάββατο για την 14η αγωνιστική. Ο Πλατανιάς πήρε βαθιά ανάσα απέναντι στην Νίκη Βόλου, ενώ Καλλονή και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0.

Τέλος ο Λεβαδειακός έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, που χρειάστηκε το γκολ του Μήτρογλου στο 92ο λεπτό για να κερδίσει.

Πλατανιάς - Νίκη Βόλου 3-1

Ο Πλατανιάς εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το 5ο λεπτο και επικράτησε 3-1 της ουραγού Νίκης Βόλου, παίρνοντας έτσι ένα πολύτιμο τρίποντο στη μάχη για την παραμονή.

ΑΕΛ Καλλονής - Παναιτωλικός 0-0

Ισόπαλη χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Καλλονή και τον Παναιτωλικό με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς όχι όμως και τις εντυπώσεις με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερες ευκαιρίες για κάποιο τέρμα.

Λεβαδειακός - Ολυμπιακός 1-2

Ματς - θρίλερ στην Λιβαδειά, με τον Τομάς να "σοκάρει" τον Ολυμπιακό στο 2ο μόλις λεπτό και τους "ερυθρόλευκους" να γυρίζουν το ματς με γκολ του Αφελάι (73') και ασίστ του Ολλανδού στον Μήτρογλου στις καθυστερήσεις.