ΑΕΚ-Ολυμπιακός 2-1

AEK-OSFP INTIME SPORTS

Mε ήρωα τον Μπλάνκο (ασίστ-γκολ) και σωτήρα τον Σάχα, η ΑΕΚ νικήσε 2-1 τον Ολυμπιακό και βγήκε 2η στα πλέι οφ

Η Ένωση πήρε το προβάδισμα με τον Μανωλά στο 7' αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε στο 10' με τον Ι. Παπαδόπουλο. Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι αλλά τα οφ σάιντ δεν άφησαν τον Μήτρογλου να φτάσει σε ένα τετ α τετ με τον Σάχα.
Στην επανάληψη η ΑΕΚ άλλαξε προς το καλύτερο και με σκόρερ τον Ισμαέλ Μπλάνκο στο 54' κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Η Ένωση κράτησε το σκορ μέχρι το τέλος ακόμα και αν χρειάστηκε να καρδιοχτυπήσει σε τρεις περιπτώσεις. Στις δύο ο Σάχα έδιωξε προς της γραμμής καιστο 90' ο Όσκαρ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Αργεντινού.

Ετσι, η ΑΕΚ πήρε τη νίκη και μαζί την 2η θέση (3η στην τελική κατάταξη της Σούπερ Λίγκα) κι αυτό σημαίνει ότι θα παίξει στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ στις 19 και 26 Αυγούστου, ενώ ο Ολυμπιακός, που έμεινε στην 4η θέση με μόλις μια νίκη στα πλέι οφ (5η στην τελική κατάταξη της Σούπερ Λίγκα) θα παίξει στον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, στις 15 και 22 Ιουλίου.

Όσο για την εξέδρα; Περίπου 50 οργανωμένοι αποδοκίμασαν τον Μπάγεβιτς αλλά σφυρίχτηκαν έντονα από ΟΛΟ το υπόλοιπο γήπεδο που έδειξε τη στήριξή του στον Σερβοέλληνα τεχνικό.

*** Με ένα πολύ μεγάλο αιμάτωμα στο δεξί ημιμόριο του προσώπου αποχώρησε από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ο Κώστας Μανωλάς. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής εισήχθη στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών, όπου θα υποβληθεί στις απαραίτητες εξετάσεις και θα επανεκτιμηθεί απο γναθοχειρουργό.Επίσης, ο Σάββας Γκέντσογλου ένιωσε ξανά ενοχλήσεις στον οπίσθιο μηριαίο και η κατάστασή του θα εκτιμηθεί αύριο.
Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Γεωργέας, Μανωλάς (17' Λεονάρντο), Γιάχιτς, Γκέντσογλου (76' Αλεξόπουλος), Λαγός, Καφές, Μαντούκα, Νέμεθ (88' Καράμπελας), Σκόκο, Μπλάνκο.

Ολυμπιακός (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Πάρντο, Πάντος, Ραούλ Μπράβο, Α. Παπαδόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Στολτίδης, Γκαλίτσιος (75' Φετφατζίδης), Λεντέσμα, Γ. Παπαδόπουλος, Όσκαρ, Μήτρογλου.

Διαιτητής: Τάσος Κάκος (Κέρκυρας)

Κίτρινες: Μαντούκα, Νέμεθ, Γιάχιτς, Λαγός - Μήτρογλου, Γ. Παπαδόπουλος, Στολτίδης, Ραούλ Μπράβο
Με μια ματιά
Με δεδομένες τις απουσίες των δύο ομάδων οι ενδεκάδες που κατέβασαν οι Μπάγεβιτς, Μπάντοβιτς ήταν οι αναμενόμενες αν και αυτή του Ολυμπιακού ήταν μία σύνθεση που ίσως δεν έχει παίξει ούτε σε οικογενειακό διπλό. Ο Σερβοέλληνας τεχνικός επέλεξε το 4-4-2 με επιθετικούς προσανατολισμούς ενώ ο συνάδελφός του στους ερυθρόλευκους συνέθεσε μία 11άδα ανάγκης με γεμάτο κέντρο σε διάταξη 4-5-1.

Το ντέρμπι θα έκρινε εν πολλής τον προγραμματισμό της επόμενη χρονιάς ξεκίνησε με την ΑΕΚ να μπαίνει δυνατά εκμεταλλευόμενη την έδρα και το πάθος που μετέδωσε η εξέδρα. Η Ένωση «πληρώθηκε» πολύ γρήγορα το καλό της ξεκίνημα με τον Κώστα Μανωλά να πετυχαίνει γκολ στο 7ο μόλις λεπτό. Ο νεαρός αμυντικός που είχε σκοράρει και στο Καραϊσκάκη (ακυρώθηκε κακώς το γκολ) ξεκίνησε το ντέρμπι από το ίδιο σημείο που το είχε αφήσει στο Φάληρο. Ο 19χρονος σέντερ μπακ βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού και με πλασέ ύστερα από πάσα του Μπλάνκο άνοιξε το σκορ.

Η εξέδρα πήρε φωτιά όπως ήταν λογικό και ζητούσε κι άλλο γκολ αλλά αυτό που έλειψε από τους παίκτες του Μπάγεβιτς ήταν η αυτοσυγκέντρωση. Ο κόσμος μπορεί να ενθουσιάζεται αλλά οι επαγγελματίες παίκτες όχι. Η άμυνα της ΑΕΚ άρχισε αμέσως μετά το γκολ να παρουσιάζει τα γνωστά αμυντικά προβλήματα, όπως και η μεσαία γραμμή που έδειξε πως δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει ένα κέντρο ανάγκης του Ολυμπιακού.

Η απάντηση του Ολυμπιακού ήταν άμεση στο γκολ του Μανωλά αφού οι παίκτες του Μπάντοβιτς αντιλήφθηκαν γρήγορα το κενό στα κεντρικά χαφ και την αδυναμία στο κέντρο της άμυνας να κόψει τις κάθετες πάσες. Έτσι ακριβώς οι ερυθρόλευκοι έφεραν το παιχνίδια στα ίσια τρία μόλις λεπτά μετά το γκολ της ΑΕΚ. Ο Όσκαρ με καταπληκτική κάθετη πάσα τρύπησε την οπισθοφυλακή της Ένωσης και έβγαλε τετ α τετ τον Γιάννη Παπαδόπουλο που τελείωσε τη φάση με εξαιρετικό πλασέ.

Το σκηνικό που στήθηκε στα πρώτα λεπτά δεν άλλαξε αφού η ΑΕΚ δεν μπορούσε να δημιουργήσει τίποτα με τόσο κακό κέντρο (της στοίχησε η αναγκαστική αλλαγή του Μανωλά στο 17’), ενώ ο Ολυμπιακός δημιουργούσε πολλά προβλήματα με τις κάθετες πάσες από τη μεσαία γραμμή.

Το γεγονός πως το ημίχρονο έληξε 0-0 οφείλεται κυρίως στο γεγονός πως ο Μήτρογλου χρεώθηκε αρκετά οφ σάιντ αφού οι γηπεδούχοι επέλεξαν να παίξουν άμυνα στο… κέντρο. Στους αρνητικούς πρωταγωνιστές ο Κάκος, οποίος έκοψε πολλές φορές το παιχνίδι χωρίς να υπάρχει λόγος, ενώ ο επόπτης σταμάτησε λανθασμένα τον Μήτρογλου στο 28’ κι ενώ έβγαινε τετ α τετ με τον Σάχα.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε απολύτως καμία σχέση με το πρώτο. Αυτό είναι συνηθισμένο φαινόμενο για την ΑΕΚ που μεταμορφώνεται προς το καλύτερο τις περισσότερες φορές. Το πάθος των γηπεδούχων ανέβηκε αρκετές σκάλες και αυτό βοήθησε αρκετά και στην ψυχολογία της εξέδρας που λειτούργησε πυροσβεστικά όταν μερίδα οργανωμένων άρχισε συνθήματα κατά του Μπάγεβιτς.

Η ΑΕΚ, λοιπόν, μπήκε πολύ πιο δυνατά στην επανάληψη αλλά σε αντίθεση με το ξεκίνημά της στο παιχνίδι κράτησε το ρυθμό και δημιούργησε ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Πάρντο. Αρχικά ο Σκόκο αστόχησε σε πλασέ και στη συνέχεια ο Μπλάνκο επέλεξε να δώσει πάσα στον μαρκαρισμένο Νέμεθ αντί να τελειώσει τη φάση όντας μόνος του μέσα στην περιοχή.

Ότι δεν κατάφερε όμως ο Αργεντινός στην προαναφερθείσα φάση το πέτυχε στο 54ο λεπτό. Ο Αργεντινός βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο, την κατάλληλη στιγμή (σήμα κατατεθέν του Ζορό) και με ψύχραιμο πλασέ τελείωσε τη φάση αυτή τη φορά και έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Πάρντο.

Την ίδια στιγμή ο Ολυμπιακός έμοιαζε πιο κουρασμένος από ποτέ και ανήμπορος να κάνει κάτι για να γυρίσει το παιχνίδι. Έτσι όπως ήταν το ντέρμπι μόνο η ΑΕΚ θα μπορούσε να χάσει τη νίκη επιστρατεύοντας τις γνωστές αμυντικές της αδυναμίες. Ο Γιάχιτς παραλίγο να κάνει κακό στην ομάδα του αλλά ο Σάχα έσωσε την παρτίδα στο 83' με απίστευτη επέμβαση πριν η μπάλα περάσει τη γραμή από την κεφαλιά του αμυντικού του. Η ΑΕΚ καρδιοχτύπησε αλλά στάθηκε όρθια παρά τα... στραβοπατήματα των τελευταίων λεπτών.

Εν τέλει η Ένωση κατάφερε να πάρει την πιο σημαντική νίκη στο φετινό της ημερολόγιο, καπαρόνοντας το καλό εισιτήριο του Europa και παράλληλα έδωσε την ευκαιρία για σωστό σχεδιασμό με τον απαραίτητο χρόνο.

Συνέντευξη Τύπου
Μπάντοβιτς: "Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά. Υπήρχαν δύσκολες στιγμές. Τελειώσαμε τέταρτοι. Είναι άσχημο για εμάς. Ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα και θα βρει το δρόμο του. Σε μία δύσκολη στιγμή θα πρέπει να βγει δυνατός. Είχαμε πολλές δυσκολίες, ελλείψεις, αλλά δεν θέλω να χρησιμοποιώ δικαιολογίες. Σε κάποια παιχνίδια ήμασταν άτυχοι. Είχαμε ευκαιρίες, αλλά δεν σκοράραμε. Υπήρχαν παιχνίδια που ο αντίπαλος κέρδισε χωρίς φάσεις, όπως με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Είχαμε και αμυντικά προβλήματα, όταν χάναμε τη μπάλα και μας τιμωρούσε ο αντίπαλος. Θεωρώ ότι και στα δύο ημίχρονα δεν ξεκινήσαμε καλά. Στο πρώτο αντιδράσαμε καλά ισοφαρίζοντας. Από εκεί και πέρα, μέχρι το τέλος πήγαμε αρκετά καλά. Αν ήμασταν πιο προσεκτικοί στην τελική πάσα θα μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλο γκολ. Στο δεύτερο μέρος δεχθήκαμε ένα γκολ και κλειστήκαμε πίσω. Δεν είχαμε ηρεμία. Προς το τέλος κάναμε 2-3 φάσεις που θα μπορούσαμε να βάλουμε γκολ. Όπως τελείωσε το παιχνίδι ήταν ένα άσχημο αποτέλεσμα για εμάς".

Μπάγεβιτς: " Εγώ άκουσα να φωνάζουν οι φίλαθλοι Ντούσαν, Ντούσαν. Όταν η ΑΕΚ είναι ενωμένη πετυχαίνει πολλά πράγματα. Θέλω η ΑΕΚ να είναι πιο δυνατή. Δεν μπορεί να συνεχίσει να έχει την εικόνα αυτή που είχε αυτά τα χρόνια. Ο κόσμος θέλει μία καλή ΑΕΚ, όπως σήμερα, που παλεύει μέσα στο γήπεδο. Οι παίκτες είχαν πάθος και θέληση για τη νίκη. Μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλα γκολ. Το παιχνίδι ήταν καλό από τη δική μας πλευρά εκτός από το πρόβλημα που είχαμε με τον Κώστα Μανωλά. Πριν προλάβουμε να βρούμε την ηρεμία ο Ολυμπιακός ισοφάρισε και είχε μια-δυο ευκαιρίες. Κερδίσαμε δίκαια, αν και από κάποια λάθη μας παραλίγο να δεχτούμε στο τέλος την ισοφάριση. Συγχαρητήρια και στους φιλάθλους μας, γιατί μας βοήθησαν πάρα πολύ. Δεν θέλω να πω ότι φοβάμαι πως θα αποδυναμωθούμε. Δεν φοβάμαι τίποτα. Θα δούμε πώς και τι είναι αυτό που μπορούμε να κάνουμε. Έχουμε συμβόλαια που λήγουν, πρέπει να πάρουμε δύο-τρεις παίκτες για να μπορέσουμε να κάνουμε τη διαφορά στην ομάδα. Για τα συμβόλαια που λήγουν θα σας πει ο κ. Αδαμίδης. Δεν μπορούμε να κάνουμε μεγάλες μεταγραφές. Καλύτερα να σας πει τα οικονομικά δεδομένα ο πρόεδρος, παρά εγώ. Δεν πρόκειται να αλλάξουμε όλη την ΑΕΚ ".
Όλα τα λεφτά...
Η κάθετη πάσα του Όσκαρ στο γκολ του Ολυμπιακού.
Ας ξεχάσουμε καλύτερα...
Τον Τάσο Κάκο. Πολλά αχρείαστα σφυρίγματα
To video του αγώνα...
To Live του αγώνα...
Η 11άδα των γηπεδούχων ΑΕΚ
(Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Μανωλάς, Γκέντσογλου, Λαγός, Γεωργέας, Καφές, Γιάχιτς, Μαντούκα, Νέμεθ, Σκόκο, Μπλάνκο
Η 11άδα των φιλοξενούμενων Ολυμπιακός
(Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Πάρντο, Α. Παπαδόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Μπράβο, Γκαλίτσιος, Πάντος, Στολτίδης, Γ. Παπαδόπουλος, Λεντέσμα, Οσκαρ, Μήτρλογλου
1' Έναρξη αγώνα
Ξεκίνημα στην αναμέτρηση από την οποία θα προκύψει η ομάδα που θα πάρει τη 2η θέση και το καλό εισιτήριο για το Europa League (προκριματικά Αυγούστου)
2' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Μήτρογλου
Πρώτη κάρτα στον αγώνα που θα δει ο Μήτρογλου για μαρκάρισμα πάνω στο Μανωλά
6' Γκολ ΑΕΚ Μανωλάς 1-0
Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και ανοίγει νωρίς το σκορ. Ο Μπλάνκο γυρίζει μέσα στην περιοχή και ο Μανωλάς με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πάρντο
7' Σχόλιο
Το γκολ του Μανωλά στέλνει στην βαθμολογία την ΑΕΚ 2η, με 3ο τον Ολυμπιακό και 4ο τον Αρη που είναι στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ
10' Γκολ Ολυμπιακός Γ. Παπαδόπουλος 1-1
Αμεση απάντηση του Ολυμπιακού με τον Οσκαρ να περνάει καταπληκτική κάθετη μπαλιά στο Γιάννη Παπαδόπουλο που θα βρεθεί απέναντι από τον Σάχα με ωραίο πλασέ ισοφαρίζει
13' Σχόλιο
Ο Ολυμπιακός περνάει 2ος στη βαθμολογία, με 3ο τον Αρη που άνοιξε το σκορ στο Βικελίδης αφήνοντας 4η την ΑΕΚ
17' Αλλαγή παίκτη ΑΕΚ Λεονάρντο
Αναγκαστική αλλαγή για τον Μπάγεβιτς που περνάει τον Λεονάρντο στη θέση του Μανωλά
21' Σχόλιο
Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει σε 1-1 τον Αρη και η βαθμολογία τώρα είναι: 2. ΟΣΦΠ 3. ΑΕΚ 4. Αρης
25' Σχόλιο
Ισορροπημένο το παιχνίδι μετά την ισοφάριση του Ολυμπιακού, χωρίς κάποια σπουδαία φάση μπροστά από τις δύο εστίες
26' Σουτ ΑΕΚ Μπλάνκο
Κάθετη πάσα του Λεονάρτνο στον Μπλάνκο, ο Αργεντίνος μπαίνει μέσα στην περιοχή αλλά θα σουτάρει άουτ
28' Οφσάιντ Ολυμπιακός Μήτρογλου
Ο Μήτρογλου φεύγει μόνος του απέναντι από τον Σάχα, αλλά ο επόπτης τον σταματάει λανθασμένα σηκώνοντας το σημαιάκι για οφσάιντ
30' Σχόλιο
Ο Χαβίτο κάνει το 2-1 για τον Αρη στέλνοντας την ομάδα του στην 3η θέση και την ΑΕΚ ξανά στην 4η. Πάντα 2ος ο Ολυμπιακός.
31' Σουτ ΑΕΚ Νέμεθ
Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Νέμεθ να σουτάρει μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα άουτ
32' Σουτ Ολυμπιακός Μήτρογλου
Δυνατό σουτ του Μήτρογλου από πλάγια αριστερά δεν ανησυχεί τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ
38' Σχόλιο
Η άμυνα της ΑΕΚ ανεβαίνει ψηλά με αποτέλεσμα οι παίχτες του Ολυμπιακού να έχουν ''συλληφθεί'' ήδη 6 φορές σε θέση οφσάιντ
44' Σουτ Ολυμπιακός Στολτίδης
Ο Στολτίδης θα βρει χώρο έξω από την περιοχή αλλά το σουτ που δοκίμασε, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Σάχα
45' Έναρξη καθυστερήσεων +2'
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο α' ημίχρονο
45' Λήξη ημιχρόνου
Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει ξανά τον Αρη στο τέλος του ημιχρόνου (2-2) με τη βαθμολογία να είναι 2. ΟΣΦΠ 3. ΑΕΚ 4. Αρης
45' Σχόλιο Στατιστικά α' ημιχρονου
Σουτ: 4-3, Κεφαλιές: 0-1, Φάουλ: 9-7, Κόρνερ: 2-1
46' Σέντρα 2ου ημιχρόνου
Με τις ίδιες ενδεκάδες που τελειώσαν τα πρώτα 45' συνεχίζουν στην επανάληψη οι δύο ομάδες
48' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Γ. Παπαδόπουλος
Δεύτερη κίτρινη για παίκτη του Ολυμπιακού την οποία θα τη δει ο Γιάννης Παπαδόπουλος
49' Σουτ ΑΕΚ Σκόκο
Ασταθής απόκρουση του Πάρντο σε σουτ του Νέμεθ, δεν την εκμεταλλεύεται ο Σκόκο καθώς πλασάρει άουτ
53' Σχόλιο
Η ΑΕΚ μπήκε και πάλι πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο ψάχνοντας το γκολ που θα την φέρει και πάλι στην 2η προνομιούχο θέση
54' Γκολ ΑΕΚ Μπλάνκο 2-1
Η πίεση της ΑΕΚ αποδίδει με τον Μπλάνκο να κεραυνοβολεί με το αριστερό την εστία του Πάρντο ύστερα από λάθος του Οσκαρ που έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή της ομάδας του
55' Σχόλιο
Το γκολ της ΑΕΚ την φέρνει ξανά στη 2η θέση, αφήνοντας 3ο τον Ολυμπιακό και 4ο τον Αρη
56' Κίτρινη κάρτα ΑΕΚ Μαντούκα
Πρώτη κάρτα σε παίκτη των γηπεδούχων που θα δει ο Μαντούκα για διαμαρτυρία
61' Σχόλιο
Νέα αλλαγή στη βαθμολογία! Ο Αρης κάνει το 3-2 και η βαθμολογία τώρα έχει ως εξής: 2. ΑΕΚ 3. Αρης 4. Ολυμπιακός
62' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Στολτίδης
Ο Κάκος δίνει κίτρινη κάρτα στον Στολτίδη για μαρκάρισμα πάνω στον Καφέ
66' Σχόλιο
Ο τηλεοπτικός φακός ''συνέλαβε'' τον Ντουντού στη σουίτα του ΟΑΚΑ να χασμουριέται. Σίγουρα το θέαμα στην επανάληψη δεν είναι το καλύτερο, με την πειραματική 11αδα Ολυμπιακό να μην μπορεί να βρει συνοχή απέναντι στην οργανωμένη άμυνα της ΑΕΚ
67' Κίτρινη κάρτα ΑΕΚ Νέμεθ
Σειρά του Νέμεθ να δει την κίτρινη για τάκλιν στον Γιάννη Παπαδόπουλο
71' Κίτρινη κάρτα ΑΕΚ Γιάχιτς
Είμαστε στο τέλος της χρονιάς και η κούραση φέρνει καθυστερημένα τάκλιν. Νέα κάρτα στον Γιάχιτς για μαρκάρισμα πάνω στον Γκαλίτσιο.
75' Αλλαγή παίκτη Ολυμπιακός Φετφατζίδης
Πρώτη αλλαγή για τον Μπάντοβιτς. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Γκαλίτσιου.
76' Αλλαγή παίκτη ΑΕΚ Αλεξόπουλος
Ο Αλεξόπουλος στη θέση του Γκέντσογλου
81' Σχόλιο
Εδώ και 20 λεπτά δεν έχει αλλάξει η βαθμολογία των πλέι οφ: 2. ΑΕΚ 3. Αρης 4. Ολυμπιακός
82' Ευκαιρία Ολυμπιακός
Ο Γιάννης Παπαδόπουλος προσπαθεί να πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα θα χτυπήσει στον Γιάχιτς και παίρνει περίεργη τροχιά με τον Σάχα τελευταία στιγμή να την διώχνει πάνω στην γραμμή
84' Κίτρινη κάρτα ΑΕΚ Λαγός
Ακόμα μία κάρτα δείχνει ο Κάκος αυτή τη φορά στον Λαγό
86' Ευκαιρία ΑΕΚ Μπλάνκο
Σε θέση βολής ο Μπλάνκο δεν μπορεί να να νικήσει τον Πάρντο που διώχνει με υπερένταση το σουτ του Αργεντίνου
87' Κίτρινη κάρτα Ολυμπιακός Μπράβο
Ο Ραούλ Μπράβο θα δει και αυτός την κίτρινη κάρτα του διαιτητή
88' Αλλαγή παίκτη ΑΕΚ Καράμπελας
Ο Καράμπελας στη θέση του Νέμεθ
89' Σουτ Ολυμπιακός Οσκαρ
Ο Οσκαρ σουτάρει μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνάει μόλις άουτ.
90' Έναρξη καθυστερήσεων +3'
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος μέχρι τη λήξη του αγώνα
90' Ευκαιρία Ολυμπιακός
Απίστευτη ευκαιρία στο 91' με τον Αβραάμ Παπαδόπουλου να μην μπορεί να νικήσει τον Σάχα από την μικρή περιοχή. Ο πορτιέρο της ΑΕΚ μπλοκάρει πάνω στην γραμμή!