ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Γκολ με την πρώτη επαφή ο Φαν Πέρσι!

Φαν Πέρσι INTIME SPORTS

Διαβάστε για το φοβερό στατιστικό του Ρόμπιν Φαν Πέρσι στη νίκη της Φενέρμπαχτσε επί του Ατρόμητου με 1-0 (VIDEO).

Ο Ατρόμητος στάθηκε καλά στο Περιστέρι και κοίταξε στα μάτια την Φενέρμπαχτσε του Βίτορ Περέιρα. Στο τέλος του αγώνα, ωστόσο, αυτό που μένει είναι η ήττα, η οποία προήλθε από γκολ του Ρόμπιν Φαν Πέρσι στο 90ο λεπτό.

Ένα γκολ που έχει σηκώσει μεγάλη συζήτηση, καθώς φαίνεται πως υπάρχει επιθετικό φάουλ του Ολλανδού πάνω στον Μπιτόλο.

Ο 32άχρονος άσος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης και πρόλαβε να έρθει σε επαφή με τη μπάλα μόλις δυο φορές!

Σύμφωνα με τα στατιστικά η πρώτη ήταν το γκολ, ενώ άλλη μία στο χώρο της μεσαίας γραμμής. Οι Βρετανοί στέκονται αρκετά στην εκτελεστική του ικανότητα και το γεγονός πως με την εμπειρία πλέον καλύπτει τις όποιες αδυναμίες στη φυσική κατάσταση.