ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Με γκολάρα του Πέλκα στα ημιτελικά

Ο Δημήτρης Πέλκας σκόραρε για 4η φορά στο 2015, η Σετούμπαλ νίκησε 3-0 την Μποαβίστα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του λιγκ καπ (videos)

Πανέμορφο γκολ πέτυχε ο Δημήτρης Πέλκας στη νίκη της Σετούμπαλ επί της Μποαβίστα με 3-0, αποτέλεσμα μάλιστα που της έδωσε μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του πορτογαλικού λιγκ καπ.

Ο Έλληνας άσος στο 9ο λεπτό έκανε το 2-0 με τρομερό σουτ στην κίνηση και αυτό είναι το 4ο γκολ του με την Σετούμπαλ, όλα μέσα στο 2015! Μάλιστα, 4 λεπτά νωρίτερα ήταν αυτός που έκανε την ασιστ για το 1-0.

Η ομάδα του με αυτή τη νίκη προσπέρασε την Σπόρτινγκ και τερμάτισε πρώτη στον όμιλο της, έτσι προκρίθηκε στα ημιτελικά του λιγκ καπ, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπενφίκα (Μαρίτιμο - Πόρτο το άλλο ζευγάρι).