Οι Ολυμπιακοί αποθεώνουν Πίρλο!

Οι τεράστιες ποδοσφαιρικές αξίες αναγνωρίζονται. Τέτοια είναι ο Αντρέα Πίρλο και για αυτό το λόγο ο κόσμος του Ολυμπιακού τον χειροκρότησε θερμά την ώρα της αλλαγής του (VIDEO).

ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ "16"

Λίχτσταϊνερ: "Άσχημη ήττα με Ολυμπιακό"

Ο Στέφαν Λίχτσταϊνερ παραδέχτηκε πως η ήττα από τον Ολυμπιακό πείραξε άπαντες στη Γιουβέντους, ωστόσο έστειλε μήνυμα αντεπίθεσης ενόψει της συνέχειας του Champions League.

ΑΛΛΑΞΕ ΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΠΕ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Εκτός τόπου και χρόνου ο Μπαλοτέλι

Τι κι αν η Λίβερπουλ έχανε με 3-0 από την Ρεάλ στο ημίχρονο; Ο Μάριο Μπαλοτέλι αντάλλαξε φανέλες με τον Πέπε στη φυσούνα (VIDEO).

ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ

Η αναγνώριση του Κριστιάνο στο Άνφιλντ

O Kριστιάνο Ρονάλντο αποθεώθηκε στην αλλαγή του από τους φιλάθλους της Λίβερπουλ στο Άνφιλντ.(video)

ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΚΙΕΡΙ

Μέγκιερι: "Ρομπέρτο, σου βγάζω το καπέλο"

Ο Μπάλαζ Μέγκιερι έκανε λόγο για... σπέσιαλ βραδιά απέναντι στην Γιουβέντους και αποθέωσε τον Ρομπέρτο μέσω του twitter. Διαβάστε την απάντηση του Ισπανού.

ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τόσο έτρεξαν Ολυμπιακός και Γιουβέντους

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα Ολυμπιακός - Γιουβέντους που έφερε νικητές του ερυθρόλευκους με 1-0. Σε ένα ακόμα ματς ο Μιλοβόγεβιτς "έφαγε" το γήπεδο.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Κλοπ: "Ήμασταν πειθαρχημένοι αμυντικά"

Προσγειωμένος εμφανίστηκε ο Γιούργκεν Κλοπ στις δηλώσεις του μετά τη νίκη της Ντόρτμουντ επί της Γαλατά με 4-0 στην Πόλη.

ΔΕΝ ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ "ΚΥΡΙΑ"

Καναβάρο: "Δεν είχε θάρρος η Γιουβέντους"

Αυστηρή κριτική στην Γιουβέντους για την ήττα που γνώρισε στην Ελλάδα από τον Ολυμπιακό ασκεί ο πρώην άσος της Φάμπιο Καναβάρο.

ΠΛΗΓΩΣΕ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ Η ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

Τα ιταλικά πρωτοσέλιδα για το Ολυμπιακός-Γιουβέντους

Ο ευρωπαϊκός εφιάλτης, η καθυστερημένη αντίδραση και ο... Ρομπέρτο. Διαβάστε πως σχολιάζουν το κάζο της Γιουβέντους από τον Ολυμπιακό τα ιταλικά ΜΜΕ μέσα από τα σημερινά πρωτοσέλιδα.

ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΕ ΤΟΝ ΡΟΤΖΕΡΣ Ο ΟΟΥΕΝ

Όουεν: "Και πάλι τον Μπαλοτέλι θα ξεκινούσα"

Ο Μάικλ Όουεν σχολίασε την επιλογή του Ρότζερς να ξεκινήσει τον Μάριο Μπαλοτέλι με την Ρεάλ Μαδρίτης, υπερασπιζόμενος τον Βορειοϊρλανδό τεχνικό.

ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ Ο Β. ΙΡΛΑΝΔΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Ρότζερς: "Είναι σκληρό το 3-0"

O Mπρένταν Ρότζερς νιώθει υπερήφανος για τους παίκτες του παρά την ήττα με 3-0 από την Ρεάλ Μαδρίτης.

ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ

Βενγκέρ: "Πίστευα στη νίκη"

Ο Αρσέν Βενγκέρ μίλησε για τη νίκη-ανατροπή της Άρσεναλ στο Βέλγιο επί της Άντερλεχτ και στάθηκε στα τελευταία πέντε λεπτά της αναμέτρησης (VIDEO).

ΤΡΙΤΗ ΣΕΡΙ ΗΤΤΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΟΡ

Συνεχίζει το "μαύρο" εκτός έδρας σερί η Γιουβέντους

Μετά το θρίαμβο με 3-0 επί της Σέλτικ το Φεβρουάριο του 2013, η Γιουβέντους δεν μπορεί να... σταυρώσει νίκη στα εκτός έδρας ματς του Champions League. Διαβάστε λεπτομέρειες.

ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΡΑΙΑΝ ΓΚΙΓΚΣ

Clásico και για ρεκόρ στο Τσάμπιονς Λιγκ

Ο Ίκερ Κασίγιας έπιασε τον Τσάβι στη λίστα με τις περισσότερες συμμετοχές στο Τσάμπιονς Λιγκ και πλέον κυνηγά το απόλυτο ρεκόρ του Ράιαν Γκιγκς.

ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΡΙΝΟ ΜΕ ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Αλέγκρι: "Κάναμε δώρο το πρώτο ημίχρονο"

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι τόνισε ότι η Γιουβέντους μπορούσε να ισοφαρίσει αλλά ξόδεψε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο ενώ ξεκαθάρισε ότι πιστεύει στην πρόκριση της ομάδας του.

Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΙΣΠΑΝΟΥ ΚΟΟΥΤΣ

Μίτσελ: "Ελπίζω να με ακούσει ο Ντελ Μπόσκε για Ρομπέρτο"

Διαβάστε την απολαυστική συνέντευξη Τύπου του Μίτσελ μετά το τέλος του αγώνα με την Γιουβέντους και τη νίκη της ομάδας του με 1-0. Οι τοποθετήσεις του Ισπανού κόουτς.

ΦΥΛΑΚΑΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ

Όλες οι αποκρούσεις του Ρομπέρτο με τη Γιουβέντους

Πέρυσι ο Ρομπέρτο "κατέβασε τα ρολά" κόντρα στη Μπενφίκα, φέτος πήρε το... σκαλπ της Γιουβέντους. Δείτε σε ένα video όλες τις μεγάλες επεμβάσεις του κόντρα στους Τορινέζους!

ΤΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Καρεμπέ: "Παίξαμε με ταπεινότητα και σεβασμό στη Γιουβέντους"

Ο Σύμβουλος Στρατηγικής του Ολυμπιακού, Κριστιάν Καρεμπέ, μίλησε μετά τον αγώνα με την Γιουβέντους και αναφέρθηκε στη νίκη των Πειραιωτών και στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΟ Β' ΜΕΡΟΣ

Μπουφόν: "Υπάρχει παράπονο για το πρώτο ημίχρονο"

Ο Τζανλουίτζι Μπουφόν υπογράμμισε πως αν η Γιουβέντους είχε παρουσιάσει την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου σε όλο το ματς δεν θα είχε ηττηθεί από τον Ολυμπιακό.

ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΠΛΕΟΝ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ

Τέβες: "Πρέπει να αλλάξουμε την ιστορία της Γιούβε"

Ο Κάρλος Τέβες δήλωσε πως η Γιουβέντους δεν άξιζε την ήττα από τον Ολυμπιακό αλλά ταυτόχρονα παραδέχτηκε πως η ομάδα του πρέπει να αλλάξει την ευρωπαϊκή της ιστορία.