ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ: Ο Ντε Μπρόινε "χτύπησε" στο 76' και έστειλε το ματς στην παράταση

Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε πανηγυρίζει γκολ της Σίτι κόντρα στην Ρεάλ
Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε πανηγυρίζει γκολ της Σίτι κόντρα στην Ρεάλ @2024 DAVE SHOPLAND/AP IMAGES

Η Μάντσεστερ Σίτι άσκησε ασφυκτική πίεση στην Ρεάλ στο δεύτερο μέρος ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης και το βρήκε δικαίως στο 76ο λεπτό, με τον Ντε Μπρόινε να εκτελεί τον Λούνιν με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Η Ρεάλ ήταν πολύ σκληρή στο πρώτο μέρος όπου προηγήθηκε στο 12' με τον Ροντρίγκο όμως στο δεύτερο "έκατσε" πάνω σε αυτό το γκολ και τιμωρήθηκε, με την Μάντσεστερ Σίτι να έχει τον απόλυτο έλεγχο μέσω κατοχής της μπάλας και να φτάνει στην ισοφάριση στο 76ο λεπτό.

Τότε που ο Ντοκού (είχε μπει αλλαγή στο 72' αντί του Γκρίλις) ελίχτηκε από τα αριστερά και έκανε το γύρισμα, με τον Ρίντιγκερ να αποτυγχάνει να διώξει και τη μπάλα να στρώνεται στον Ντε Μπρόινε, που εκτέλεσε με δυνατό κοντινό σουτ τον Λούνιν για το 1-1 των πολιτών.

TAGS ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ CHAMPIONS LEAGUE ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ