ΣΤΗΛΕΣ

Καπνογόνα, κινητά και μπουκάλια κατά των παικτών της Στεάουα

Απίστευτες σκηνές έλαβαν χώρα στο Βουκουρέστι με τους οπαδούς της Ντιναμό να πετούν ό,τι έβρισκαν προς τους παίκτες της Στεάουα κατά τη διάρκεια του ντέρμπι της πόλης (video).

Η Στεάουα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του Βουκουρεστίου, το οποίο σημαδεύτηκε από τις αντιδράσεις των φίλων της Ντιναμό.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα και συγκεκριμένα στο 34ο λεπτό μερίδα οπαδών των γηπεδούχων προσπάθησαν να γίνουν οι πρωταγωνιστές του αγώνα κάνοντας αισθητή την παρουσία τους.

Έτσι άρχισαν να εκτοξεύονται μπουκάλια, κινητά και άλλα αντικείμενα ενώ λίγο αργότερα ο αγωνιστικός χώρος είχε ακόμα και καπνογόνα. Η ένταση έτσι ανέβηκε με αποτέλεσμα να πιαστούν στα χέρια οι παίκτες των ομάδων για λίγα λεπτά.

Τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές με 2-0 και να συνεχίζουν την... παρέλασή τους στο ρουμανικό πρωτάθλημα.