ΠΟΛΟ

Η δεύτερη αγωνιστικής της Α1

ΝΕΠ-ΑΝΟΓ (2η αγωνιστική)

Την ήττα με 13-3 από τον Ολυμπιακό, γνώρισε στο "Παπαστράτειο", η Βουλιαγμένη, για τη δεύτερη αγωνιστική της Α1

Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη: 13-3
Ο ΝΟΒ, δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τις σημαντικές απουσίες των Μιτελούδη και Χατζηδάκη, που έμειναν εκτός 13άδας, λόγω τραυματισμών και από την αρχή του παιχνιδιού, δεν μπόρεσε να το ελέγξει.

Οι Πρωταθλητές Ελλάδας, ήταν ανώτεροι, προηγήθηκαν με 7-0 στο ημίχρονο και μόνο στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και σημείωσαν τα τρία γκολ τους στο παιχνίδι.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 4-0, 3-3, 3-0

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πάτερος): Σάντα 2, Χατζηθεοδώρου 2, Θεοδωρόπουλος 2, Αφρουδάκλης Γιώργος 2, Νίκιτς 2, Αφρουδάκης Χρήστος, Ντόσκας, Κομάντινα

ΝΟΒ (Γιαννουρής): Σαλπέας, Φρανίσεβιτς, Αγγελίδης

ΠΑΟΚ-Κέρκυρα: 14-8
Την ανωτερότητά του απέναντι στην Κέρκυρα, απέδειξε ο ΠΑΟΚ, που στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής, επικράτησε με 14-8 της Κέρκυρας.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-3, 3-2, 5-3

ΠΑΟΚ (Μικέδης): Κρστόβιτς 5, Σαρησάββας 3, Ψύχος 2, Γκάλιτς 2, Γιάιτς, Παυλίδης

Κέρκυρα (Μπαΐκοβιτς): Μίσιτς 3, Βούκσεβιτς 3, Νεράντζης, Καρδώνας

ΝΕ Πατρών–Γλυφάδα: 8-8
Πολύ καλή εμφάνιση μέσα στην έδρα της ΝΕΠ, πραγματοποίησε η Γλυφάδα, που κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία, 8-8.

Η ομάδα της Πάτρας, ήταν μπροστά στο σκορ με 8-7, αλλά στην τελευταία επίθεση του ΑΝΟΓ, ο Εμμανουηλίδης, τρία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, σκόραρε και έδωσε τον βαθμό, στην ομάδα του.

Τα οκτάλεπτα: 4-2, 1-2, 1-2, 2-2

ΝΕΠ (Κακουλίδης): Γεωργαράς Μάκης 2, Χάνδανος 2, Ρατσούνιτσα, Πλατανίτης, Γκρόνοου, Ν. Γεωργαράς Ντίνος

Γλυφάδα (Λοράντος): Εμμανουηλίδης 3, Φαναριώτογλου 2, Παπαδόπουλος 2, Μονιούδης 1.

Χίος – Εθνικός: 8-13
Στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής, ο Εθνικός, επικράτησε με 8-13 της Χίου και έκανε σχετικά εύκολα το δύο στα δύο στο Πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Βολτυράκη, δεν αντιμετώπισε προβλήματα σε οποιοδήποτε σημείο του παιχνιδιού και μετά το καλό ξεκίνημα (5-1 στο πρώτο οκτάλεπτο), "καθάρισε" ουσιαστικά το ματς.

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 2-1, 2-4, 3-3

Χίος (Αντριτς): Ντούλος 3, Πόποβιτς, Παππάς, Φουντούλης Γιώργος, Ελμισιάν, Τέττερης,

Εθνικός (Βολτυράκης): Μυλωνάκης 3, Κοκκινάκης 3, Καλακώνας 3, Βλοντάκης 2, Βουλγαράκης, Χατζηκυριακάκης

Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος: 11-14
Έχοντας τον Θωμάκο σε μεγάλη μέρα, ο Πανιώνιος, επικράτησε με 14-11 μέσα στην έδρα του Παλαιού Φαλήρου και πήρε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η ομάδα Λούδη είχε αμυντικά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά μετά βελτιώθηκε, πήρε μία διαφορά και έφτασε στη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 3-4, 1-3, 3-4

Παλαιό Φάληρο (Βλάχος): Βουκίσεβιτς 3, Γ.Κόχειλας 2, Γαβαλάς 2, Μητρόπουλος Στ., Μητρόπουλος Δ., Κατσουλάκης, Κόλιανιν

Πανιώνιος (Λούδης): Θωμάκος 6, Μπουρνάζος 2, Μουρίκης 2, Τζαμαντάκης, Λιοτσάκης, Τίντσιτς, Γκέργκελι