Stoiximan Super League: Η βαθμολογία των playouts μετά την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής

Οι παίκτες της Κηφισιάς πανηγυρίζουν τη νίκη τους επί του Αστέρα
Οι παίκτες της Κηφισιάς πανηγυρίζουν τη νίκη τους επί του Αστέρα INTIME SPORTS

Η τρίτη αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League ολοκληρώθηκε με τον Βόλο και την Κηφισιά να φτάνουν σε σημαντικές νίκες και τον Παναιτωλικό πλέον να είναι σε δύσκολη θέση.

Ανακατατάξεις είχαμε στη βαθμολογία που αφορά τα playouts μετά την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής όπου είχαμε τη νίκη με ανατροπή της Κηφισιάς επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-1 και την ήττα του Παναιτωλικού από το Βόλο με 1-0 στο Αγρίνιο.

Πλέον και ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές στις θέσεις που οδηγούν στη Super League 2 βρίσκονται οι ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός ενώ η Κηφισιά κατάφερε να βρεθεί πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής των playouts

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της τρίτης αγωνιστικής των playouts ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Πανσερραϊκό ενώ στο ματς που έκλεισε την τρίτη αγωνιστική ο ΟΦΗ κέρδισε 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

• Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 1-1
  • Αστέρας - Κηφισιά 1-2
  • Παναιτωλικός - Βόλος 0-1
  • ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 4-0

Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playouts

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.