ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Φιλική ήττα από την ομάδα νέων

ΣΕΡΡΕΣ

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδα του Πανσερραϊκού από τους νέους του συλλόγου σε φιλικό ματς

Την ευκαιρία να δοκιμάσει όσους ποδοσφαιριστές δεν αγωνίστηκαν εναντίων του Πανθρακικού είχε ο Γιάννης Παπακώστας, στο φιλικό ματς του Πανσερραϊκού με την ομάδα των νέων του συλλόγου.
Το σκορ βέβαια είχε μικρή σημασία ( 1-0 υπέρ των νέων ) αφού και οι δυο ομάδες έκαναν πολλές δοκιμές, ενώ με την ομάδα νέων δοκιμάστηκε ένας Γκανέζος ποδοσφαιριστής ο οποίος άφησε καλές εντυπώσεις, όπως και ο Δημήτρης Κοταράς.

Ο Γιάννης Παπακώστας χρησιμοποίησε τους:

Βαλσαμάκη, Παγώνη, Σιάκκα, Παπάζογλου, Αντάντο, Παπαδόπουλο Γιώργο του Αργύρη, Κολοκούδια, Χερέθ, Κωνσταντινίδη, Γκούρτσα, Μανουσαρίδη. Αγωνίστηκαν επίσης και οι Κολίν και Ανάκογλου.

Ενώ για την ομάδα νέων σκόραρε ο Βασίλης Τζελεμπής στο 32ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.