LA LIGA

Επιβλητική τεσσάρα η Ατλέτικο

λουις γκαρσια

Η αντίπαλος του ΠΑΟ στο UEFA, Ατλέτικο Μαδρίτης συνέτριψε με 4-0 την Σαραγόσα στο "Βιθέντε Καλντερόν"

Στο τελευταίο παιχνίδι της όγδοης αγωνιστικής στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, η Ατλέτικο ήταν πραγματικά καταιγιστική κόντρα στην Σαραγόσα καθώς την "φιλοδώρισε" με τέσσερα γκολ.
Οι "ροχιμπλάνκος" μπήκαν δυνατά στον αγώνα και στο 10ο μόλις λεπτό ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Φορλάν να πασάρει στον Λούις Γκαρσία και τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Σαραγόσα.

Στο 34ο λεπτό ο Μάξι Ροντρίγκες τροφοδότησε τον Ντιέγκο Φορλάν που έκανε το 2-0, ενώ δύο γκολ του Μάξι Ροντρίγκεζ στο 62΄με πέναλτι και στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Με αυτή την νίκη οι "πρωτευουσιάνοι" σκαρφάλωσαν στην έκτη θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν, έχοντας 5 βαθμούς διαφορά απο την πρωτοπόρο "βασίλισσα".

Η σύνθεση της Ατλέτικο Μαδρίτης: Φράνκο, Πάμπλο, Κάστρο, Περέα, Περνία, Μανίς, (76' Σαντάνα) Ρ.Γκαρσία, Λ.Γκαρσία, Ροντρίγκες, Αγκουέρο, Φορλάν (65' Χουράδο).