EUROCHALLENGE

Έχασε και τώρα "τρέχει"

Παβίσεβιτς

Ο Πανιώνιος έχασε από τη Σαρλερουά στο Βέλγιο με 71-64 και στένεψε τα περιθώρια πρόκρισης

Οι κυανέρυθροι παρατάχθηκαν χωρίς τους Χάτσον, Καυκή και Χατζή, ωστόσο στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφεραν να κοντράρουν τους γηπεδούχους. Όμως, στη δεύτερη περίοδο η Σαρλερουά εμφανίστηκε βελτιωμένη, πίεσε την ομάδα του Λούκα Παβίσεβιτς και κατάφερε να πάρει ένα σεβαστό προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (39-35).
Για το υπόλοιπο του αγώνα και μέχρι το τελετυαίο πεντάλεπτο, ο Πανιώνιος ακολουθούσε από κοντά τη βέλγικη ομάδα, αλλά προς το τέλος η έλλειψη λύσεων και κάποια αμυντικά λάθη, έδωσαν το δικαίωμα στη Σαρλερουά να καθαρίσει το παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 39-35, 57-53, 71-64

Σαρλερουά: Μπιγκς 15, Γκρέις 18, Μπρούερ 15, Σέτζαντ 12, Ταμίρ 7, Ακπομεντά 11, Μασό 2, Κρουπάλια 1

Πανιώνιος: Μίλκοβις 4, Περπέρογλου 11, Ντόιτσιν 2, Σούμπαρα 10, Μαυροειδής 9, Αγγελόπουλος 7, Ουίνστον 14, Ντραγκοίλοβιτς 7