NBA

Οι Γκρίζλις έχασαν 6 συνεχόμενα σουτ σε 40''

AP Photo/Brandon Dill AP PHOTO/BRANDON DILL

Οι Γκρίζλις ανανέωσαν πέντε φορές την ίδια κατοχή κόντρα στους Γουόριορς και έχασαν έξι σουτ σε διάστημα 40 δευτερολέπτων (VIDEO).

Οι Γκρίζλις απειλούσαν τους Γουόριορς επί σχεδόν 40 λεπτά τα ξημερώματα της Πέμπτης (28/3) στο FedEx Forum. Εν τέλει κατέρρευσαν . Υπάρχει μάλιστα μία φάση που εκτυλίχθηκε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, η οποία θα μπορούσε να περιγράψει γλαφυρά τον τρόπο που κατέρρευσε η ομάδα του Μπι Τζέι Μπίκερσταφ στην τέταρτη περίοδο, όταν δέχτηκε ένα επιμέρους 7-23 σε διάστημα επτά λεπτών.

Με το ματς να έχει κριθεί και ένα λεπτό να απομένει για τη λήξη, οι Γκρίζλις ανανέωσαν την κατοχή πέντε φορές, άλλαξαν 12 πάσες και αστόχησαν έξι φορές σε διάστημα 40 δευτερολέπτων, μέχρι να μαζέψει -επιτέλους- το αμυντικό ριμπάουντ το Γκόλντεν Στέιτ και να αφήσει τον χρόνο να κυλήσει...