ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Δεύτερη νίκη στο Καρπενήσι

τσεζαρεκ

Τη δεύτερη φιλική του νίκη στο Καρπενήσι πέτυχε ο Αστέρας επικρατώντας του Ατρομήτου με 1-0

Ο Τσέζαρεκ, εκτός του τέρματος που σημείωσε, είχε πλησιάσει πολύ στην επίτευξη ενός ακόμα τέρματος στο 40', όταν με απευθείας χτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο δοκάρι της εστίας του Ατρομήτου.
Στο 8ο λεπτό της συνάντησης, ο Κροάτης επιθετικός είχε μία ακόμα καλή ευκαιρία, όταν μετά από σέντρα του Κυριάκου από δεξιά έκανε το γυριστό σουτ, στέλνοντας τη μπάλα να περάσει λίγο άουτ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Ατρόμητος είχε μία καλή ευκαιρία, αλλά το δυνατό σουτ του Νικολόπουλου μπλόκαρε ο Αναστασόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Περιστερίου φάνηκε επικίνδυνη σε δύο περιπτώσεις με τον Περόνε. Στην πρώτη πλάσαρε άουτ μόνος απέναντι στον Αμπάρη και στη δεύτερη το δυνατό σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αστέρα.

Αστέρας Τρίπολης: Αναστασόπουλος, Φαμπέτα, Φυτανίδης, Ψωμάς, Ζεάν, Κυριάκος, Νταμόντε, Στρατάκης, Ουριμπάρι, Κανακούδης, Τσέζαρεκ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Αμπάρης, Εστέβες, Μαρσελάο, Ψωμάς, Λαζαρίδης, Καρντόσο, Φελίσιο, Κανακούδης, Νταμόντε, Ζαϊρί, Καμπούροφ

Ατρόμητος: Καραγκιολίδης, Αποστολόπουλος, Μαρίνος, Σουλελές, Σκόνδρας Γ., Ζουμπουλάκης, Καλαντζής, Κόρμπος, Σκόνδρας, Κριπιντήρης, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ανδρούτσος, Παπαγεωργίου, Καμινιώτης, Μασάρα, Φαβάλι, Καραλής, Περόνε, Ιωάννου, Μελισσάς, Ρόβας, Σίλβα

Το φιλικό είχε διάρκεια δύο σαραντάλεπτα.

Φιλικό με τον Πέλοπα

Την Τετάρτη 23 Ιουλίου ο Αστέρας θα δώσει την πρώτη φιλική αναμέτρηση μπροστά στους φίλους της ομάδας στην Τρίπολη με αντίπαλο τον Πέλοπα Κιάτου στις 19:00. Η είσοδος για τους φιλάθλους θα είναι ελεύθερη.