ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

Έχασε δύο πέναλτι σε 11 λεπτά ο Αγκουέρο

Αγκουέρο

Ο Σέρχιο Αγκουέρο κατάφερε να χάσει δύο πέναλτι σε διάστημα 11 λεπτών, στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στη Στεάουα Βουκουρεστίου. (VIDEO).

Τρομερό αυτό που έγινε στην αναμέτρηση της Στεάουα με τη Μάντσεστερ Σίτι, στο Βουκουρέστι, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τα playoffs του Champions League. Ο Σέρχιο Αγκουέρο αστόχησε σε δύο πέναλτι μέσα σε 11 λεπτά. Ο Φλορίν Νίτσα "έπιασε" το πρώτο στο 9', ενώ το δεύτερο στο 20ό λεπτό πήγε στο δοκάρι και μετά έξω.

Είναι αξιοσημείωτο πως ο Αργεντίνος επιθετικός της Σίτι έχει χάσει τα τέσσερα από τα τελευταία πέντε πέναλτι σε ευρωπαϊκά ματς. Στον αγώνα με τη Στεάουα, ωστόσο, εξιλεώθηκε λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους, αφού στο 41' σκόραρε και έκανε το 2-0. Στο δεύτερο μέρος κατόρθωσε να πετύχει άλλα δύο τέρματα.