ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Βγήκε από τα ρούχα του ο Αλέγκρι!

Η Κάρπι έφθασε μια ανάσα από το να ισοφαρίσει τη Γιουβέντους στο 93ο λεπτό κι ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι "εξερράγη". Δείτε το videο με την αντίδραση του τεχνικού της "Γηραιάς Κυρίας".

Η Γιουβέντους έκανε τα εύκολα δύσκολα στο Κάρπι απέναντι στην τοπική ομάδα καθώς προηγείτο με 3-1, ωστόσο το αυτογκόλ του Μπονούτσι έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους στο 92ο λεπτό. Μάλιστα η Κάρπι έχασε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση με τον Λόλο λίγα δευτερόλεπτα αργότερα.

Αυτό έφερε και την "έκρηξη" του τεχνικού της "Γηραιάς Κυρίας", Μασιμιλιάνο Αλέγκρι. Ο 48χρονος Ιταλός τεχνικός "βγήκε από τα ρούχα του" αδυνατώντας να πιστέψει την αμυντική συμπεριφορά των παικτών του. Τελικά, η Γιουβέντους έφθασε την 7η διαδοχική της νίκη στη Serie A.