ΜΠΑΓΕΡΝ

O οπαδός, Τόμας Μίλερ

Μετά τη νίκη της Μπάγερν Μονάχου επί της Γιουβέντους στην παράταση (4-2) και τη μεγάλη πρόκριση στους "8" του Champions League, ο Τόμας Μίλερ ανέλαβε χρέη οργανωτή στην κερκίδα, φωνάζοντας συνθήματα (video).

Ο Τόμας Μίλερ, μετά τον αγώνα με τη Γιουβέντους (4-2) και την μεγάλη πρόκριση της Μπάγερν στους "8" του Champions League το βράδυ της Τετάρτης (16/3), πήρε στα χέρια του μια ντουντούκα και πρωτοστάτησε στα συνθήματα των οπαδών.

Φαίνεται πως ο Γερμανός δεν είναι, απλά, ένας ακόμα παίκτης των Βαυαρών, αλλά είναι και οπαδός της, καθώς ξέρει απ' έξω τα συνθήματα, όπως θα δείτε και εσείς στο παρακάτω video.

Θα πρέπει, δε, να τονιστεί ότι με δικό του γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπάγερν ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε το παιχνίδι σε εξτρά ημίωρο, όπου η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή.