ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ο Φούντας και το 300ο γκολ του Αστέρα στην Super League

Αστέρας σκόρερ

Το γκολ του Ταξιάρχη Φούντα απέναντι στον Πανθρακικό ήταν ιστορικό για τον Αστέρα, καθώς οι Αρκάδες έφτασαν τα 300 τέρματα στην Super League. Δείτε ποιοι πέτυχαν το 1ο, 10ο, 100ο και 200ο(VIDEOS).

Ποδαρικό με το δεξί έκανε ο Αστέρας στο 2016 το Σάββατο που μας πέρασε. Οι Αρκάδες νίκησαν με 4-0 τον Πανθρακικό στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" και έδειξαν πως έχουν σκοπό να αφήσουν πίσω το μέτριο ξεκίνημα.

Το τέταρτο τέρμα της ομάδας πέτυχε ο Ταξιάρχης Φούντας στο 77ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ. Αυτό το γκολ είναι ιστορικό, καθώς πρόκειται για το 300ο τέρμα της ομάδας στην κανονική διάρκεια της Super League!

Ας δούμε όλα τα γκολ ανά σεζόν του Αστέρα στη μεγάλη κατηγορία (πάντα στην κανονική περίοδο):

Σεζόν 2014-2015: 52 γκολ

Σεζόν 2015-2016: 20 γκολ και συνεχίζει...

Ποιοι έχουν πετύχει όμως το 1ο, 10ο, 100ο και 200ο γκολ του Αστέρα στην Super League; Ας τους δούμε αναλυτικά...