ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Η τεράστια ευκαιρία του Ταρεμί να στείλει το Ιράν στους "16"

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μεχντί Ταρεμί έχασε μία τεράστια ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη και κατ' επέκταση την πρόκριση στο Ιράν απέναντι στην Πορτογαλία. (VIDEO)

Η Πορτογαλία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το Ιράν και πήρε την πρόκριση για τη φάση των 16 του Παγκοσμίου Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Ουρουγουάη.

Ωστόσο, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος λίγο έλειψε να αποκλειστεί απ' τη συνέχεια της διοργάνωσης, αφού στο 94ο λεπτό του αγώνα, ο Μεχντί Ταρεμί έχασε μία ανεπανάληπτη ευκαιρία να χριστεί σκόρερ και να χαρίσει τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του.

Ο Σαμάν Γκόντος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Ζοζέ Φόντε, κατέληξε στον αμαρκάριστο Ταρέμι, αλλά το σουτ του τελευταίου από πλεονεκτική θέση, κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Ρουί Πατρίσιο.

Δείτε το video:

Το περίμενες 4 χρόνια! Ήρθε η στιγμή να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο στο Stoiximan.gr! Αμέτρητα Στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι κάθε μέρα!