ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φαν Γκαλ: "Σημαντική η νίκη μας επί της Τουρκίας"

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για προκριματικά του Moυντιάλ 2014 η Ολλανδία. Οι "οράνιε" νίκησαν 2-0 την Τουρκία στο "Amsterdam Arena" με τον Λουίς Φαν Γκαλ, να δηλώνει ικανοποιημένος στην επιστροφή του στον πάγκο της Ολλανδίας μετά από 11 χρόνια.

Οι Ολλανδοί δυσκολεύτηκαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους απέναντι στους Τούρκους παρά το γρήγορο γκολ στο 17' του Φαν Πέρσι.

Ο Λουτσιάνο Νάσρινχ στις καθυστερήσεις ολοκλήρωσε τη νίκη των Ολλανδών με τον Φαν Γκαλ να δηλώνει μετά το ματς αναγνωρίζει την σημαντικότητα της νίκης των παικτών του.

" Ήμασταν νευρικοί μέχρι να σημειώσουμε το δεύτερο γκολ. Η Τουρκία είναι καλή ομάδα με αρκετούς καλούς παίκτες. Είναι μία σημαντική νίκη.

Δεν νομίζω ότι έκανα κάτι τρελό, αλλά περίμενα περισσότερα από την άμυνα μας. Ο Μάρτινς-Ίντι και ο Βίλεμ γύρισαν πίσω μετά το ημίχρονο.

Δημιουργήσαμε περισσότερες ευκαιρίες από την Τουρκία και θα έπρεπε να είχαμε καθαρίσει το ματς νωρίτερα. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να βελτιώσουμε".