ΕΛΛΑΔΑ

Ο Περόνε "ντύθηκε" Σισέ!

Περόνε Σισέ

Ο Περόνε ντύθηκε... Σισέ το Σάββατο (18/2) και πέτυχε το ίδιο γκολ εναντίον της ίδιας ομάδας, στο ίδιο γήπεδο (videos)!

Το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Αστέρα Τρίπολης ολοκληρώθηκε, με τους Αρκάδες να παίρνουν μία τεράστια νίκη με 1-0 που τους φέρνει μία ανάσα από τη συμμετοχή τους στα πλέι οφ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Εμανουέλ Περόνε που μπήκε αλλαγή και πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ, που μόλις το είδαμε μας θύμισε κάτι...

Ένα χρόνο πριν στο ίδιο γήπεδο, στην ίδια εστία και με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ένας άλλος ποδοσφαιριστής σκόραρε εναντίον της Ξάνθης και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Μιλάμε φυσικά για τον Τζιμπρίλ Σισέ που στην τελευταία του σεζόν με τον Παναθηναϊκό ( που κέρδισε τον Εργοτέλη με 0-2 το Σάββατο), πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης ίδιο με αυτό του Περόνε.

Ας τα θυμηθούμε...

04/01/11 Σκόντα Ξάνθη - Παναθηναϊκός 0-2

Ο Τζιμπρίλ Σισέ άνοιξε το σκορ στα Πηγάδια μόλις στο 1ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής του Σωτήρη Λυμπερόπουλου.

18/2/2012 Σκόντα Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης 0-1

Ο Εμανουέλ Περόνε αν και τραυματίας μπήκε στο 57ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε το νικητήριο γκολ της ομάδας του με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.