Τα φανταστικά γκολ του Πέλκα κόντρα στον Παναθηναϊκό

SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ÐÁÏ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
SUPERLEAGUE / ÐÁÏÊ - ÐÁÏ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Ο Δημήτρης Πέλκας άνοιξε το σκορ με φανταστικό σουτ εκτός περιοχής και διπλασίασε τα τέρματά του με "μαγική" ατομική ενέργεια στο ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό (video).

Το σκορ στο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή άνοιξε οκτώ λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης της Τούμπας.

Το γκολ πέτυχε ο Δημήτρης Πέλκας και το έκανε με φανταστικό τρόπο. Ο Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ παραβίασε την εστία του Σωκράτη Διούδη με φαλτσαριστό σουτ περίπου δέκα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του και το σκορ άνοιξε στην Τούμπα.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 51', ο διεθνής μέσος έφυγε στην πλάτη του Κολοβέτσιου μετά από πλάγιο άουτ, πήρε την μπάλα με το στήθος προ του Κουτρουμπή, απέφυγε με προσποίηση τον Μολέντο και στη συνέχεια τσίμπησε την μπάλα πάνω από τον Διούδη για το 2-0.