ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Ιωαννίδης, Άρης

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Η 1η ημέρα της 2η αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας διεξάγεται την Τρίτη (29/11). Δείτε τα αποτελέσματα των παιχνιδιών, αλλά και τις βαθμολογίες σε κάθε όμιλο.

Ημέρα Κυπέλλου η Τρίτη (29/11), οπότε και ξεκίνησε η 1η ημέρα της 2η αγωνιστικής των ομίλων. Ο Πλατανιάς για τον 2ο όμιλο επικράτησε 1-0 της Σπάρτης, ενώ για τον 4ο όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε 1-0 του Αγροτικού στον Εύοσμο και προκρίθηκε στους "16".

Στον 5ο όμιλο, Άρης και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3, ενώ στο άλλο παιχνίδι του γκρουπ, ο Αιγινιακός νίκησε 0-1 τη Βέροια και την απέκλεισε από τη συνέχεια του θεσμού.

Πρόγραμμα και αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

ΑΕΛ - Πανελευσινιακός (15:00, AEL FC Arena)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ (17:15, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

2ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

Πλατανιάς – Σπάρτη 1-0 (51' Γουνδουλάκης)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός (19:30, Γήπεδο Περιβολίων)

3ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης (17:15, Καυτανζόγλειο Στάδιο

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός (19:30, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

4ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

Αγροτικός Αστ. - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (40' Δώνης)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Ξάνθη – Καλλονή (15:00, Ξάνθη Arena)

5ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

Άρης - Αστέρας Τρίπολης 3-3 (25' Μπαργκάν, 85'-87' Τάτος/14' Μάσα, 29' Ιωαννίδης, 72' Τσιλιανίδης)

Βέροια – Αιγινιακός 0-1 (84' Ζούρκος)

6ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

Αν. Καρδίτσας – ΑΕΚ (19:30, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Κέρκυρα – Λαμία (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

7ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Παναιτωλικός – Πανθρακικός (15:00, Γήπεδο Παναιτωλικού)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Καλλιθέα – Ατρόμητος (17:15, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

8ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Κισσαμικός – Πανιώνιος (17:15, Μάλεμε)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)

Οι βαθμολογίες των ομίλων

1ος όμιλος

1. Τρίκαλα 3

2. ΠΑΟΚ 3

3. ΑΕΛ 0

4. Πανελευσινιακός 0

2ος όμιλος

1. Ολυμπιακός 3 (3-0)

2. Σπάρτη 3 (4-0)

3. Πλατανιάς 3 (1-3)

4. ΑΟ Χανιά 0 (0-4)

3ος όμιλος

1. Απόλλων Σμύρνης 3

2. Παναθηναϊκός 1

3. Ηρακλής 1

4. ΟΦΗ 0

4ος όμιλος

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (2-0)

2. Αγροτικός Αστέρας 3 (2-2)

3. Ξάνθη 0 (0-1)

4. Καλλονή 0 (1-2)

5ος όμιλος

1. Αστέρας Τρίπολης 4 (4-3)

2. Άρης 4 (6-3)

3. Αιγινιακός 3 (1-3)

4. Βέροια 0 (0-2)

6ος όμιλος

1. ΑΕΚ 4 (6-2)

2. Λαμία 3 (1-0)

3. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (2-3)

4. Κέρκυρα 0 (0-4)

7ος όμιλος

1. Πανθρακικός 3

2. Ατρόμητος 3

3. Παναιτωλικός 0

4. Καλλιθέα 0

8ος όμιλος

1. Κισσαμικός 3

2.Λεβαδειακός 1

3. Πανιώνιος 1

4. Πανσερραϊκός 0

Photo credits: eurokinissi

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Ο Γουίλ Σμιθ και η οικογένειά του καθάρισαν παραλίες στους Αντίπαξους

Ούτε μία ούτε δύο, αλλά 22 σακούλες σκουπιδιών μάζεψαν ο διάσημος ηθοποιός και η οικογένειά του!

Πόσο καλά θυμάσαι τα μεταγραφικά σίριαλ των ελληνικών ομάδων;

Ένα κουίζ στο οποίο χρειάστηκε αρκετές φορές να αντικαταστήσουμε τα σπασμένα τσιμέντα.

Αυτοκτόνησε ο Henry Deutschendorf, το μωρό των Ghostbusters

Αυτοκτόνησε ο 29χρονος ο ηθοποιός Henry Deutschendorf. Τον βρήκε νεκρό ο αδερφός του

Κέρδισε το μπάσκετ χωρίς μηδενικά, η νίκη είναι ασύλληπτη

Ο πραγματικός θρίαμβος πίσω από την ιστορική πρόκριση της Ελλάδας στα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ Γυναικών.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24