FOOTBALL LEAGUE

"Απέδρασε" με το διπλό η Νίκη από τις Σέρρες

Με γκολ του Πουρτουλίδη στο 85' η Νίκη Βόλου "απέδρασε" με το διπλό από τις Σέρρες επικρατώντας με 1-0 του Πανσερραϊκού και ανέβηκε μόνη στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Πέναλτι ζήτησε στις καθυστερήσεις ο Πανσερραϊκός

Με γκολ του Πουρτουλίδη στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης η Νίκη Βόλου έφυγε με το "διπλό" από τις Σέρρες επικρατώντας με 1-0 του Πανσερραϊκού στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 32ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη με το "τρίποντο" αυτό ανέβηκε μόνη στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 51 βαθμούς, αφήνοντας την ομάδα των Σερρών στους 49.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, με τη Νίκη να σημειώωει το γκολ με τον Πουρτουλίδη με ωραία ατομική ενέργεια στο 85ο λεπτό.

Από την άλλη ο Πανσερραϊκός στις καθυστερήσεις του αγώνα ζήτησε πέναλτι με τον Γκουγκουλιά, ο οποίος πήγε να κάνει κεφαλιά μέσα στην περιοχή και δέχθηκε κλωτσιά στο πρόσωπο (γέμισε αίματα), με τον διαιτητή να δείχνει τελικά κόρνερ.

Πριν από την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Πέτρου Θεοδωρίδη ο οποίος έφυγε το πρωί της Πέμπτης από την ζωή.

Στη θέση των επισήμων που κάθονταν ο πρόεδρος του Πανσερραϊκού, υπήρχε μία φωτογραφία του και μία ανθοδέσμη.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής:

Σάββατο (6/4)

Πανσερραϊκός-Νίκη Βόλου 0-1

(85' Πουρτουλίδης)

Πανσερραϊκός: Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου, Τσαούσης, Παρασκευαίδης, Μπριλάκης, Σιάκκας (71' Στεφανίδης), Κ. Τριανταφύλλου, Σίμιτς (77' Τοντόροφ), Κόντος (46' Ντα Κόστα), Γκουγκουλιάς, Τσούτσης.

Νίκη Βόλου: Βούρας, Ψιάνος, Κοντοδήμος, Βέρτζος, Σαμαράς, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης, Λαλίν (69' Παππάς), Σκούφαλης (84' Τάντιτς), Κυριάκος (57' Χατζής), Φλίγκος.