FOOTBALL LEAGUE

Πέμπτη 22 Φεβ. 2018

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΠΟΣΥΡΕΤΑΙ

Ενημέρωσε τη Football League για την απόσυρση η Βέροια

Μετά τον Αχαρναϊκό, και η Βέροια αποσύρθηκε από τη Football League. Η ομάδα της Ημαθίας απέστειλε έγγραφο στη διοργανώτρια, με το οποίο ανακοίνωσε ότι δεν συνεχίζει στο πρωτάθλημα.

Τετάρτη 21 Φεβ. 2018

ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ

"Να ξεσηκωθεί το Ηράκλειο για την άνοδο του ΟΦΗ"

Η διοικούσα επιτροπή του ΟΦΗ έκανε κάλεσμα στον κόσμο του Ηρακλείου για πανστρατιά με στόχο την άνοδο της ομάδας στη Super League.

ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ

Η ασύλληπτη ανάλυση των αγώνων του Εργοτέλη στο site της ομάδας

Δουλειά επιπέδου Premier League στο επίσημο site του Εργοτέλη, με πίνακες στατιστικών, στοιχεία και λεπτομέρειες που σπάνια συναντάει κάποιος στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Τρίτη 20 Φεβ. 2018

ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ "ΑΝΤΙΟ" Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

Δεύτερη αφαίρεση βαθμών για τη Βέροια

Ένα βήμα από την αποβολή της από τη Football League βρίσκεται η Βέροια, στην οποία επιβλήθηκε νέα αφαίρεση τριών βαθμών, λόγω οφειλών στον Ρομπέρτο Μπατιόν.

ΕΒΔΟΜΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

Τέταρτος ο ΑΟΧ Κισσαμικός, 2-0 την Καλλιθέα

Ο ΑΟΧ Κισσαμικός νίκησε 2-0 την Καλλιθέα στα Χανιά για την 17η αγωνιστική της Football League και "έπιασε" τα Τρίκαλα στην 4η θέση, έχοντας όμως αγώνα λιγότερο.

Κυριακή 18 Φεβ. 2018

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΤΡΙΚΑΛΑ, ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

Έκλεισε στο +8 τον πρώτο γύρο της Football League ο Άρης

Η ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Football League βρήκε τον Άρη στο +8 από την τρίτη θέση, μετά το 3-0 σε βάρος της Αναγέννησης Καρδίτσας. Νίκες στη 17η αγωνιστική για Δόξα Δράμας, Τρίκαλα, Βέροια και ΑΕ Καραϊσκάκης.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΣΕΣ

Μπήκε στο 54' κι έβαλε δύο γκολ μέχρι το 56'

Ο Χοσέ Μαρία Κάσες πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 54ο λεπτό και μέχρι το 56ο πέτυχε δύο γκολ για λογαριασμό της Δόξας Δράμας.

Σάββατο 17 Φεβ. 2018

ΤΑ ΕΠΤΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 45ΛΕΠΤΟ

Οι Νέοι του Απόλλωνα Πόντου νίκησαν 12-0 τον Αιγινιακό

Τη μέρα που η πρώτη ομάδα του Αιγινιακού πέτυχε τη σημαντικότερη εφετινή νίκη στη Football League (1-0 την Παναχαϊκή), οι Νέοι συνετρίβησαν με 12-0 από τον Απόλλωνα Πόντου.

Ο ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΗΣ 2ΗΣ ΘΕΣΗΣ

Γκέλα η Παναχαϊκή, σε θέση ανόδου ο ΟΦΗ

Ο Αιγινιακός σόκαρε την Παναχαϊκή στην Πάτρα (0-1, 25' Σοφιάνης) και ο ΟΦΗ υποχρέωσε την Σπάρτη στην πρώτη εντός έδρας ήττα (0-3, 20' Μαχαίρας, 60' & 82' Μάνος) με αποτέλεσμα να ανέβει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο κλείσιμο του πρώτου γύρου.

ΔΙΕΚΟΠΗ ΓΙΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ

Ένταση στον πάγκο του ΟΦΗ στη Σπάρτη

Η αναμέτρηση της Σπάρτης με τον ΟΦΗ διεκόπη για τέσσερα λεπτά, καθώς παρατηρήθηκε ένταση ανάμεσα σε ανθρώπους της ομάδας του Ηρακλείου και οπαδούς των γηπεδούχων. (video)

Παρασκευή 16 Φεβ. 2018

"ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ" Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

Αφαίρεση τριών βαθμών στη Βέροια

Η Football League αφαίρεσε τρεις βαθμούς από τη Βέροια λόγω οφειλών στον Τομάς Γκονθάλεθ. Η ομάδα της Ημαθίας έπεσε στην 17η θέση και η σωτηρία μοιάζει απίθανη.

Πέμπτη 15 Φεβ. 2018

ΧΡΟΝΙΚΗ ΑΝΑΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΕ ΤΗΣ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ

Παράταση για την επιτήρηση των ομάδων της Football League

Νέα παράταση για την επιτήρηση των ομάδων της Football League. Η νέα προθεσμία που έδωσε η ΕΠΟ, είναι η 28η Φεβρουαρίου.

Ο 43ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

Νέος προπονητής της Σπάρτης ο Σάκης Θεοδοσιάδης

Στη λύση του Σάκη Θεοδοσιάδη κατέληξε η Σπάρτη για το πόστο του προπονητή. Ο 43χρονος είχε το ρεκόρ του μακροβιότερου τεχνικού στον πάγκο της Αναγέννησης Καρδίτσας (6 χρόνια).

Τετάρτη 14 Φεβ. 2018

ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥΣ

Χάρισε 5.000 ευρώ στον ΟΦΗ ο Νιόπλιας

Ο Νίκος Νιόπλιας παραιτήθηκε από την διεκδίκηση των 5.000 ευρώ απέναντι στον ΟΦΗ, που αφορούσαν σε επιδικασμένα οφειλόμενα του παρελθόντος.

Δευτέρα 12 Φεβ. 2018

ΤΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΜΠΥΡΟΥ

Ιδιοκτήτης Δόξας Δράμας: "Κερατωμένος και προδομένος"

Ο Γιάννης Μπύρος παρομοίασε τον εαυτό του με φαντάρο που περιμένει την απόλυση. Δήλωσε ότι δεν τον ξέρει και δεν του ταιριάζει ο χώρος του ποδοσφαίρου, αναφέροντας πως αισθάνεται "κερατωμένος και προδομένος". AUDIO

ΔΕΙΤΑ ΤΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ

Τα γκολ της 16ης αγωνιστικής της Football League

Δείτε φάσεις και γκολ από τις αναμετρήσεις του Σαββατοκύριακου (10,11/02) για την 16η αγωνιστική της Football League.

ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΙ ΕΒΑΛΑΝ "ΦΡΕΝΟ" ΣΕΡΙ ΠΕΝΤΕ ΝΙΚΩΝ ΤΩΝ ΚΡΗΤΙΚΩΝ

Τέταρτη σερί νίκη ο Απόλλων Λάρισας, 2-0 τον ΑΟΧ Κισσαμικό

Ο Απόλλων Λάρισας νίκησε 2-0 τον ΑΟΧ Κισσαμικό για το πρωτάθλημα της Football League και έφτασε στην τέταρτη διαδοχική του επικράτηση. Οι Κρητικοί υπέστησαν την πρώτη τους ήττα έπειτα από πέντε σερί τρίποντα.

Κυριακή 11 Φεβ. 2018

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Η τρομερή κίνηση των οπαδών της Αναγέννησης Καρδίτσας

Ασυνήθιστη και αξιέπαινη κίνηση από τους οπαδούς της Αναγέννησης Καρδίτσας, οι οποίοι πήγαν στην εξέδρα των φιλοξενούμενων και πρόσφεραν στους φίλους της Παναχαϊκής νερά, αναψυκτικά και σακούλες με φαγητό. (VIDEO)

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

Ξανά δεύτερη η Παναχαϊκή, επική ανατροπή του Αιγινιακού

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Παναχαϊκή πέρασε με 2-1 από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της Football League. Από 0-2 σε 3-2 μέσα σε 8 λεπτά γύρισε το ματς με τον Εργοτέλη ο Αιγινιακός!

Σάββατο 10 Φεβ. 2018

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΙΚΗΣΕ 3-0 ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ

Πέμπτη διαδοχική τριάρα ο ΟΦΗ, ανέβηκε δεύτερος

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-0 τη Βέροια και, έστω προσωρινά, ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Football League. Αυτή ήταν η πέμπτη διαδοχική φορά που η ομάδα του Ηρακλείου επικρατεί εντός έδρας έχοντας σημειώσει τρία γκολ. (VIDEO).

Η 13Η ΕΦΕΤΙΝΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΩΝ

"Θρίλερ" στις Σέρρες με νικητή τον Άρη, 3-1 τον Πανσερραϊκό

Ο Πανσερραϊκός κρατούσε τον Άρη στο 1-1, αλλά στο 89' ο Διαμαντόπουλος έδωσε προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι τελικά επικράτησαν 3-1 στις Σέρρες, για την 16η αγωνιστική της Football League. (VIDEO)

Παρασκευή 09 Φεβ. 2018

ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ

Ο Φράνσις Αντετοκούνμπο στο ΟΑΚΑ για τον αδερφό του Θανάση

Ο Φράνσις Αντετοκούνμπο έφτασε την Πέμπτη (8/2) στην Αθήνα και το βράδυ της ίδιας μέρας βρέθηκε στο ΟΑΚΑ, για να δει τον αδερφό του Θανάση στο Παναθηναϊκός - Μπασκόνια.

Πέμπτη 08 Φεβ. 2018

Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ

Έφτασε στην Αθήνα ο Φράνσις Αντετοκούνμπο!

Ο Φράνσις Οφίλι Αντετοκούνμπο είναι στην Αθήνα! Την Πέμπτη (8/2) ο μεγάλος αδερφός του Γιάννη και του Θανάση προσγειώθηκε στο "Ελ. Βενιζέλος", με σκοπό να υπογράψει στη Σπάρτη. Φωτογραφίες από την άφιξή του. (PHOTOS)

Τετάρτη 07 Φεβ. 2018

Η ΦΟΒΕΡΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΤΩΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

Πέμπτη διαδοχική νίκη ο ΑΟΧ Κισσαμικός, 3-0 τα Τρίκαλα

Ο ΑΟΧ Κισσαμικός νίκησε 3-0 εντός έδρας τα Τρίκαλα για την 15η αγωνιστική της Football League, έφτασε τις πέντε διαδοχικές επιτυχίες και πλησίασε τις θέσεις που οδηγούν σε άνοδο. Αποστολίδης, Χαλκιαδάκης και Λέο τα γκολ.

Τρίτη 06 Φεβ. 2018

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Ο ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΑΡΗ

Επιστολή Καρυπίδη σε ΚΕΔ και Γραμμένο

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Άρης, Θοδωρής Καρυπίδης, απέστειλε επιστολή τόσο προς τον πρόεδρο της ΕΠΟ, Βαγγέλη Γραμμένο, όσο και προς την ΚΕΔ, ζητώντας να έχει συνάντηση μαζί τους. Έχει παράπονα για τη διαιτησία.

Δευτέρα 05 Φεβ. 2018

ΟΙ ΑΡΤΙΝΟΙ ΒΥΘΙΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ

Νίκη η ΑΕ Καραϊσκάκης, ισόπαλο το Καλλιθέα - Αιγινιακός

Η ΑΕ Καραϊσκάκης νίκησε 2-0 τον Παναιγιάλειο και έκανε βήμα παραμονής, ενώ "βύθισε" την ομάδα του Αιγίου. Χωρίς γκολ το Καλλιθέα - Αιγινιακός, για την 15η αγωνιστική της Football League.

ΧΕΡΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ, ΕΓΙΝΕ... ΠΕΝΑΛΤΙ

Το απίθανο πέναλτι που δόθηκε στο Εργοτέλης - Αναγέννηση Καρδίτσας

Η Αναγέννηση Καρδίτσας ηττήθηκε από τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο με ένα απίθανο πέναλτι, το οποίο καταλόγισε ο διαιτητής Κακριδής (Πειραιά). Δείτε τη φάση. (PHOTO, VIDEO).

ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝΤΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ "ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ"

Αλλαγή ημερομηνίας στο ΟΦΗ - Βέροια

To Σάββατο (10/2) στις 17:00 αντί την Κυριακή (11/2) στις 15:00 θα γίνει το παιχνίδι του ΟΦΗ με την Βέροια στο "Γεντί Κουλέ", για την 16η αγωνιστική της Football League.

ΑΛΛΑΖΕΙ "ΣΤΕΓΗ" Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΟΟΥΤΣ

Τέλος από τη Σπάρτη ο Γράφας, πάει Τρίκαλα

Παρελθόν από τον πάγκο της Σπάρτης αποτελεί ο Θωμάς Γράφας, που θα έχει ραντεβού πρόσληψης στον ΑΟ Τρίκαλα.

Κυριακή 04 Φεβ. 2018

ΞΕΣΠΑΣΜΑ "ΚΑΤΣΟΥΡ" ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Κατσουράνης: "Χειρουργείο με ιδιοφυή χειρουργό"

Ο τεχνικός διευθυντής της Παναχαϊκής, Κώστας Κατσουράνης, ξέσπασε κατά του διαιτητή, Λάκωνα Ανούσου, μέσω social media μετά την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Πανσερραϊκό. (photo)