ΔΙΕΘΝΗ

Στο Confederations Cup 2017 το Μεξικό

Αγκιλάρ

Το Μεξικό επικράτησε με 3-2 των ΗΠΑ στα play-off του CONCACAF Cup και θα βρεθεί το 2017 στο Confederations Cup που θα πραγματοποιηθεί στην Ρωσία (VIDEO).

Εντυπωσιακό παιχνίδι ανάμεσα σε ΗΠΑ και Μεξικό. Η κανονική διάρκεια έληξε με σκορ 1-1 με τα δυο γκολ μάλιστα να μπαίνουν στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου.

Έτσι, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράσταση και εκεί είχαμε τρία γκολ! Αρχικά το Μεξικό πήρε το προβάδισμα με γκολ του Περάλτα, για να ισοφαρίσει ο Γουντ, που πέρασε ως αλλαγή στο 98', δέκα λεπτά αργότερα.

Το τελικό 3-2 για τους "τρικολόρ" έκανε ο Πολ Αγκιλάρ στο 118' με όμορφο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και σε πλάγιο θέση.