ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Το λονδρέζικο ντέρμπι μεταξύ των Τσέλσι και Τότεναμ ξεχωρίζει αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη, σπουδαίες "μάχες" στην Γαλλία, ντέρμπι κορυφής στην Τουρκία. Δείτε το πρόγραμμα...

Μία εβδομάδα αφού ανέβηκε στην κορυφή της Premier League, η Τσέλσι υποδέχεται την Τότεναμ και το λονδρέζικο ντέρμπι ξεχωρίζει στο πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Σπουδαία ματς στην Γαλλία τα Μονακό - Μαρσέιγ και Λιόν - Παρί Σεν-Ζερμέν, ενώ στην Τουρκία διεξάγεται το ντέρμπι κορυφής, Μπεσίκτας - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ, με την τελευταία να είναι 1η με 2 βαθμούς περισσότερους από τους "μαύρους αετούς".

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπέρνλι - Μάντσεστερ Σίτι (14:30)

Χαλ - Γουέστ Μπρομ (17:00)

Λέστερ - Μίντλεσμπρο

Λίβερπουλ - Σάντερλαντ

Σουόνσι - Κρίσταλ Πάλας

Τσέλσι - Τότεναμ (19:30)

Κυριακή

Γουότφορντ - Στόουκ (14:00)

Άρσεναλ - Μπόρνμουθ (16:15)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουέστ Χαμ (18:30)

Σαουθάμπτον - Έβερτον

 

 

Serie A - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τορίνο - Κιέβο (19:00)

Έμπολι - Μίλαν (21:45)

Κυριακή

Παλέρμο - Λάτσιο (13:30)

Μπολόνια - Αταλάντα (16:00)

Κάλιαρι - Ουντινέζε

Κροτόνε - Σαμπντόρια

Τζένοα - Γιουβέντους

Ρόμα - Πεσκάρα (21:45)

Δευτέρα

Νάπολι - Σασουόλο (20:00)

Ίντερ - Φιορεντίνα (22:00)

 

 

Primera División - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Έιμπαρ - Μπέτις (21:45)

Σάββατο

Μάλαγα - Ντεπορτίβο (14:00)

Ρεάλ - Χιχόν (17:15)

Εσπανιόλ - Λεγκανές (19:30)

Σεβίλλη - Βαλένθια (21:45)

Κυριακή

Βιγιαρεάλ - Αλαβές (13:00)

Οσασούνα - Ατλέτικο (17:15)

Θέλτα - Γρανάδα (19:30)

Σοθιεδάδ - Μπαρτσελόνα (21:45)

Δευτέρα

Λας Πάλμας - Μπιλμπάο (21:45)

 

 

Bundesliga - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φράιμπουργκ - Λειψία (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Χόφενχαϊμ (16:30)

Κολωνία - Άουγκσμπουργκ

Αμβούργο - Βέρντερ

Ίνγκολστατ - Βόλφσμπουργκ

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Ντόρτμουντ

Μπάγερν - Λεβερκούζεν (19:30)

Κυριακή

Σάλκε - Ντάρμστατ (16:30)

Χέρτα - Μάιντς (18:30)

 

 

Ligue 1 - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρεν - Τουλούζ (21:45)

Σάββατο

Μονακό - Μαρσέιγ (18:10)

Μπορντό - Ντιζόν (21:00)

Μονπελιέ - Νανσί

Ναντ - Λιλ

Καέν - Γκινγκάμπ

Μετς - Λοριάν

Κυριακή

Ανζέρ - Σεντ-Ετιέν (16:00)

Νις - Μπαστιά (18:00)

Λιόν - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:45)

 

 

Eredivisie - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Βίλεμ (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε - Εξέλσιορ (19:30)

Αϊντχόφεν - Ντεν Χάαχ (20:45)

Τσβόλε - Χρόνινχεν

Νάιμεχεν - Τβέντε (21:45)

Κυριακή

Σπάρτα Ρότερνταμ - Ρόντα (13:30)

Άλκμααρ - Χεράκλες (15:30)

Χέρενφέν - Άγιαξ

Ουτρέχτη - Φέγενοορντ (17:45)

 

 

Primeira Liga - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σετούμπαλ - Ρίο Άβε (22:30)

Σάββατο

Σάβες - Μαρίτιμο (13:45)

Νασιονάλ - Εστορίλ (18:00)

Μποαβίστα - Σπόρτινγκ (20:15)

Μπελενένσες - Πόρτο (22:30)

Κυριακή

Αρόουκα - Πάσος Φερέιρα (18:00)

Μπενφίκα - Μορεϊρένσε (20:00)

Τοντέλα - Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Μπράγκα - Φεϊρένσε (22:00)

 

 

SüperLig - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γαλατάσαράι - Μπούρσασπορ (19:00)

Αλάνιασπορ - Κάισερισπορ

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Γκαζιάντεπσπορ (12:30)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Κασίμπασα (15:00)

Μπεσίκτας - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (18:00)

Αντάλιασπορ - Άντανασπορ

Κυριακή

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Τράμπζονσπορ (15:00)

Ρίζεσπορ - Φενέρμπαχτσε (18:00)

Δευτέρα

Κόνιασπορ - Οσμάνλισπορ (19:00)

 

 

Pro League - 16η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπριζ - Μέχελεν (21:30)

Σάββατο

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Σαρλερουά (19:00)

Λόκερεν - Σιντ-Τρούιντεν (21:00)

Όιπεν - Βέστερλο (21:30)

Κυριακή

Γάνδη - Κόρτραϊκ (15:30)

Οστάνδη - Γκενκ

Σταντάρ Λιέγης - Ζούλτε Βάρεχεμ (19:00)

Άντερλεχτ - Μουσκρόν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 15η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πάρτικ Θισλ - Ρέιντζερς (14:15)

Χαρτς - Μάδεργουελ (17:00)

Νταντί - Ινβερνές

Ρος Κάουντι - Χάμιλτον

6/12

Αμπερντίν - Κιλμάρνοκ

24/1

Σέλτικ - Σεντ Τζόνστοουν

 

***τελικός League Cup την Κυριακή στις 17:00 (Αμπερντίν - Σέλτικ)

 

 

Κύπρος - 12η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕΚ - Ερμής (17:00)

Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός (18:00)

ΑΕΛ - Ομόνοια (19:00)

Κυριακή

ΑΕ Ζακακίου - Αναγέννηση Δερύνειας (16:00)

Άρης - Δόξα (17:00)

Ανόρθωση - Καρμιώτισσα (18:00)

Δευτέρα

ΑΠΟΕΛ - Απόλλων (19:00)

 

 

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΕΛΛΑΔΑ

Πέθανε ο Πέτρος Φυσσούν

Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 84 ετών ο σπουδαίος ηθοποιός και σκηνοθέτης Πέτρος Φυσσούν

TECH IT OR LIVE IT

Ποιο smartwatch σου ταιριάζει από όλα όσα κυκλοφορούν εκεί έξω

Επειδή αργά ή γρήγορα θα το βρεις μπροστά σου, κάναμε εμείς για σένα την έρευνα αγοράς.

ΟΔΗΓΟΣ

Πως να εντοπίσετε τις ψευδείς ειδήσεις στο διαδίκτυο

Η άνοδος των κοινωνικών μέσων δικτύωσης και των blogs έχει πολλά θετικά, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και η αρνητική πλευρά και αυτή έχει να κάνει με την διάδοση ειδήσεων που παραπληροφορούν

SPECIAL EDITION

Οι ανερχόμενες Ελληνίδες τραγουδίστριες με φωτιά και λάβρα instagram

Είναι φιλόδοξες και, όσον αφορά τα social media, φιλομαθείς. Κάτι που οφείλουμε να επισημάνουμε και να επικροτήσουμε.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

Ποιος και γιατί άλλαξε την όψη του Μινιόν

Ποιος είναι ο άνθρωπος που βρίσκεται πίσω από την διαφορετική αυτή επένδυση. Που βρίσκεται το σχέδιο επιστροφής σε χρήση του κτιρίου του Μινιόν;

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24