ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μίλαν - Γιουβέντους, Τσέλσι - ManUtd, Παρί ΣΖ - Μαρσέιγ, Φέγενοορντ - Άγιαξ, Μπριζ - Άντερλεχτ και Ρέιντζερς - Σέλτικ (League Cup) είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Πολλά τα σπουδαία ματς αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη και αυτό που ξεχωρίζει είναι το Μίλαν - Γιουβέντους, με τους "ροσονέρι" σε περίπτωση νίκης να πλησιάζουν στους δύο βαθμούς τους πρωτοπόρους "μπιανκονέρι".

Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Αγγλία και ντεμπούτο του Ρούντι Γκαρθία στον πάγκο της Μαρσέιγ στην έδρα της Παρί Σεν-Ζερμέν!

Η Φέγενοορντ για να κάνει το "10 στα 10" θα πρέπει να νικήσει τον Άγιαξ στο μεγάλο ολλανδικό ντέρμπι κορυφής, η Άντερλεχτ την προηγούμενη εβδομάδα ανέβηκε στην πρώτη θέση και τώρα θα δοκιμαστεί στην έδρα της πρωταθλήτριας Μπριζ, ενώ Ρέιντζερς - Σέλτικ συγκρούονται στον ημιτελικό του League Cup!

Δύσκολα έκτος έδρας ματς έχουν Ατλέτικο και Μπαρτσελόνα, η πρώτη με την Σεβίλλη και η δεύτερη με την Βαλένθια, ενώ η Ρεάλ υποδέχεται την Μπιλμπάο.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπόρνμουθ - Τότεναμ (14:30)

Άρσεναλ - Μίντλεσμπρο (17:00)

Μπέρνλι - Έβερτον

Χαλ - Στόουκ

Λέστερ - Κρίσταλ Πάλας

Σουόνσι - Γουότφορντ

Γουέστ Χαμ - Σάντερλαντ

Λίβερπουλ - Γουέστ Μπρομ (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον (15:30)

Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

 

 

Serie A - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σαμπντόρια - Τζένοα (19:00)

Μίλαν - Γιουβέντους (21:45)

Κυριακή

Ουντινέζε - Πεσκάρα (13:30)

Αταλάντα - Ίντερ (16:00)

Κάλιαρι - Φιορεντίνα

Κροτόνε - Νάπολι

Έμπολι - Κιέβο

Τορίνο - Λάτσιο

Μπολόνια - Σασουόλο (19:00)

Ρόμα - Παλέρμο (21:45)

 

 

Primera División - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Οσασούνα - Μπέτις (21:45)

Σάββατο

Εσπανιόλ - Έιμπαρ (14:00)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (17:15)

Σοθιεδάδ - Αλαβές (19:30)

Γρανάδα - Οσασούνα (21:45)

Κυριακή

Θέλτα - Ντεπορτίβο (13:00)

Σεβίλλη - Ατλέτικο (17:15)

Βιγιαρεάλ - Λας Πάλμας (19:30)

Μάλαγα - Λεγκανές

Ρεάλ - Μπιλμπάο (21:45)

 

 

Bundesliga - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αμβούργο - Άιντραχτ (21:30)

Σάββατο

Λεβερκούζεν - Χόφενχαϊμ (16:30)

Χέρτα - Κολωνία

Ίνγκολστατ - Ντόρτμουντ

Ντάρμστατ - Βόλφσμπουργκ

Φράιμπουργκ - Άουγκσμπουργκ

Μπάγερν - Γκλάντμπαχ (19:30)

Κυριακή

Λειψία - Βέρντερ (16:30)

Σάλκε - Μάιντς (18:30)

 

 

Ligue 1 - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μονακό - Μονπελιέ (21:45)

Σάββατο

Λιόν - Γκινγκάμπ (18:00)

Μπορντό - Νανσί (21:00)

Λιλ - Μπαστιά

Ντιζόν - Λοριάν

Ανζέρ - Τουλούζ

Ναντ - Ρεν

Κυριακή

Καέν - Σεντ-Ετιέν (16:00)

Μετς - Νις (18:00)

Παρί Σεν-Ζερμέν - Μαρσέιγ (21:45)

 

 

Eredivisie - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εξέλσιορ - Τσβόλε (21:00)

Σάββατο

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Τβέντε (19:30)

Αϊντχόφεν - Σπάρτα Ρότερνταμ (20:45)

Ρόντα - Ντεν Χάαχ

Βίλεμ - Ουτρέχτη (21:45)

Κυριακή

Νάιμεχεν - Φιτέσε (13:30)

Φέγενοορντ - Άγιαξ (15:30)

Χρόνινχεν - Άλκμααρ

Χέρενφέν - Χεράκλες (17:45)

 

 

Premeira Liga - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πάσος Φερέιρα - Νασιονάλ (21:00)

Μαρίτιμο - Μποαβίστα (23:00)

Σάββατο

Φεϊρένσε - Σετούμπαλ (18:00)

Μπράγκα - Σάβες (20:15)

Πόρτο - Αρόουκα (22:30)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Ρίο Άβε (18:00)

Εστορίλ - Γκιμαράες (20:00)

Μπελενένσες - Μπνφίκα (22:15)

Δευτέρα

Σπόρτινγκ - Τοντέλα (22:00)

 

 

SüperLig - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρίζεσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (19:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Κάισερισπορ (20:00)

Σάββατο

Αλάνιασπορ - Μπούρσασπορ (16:00)

Γαλατάσαράι - Τράμπζονσπορ (19:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπερ - Άντανασπορ

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (13:30)

Οσμάνλισπορ - Κασίμπασα (16:00)

Μπεσίκτας - Αντάλιασπορ (19:00)

Δευτέρα

Κόνιασπορ - Φενέρμπαχτσε (20:00)

 

 

Pro League - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Οστάνδη - Κόρτραϊκ (21:30)

Σάββατο

Ζούλτε Βάρεχεμ - Λόκερεν (19:00)

Μέχελεν - Μουσκρόν (21:00)

Βέστερλο - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Άντερλεχτ (15:30)

Γκενκ - Σεντ-Τρούιντεν (19:00)

Σταντάρ Λιέγης - Βλάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Όιπεν - Γάνδη

 

 

Κύπρος - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Καρμιώτισσα - Δόξα (18:00)

Απόλλων - Αναγέννηση Δερύνειας

Νέα Σαλαμίνα - Ομόνοια (20:00)

Κυριακή

ΑΕ Ζακακίου - ΑΕΚ Λάρνακας (18:00)

Άρης - ΑΕΛ (19:00)

Ανόρθωση - Ερμής (20:00)

Δευτέρα

ΑΠΟΕΛ - Εθνικός (19:00)

 

 

Scottish League Cup - Ημιτελικά

 

Σάββατο

Γκρίνοκ Μόρτον - Αμπερντίν (14:15)

Κυριακή

Ρέιντζερς - Σέλτικ (16:15)

 

 

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Τρομάζει τους πάντες η πολιτική ήττα Ρέντσι

Ο Ιταλός καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης Franco Panvocelli εξηγεί στο NEWS 247 τι πρέπει να περιμένει η Ευρώπη από την Ιταλία την επομένη του δημοψηφίσματος, γιατί ο Ματέο Ρέντσι ρίσκαρε το πολιτικό του μέλλον και πως μπορεί να επηρεαστεί η Ελλάδα από τη νίκη του "Όχι" (Pics)

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

H Marvel ετοιμάζει σειρά ‘Inhumans’ και αυτά είναι τα 3 πράγματα που ξέρουμε

Μπορεί να έχασαν την ταινία, αλλά τραβάνε τελικά για τηλεόραση.

ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Το εγκαταλελειμμένο χωριό της Κρήτης που ο χρόνος σταμάτησε το '70

Κάποτε υπήρξε ένα πυκνοκατοικημένο, όμορφο χωριό Δείτε βίντεο με εντυπωσιακές εικόνες από drone

ΔΟΥΛΕΙΕΣ

Δουλεύοντας σε μια απ' τις μεγαλύτερες εταιρείες διαδικτυακού πόκερ (Μέρος 2ο)

Ένας δημοσιογράφος του Oneman μας περιγράφει την μοναδική εμπειρία του χωρίς να έχει πιστέψει ακόμα -εφτά χρόνια μετά- τι πραγματικά του είχε συμβεί.

ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ

Πολικό ψύχος η τηλεθέαση στα πρωινάδικα του Σαββατοκύριακου

Τα "πρωινάδικα" του Σαββατοκύριακου αφήνουν παγερά αδιάφορο το τηλεοπτικό κοινό, με αποτέλεσμα Σπυροπούλου, Μπεκατώρου και Γερμανού να λαμβάνουν ραβασάκι με μονοψήφια ποσοστά τηλεθέασης

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24