ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μίλαν - Γιουβέντους, Τσέλσι - ManUtd, Παρί ΣΖ - Μαρσέιγ, Φέγενοορντ - Άγιαξ, Μπριζ - Άντερλεχτ και Ρέιντζερς - Σέλτικ (League Cup) είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Πολλά τα σπουδαία ματς αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη και αυτό που ξεχωρίζει είναι το Μίλαν - Γιουβέντους, με τους "ροσονέρι" σε περίπτωση νίκης να πλησιάζουν στους δύο βαθμούς τους πρωτοπόρους "μπιανκονέρι".

Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Αγγλία και ντεμπούτο του Ρούντι Γκαρθία στον πάγκο της Μαρσέιγ στην έδρα της Παρί Σεν-Ζερμέν!

Η Φέγενοορντ για να κάνει το "10 στα 10" θα πρέπει να νικήσει τον Άγιαξ στο μεγάλο ολλανδικό ντέρμπι κορυφής, η Άντερλεχτ την προηγούμενη εβδομάδα ανέβηκε στην πρώτη θέση και τώρα θα δοκιμαστεί στην έδρα της πρωταθλήτριας Μπριζ, ενώ Ρέιντζερς - Σέλτικ συγκρούονται στον ημιτελικό του League Cup!

Δύσκολα έκτος έδρας ματς έχουν Ατλέτικο και Μπαρτσελόνα, η πρώτη με την Σεβίλλη και η δεύτερη με την Βαλένθια, ενώ η Ρεάλ υποδέχεται την Μπιλμπάο.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπόρνμουθ - Τότεναμ (14:30)

Άρσεναλ - Μίντλεσμπρο (17:00)

Μπέρνλι - Έβερτον

Χαλ - Στόουκ

Λέστερ - Κρίσταλ Πάλας

Σουόνσι - Γουότφορντ

Γουέστ Χαμ - Σάντερλαντ

Λίβερπουλ - Γουέστ Μπρομ (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον (15:30)

Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

 

 

Serie A - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σαμπντόρια - Τζένοα (19:00)

Μίλαν - Γιουβέντους (21:45)

Κυριακή

Ουντινέζε - Πεσκάρα (13:30)

Αταλάντα - Ίντερ (16:00)

Κάλιαρι - Φιορεντίνα

Κροτόνε - Νάπολι

Έμπολι - Κιέβο

Τορίνο - Λάτσιο

Μπολόνια - Σασουόλο (19:00)

Ρόμα - Παλέρμο (21:45)

 

 

Primera División - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Οσασούνα - Μπέτις (21:45)

Σάββατο

Εσπανιόλ - Έιμπαρ (14:00)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (17:15)

Σοθιεδάδ - Αλαβές (19:30)

Γρανάδα - Οσασούνα (21:45)

Κυριακή

Θέλτα - Ντεπορτίβο (13:00)

Σεβίλλη - Ατλέτικο (17:15)

Βιγιαρεάλ - Λας Πάλμας (19:30)

Μάλαγα - Λεγκανές

Ρεάλ - Μπιλμπάο (21:45)

 

 

Bundesliga - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αμβούργο - Άιντραχτ (21:30)

Σάββατο

Λεβερκούζεν - Χόφενχαϊμ (16:30)

Χέρτα - Κολωνία

Ίνγκολστατ - Ντόρτμουντ

Ντάρμστατ - Βόλφσμπουργκ

Φράιμπουργκ - Άουγκσμπουργκ

Μπάγερν - Γκλάντμπαχ (19:30)

Κυριακή

Λειψία - Βέρντερ (16:30)

Σάλκε - Μάιντς (18:30)

 

 

Ligue 1 - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μονακό - Μονπελιέ (21:45)

Σάββατο

Λιόν - Γκινγκάμπ (18:00)

Μπορντό - Νανσί (21:00)

Λιλ - Μπαστιά

Ντιζόν - Λοριάν

Ανζέρ - Τουλούζ

Ναντ - Ρεν

Κυριακή

Καέν - Σεντ-Ετιέν (16:00)

Μετς - Νις (18:00)

Παρί Σεν-Ζερμέν - Μαρσέιγ (21:45)

 

 

Eredivisie - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εξέλσιορ - Τσβόλε (21:00)

Σάββατο

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Τβέντε (19:30)

Αϊντχόφεν - Σπάρτα Ρότερνταμ (20:45)

Ρόντα - Ντεν Χάαχ

Βίλεμ - Ουτρέχτη (21:45)

Κυριακή

Νάιμεχεν - Φιτέσε (13:30)

Φέγενοορντ - Άγιαξ (15:30)

Χρόνινχεν - Άλκμααρ

Χέρενφέν - Χεράκλες (17:45)

 

 

Premeira Liga - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πάσος Φερέιρα - Νασιονάλ (21:00)

Μαρίτιμο - Μποαβίστα (23:00)

Σάββατο

Φεϊρένσε - Σετούμπαλ (18:00)

Μπράγκα - Σάβες (20:15)

Πόρτο - Αρόουκα (22:30)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Ρίο Άβε (18:00)

Εστορίλ - Γκιμαράες (20:00)

Μπελενένσες - Μπνφίκα (22:15)

Δευτέρα

Σπόρτινγκ - Τοντέλα (22:00)

 

 

SüperLig - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρίζεσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (19:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Κάισερισπορ (20:00)

Σάββατο

Αλάνιασπορ - Μπούρσασπορ (16:00)

Γαλατάσαράι - Τράμπζονσπορ (19:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπερ - Άντανασπορ

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (13:30)

Οσμάνλισπορ - Κασίμπασα (16:00)

Μπεσίκτας - Αντάλιασπορ (19:00)

Δευτέρα

Κόνιασπορ - Φενέρμπαχτσε (20:00)

 

 

Pro League - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Οστάνδη - Κόρτραϊκ (21:30)

Σάββατο

Ζούλτε Βάρεχεμ - Λόκερεν (19:00)

Μέχελεν - Μουσκρόν (21:00)

Βέστερλο - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Άντερλεχτ (15:30)

Γκενκ - Σεντ-Τρούιντεν (19:00)

Σταντάρ Λιέγης - Βλάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Όιπεν - Γάνδη

 

 

Κύπρος - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Καρμιώτισσα - Δόξα (18:00)

Απόλλων - Αναγέννηση Δερύνειας

Νέα Σαλαμίνα - Ομόνοια (20:00)

Κυριακή

ΑΕ Ζακακίου - ΑΕΚ Λάρνακας (18:00)

Άρης - ΑΕΛ (19:00)

Ανόρθωση - Ερμής (20:00)

Δευτέρα

ΑΠΟΕΛ - Εθνικός (19:00)

 

 

Scottish League Cup - Ημιτελικά

 

Σάββατο

Γκρίνοκ Μόρτον - Αμπερντίν (14:15)

Κυριακή

Ρέιντζερς - Σέλτικ (16:15)

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Έξοδο στις αγορές δείχνει το 'ράλι' των ελληνικών ομολόγων

Στα επίπεδα του 2006 έχει πέσει η απόδοση του 10ετούς ομολόγου - Σε χαμηλά επίπεδα το 5ετές και το 2ετές

Δεν μπορούμε να πιστέψουμε ότι ο Γιώργος Νταλάρας απάντησε σ' αυτές τις ερωτήσεις

Θέλει να διασκευάσει Nirvana, λέει ότι μπορεί να ραπάρει και πιστεύει ότι οι πρόσφυγες θα γεννήσουν τις νέες μουσικές.

Σκηνές Walking Dead στην Τουρκία

Πλήθος με σημάδια στο πρόσωπο και τα χέρια που θύμιζε zombie apocalypse συγκεντρώθηκε σε επαρχία της Τουρκίας

Κουίζ: Σου δίνουμε τον τηλεφωνικό κωδικό, βρίσκεις την πόλη;

Αν έβαλες το σωστό κωδικό και δεν βγάζεις καλή γραμμή, μην ανησυχείς. Πάρε το μηδέν.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

Το "Γίνε Πρόεδρος" επιστρέφει μ' ένα αυτοκίνητο Nissan Micra και μεγάλα δώρα κάθε μέρα!

Ο διαγωνισμός - ιεροτελεστία για χιλιάδες Έλληνες ποδοσφαιρόφιλους επιστρέφει αυτή την Κυριακή 17/12 με το ΕΘΝΟΣ. Είστε έτοιμοι να γίνετε πρόεδροι και να διεκδικήσετε ένα Nissan Micra και πλούσια μεγάλα δώρα, παίζοντας κάθε μέρα;

Η θρυλική επιστροφή του Ερίκ Καστέλ

Το ιστορικό ποδοσφαιρικό κόμικ του Ερίκ Καστέλ επιστρέφει αποκλειστικά στο ΕΘΝΟΣ της Κυριακής

Επτά πλούσια ένθετα για όλη την οικογένεια

Το ΕΘΝΟΣ της Κυριακής κυκλοφορεί στις 17 Δεκεμβρίου με συνολικά επτά πλούσια ένθετα για ολόκληρη την οικογένεια.

ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24