ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Φωνάζει για πέναλτι στον Μήτρογλου η Μπενφίκα

Η Μπενφίκα έχασε με 1-0 από την Αρόουκα εκτός έδρας όμως η ομάδα των Σάμαρη, Μήτρογλου έχει παράπονα από την διαιτησία. Δείτε τη φάση που οι "αετοί" ζητούν πέναλτι πάνω στον "πιστολέρο" (VIDEO).

Ένα γκολ του Ρομπέρτο στο 3ο λεπτό ήταν αρκετό για την Αρόουκα να κερδίσει με 1-0 την Μπενφίκα και να σκαρφαλώσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με τον Ράφαελ Μπρακάλι (πρώην Παναιτωλικού) βασικό κάτω από τα γκολπόστ.

Οι "αετοί" πάντως έχουν πολλά παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης για μία φάση που έχει σηκώσει μεγάλη συζήτηση στην Πορτογαλία.

Συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό ο Μπάστο φαίνεται να βρίσκει με το πόδι τον Κώστα Μήτρογλου στην περιοχή, ο οποίος έπεσε κάτω. Ο ρέφερι, ωστόσο, έδειξε "παίζεται" με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται.