SERIE A

"6αρα" η Γιουβέντους

Με χατ-τρικ του Κουαλιαρέλα και 5 γκολ από το ημίχρονο η Γιουβέντους νίκησε με 6-1 μέσα στην Πεσκάρα (video)

Η Γιουβέντους άφησε πίσω της την ήττα από την Ίντερ στο Τορίνο, νικώντας με 6-1 μέσα στην Πεσκάρα.

Χατ-τρικ πέτυχε ο Φάμπιο Κουαλιαρέλα, έτσι έφτασε τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του είχε πετύχει 5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο στο "Stadio Adriatico".

Αρτούρο Βιντάλ, Κουάντουο Ασαμόα και Σεμπάστιαν Τζοβίνκο πέτυχαν τα υπόλοιπα γκολ της "Γιούβε", ενώ στο άλλο ματς της ημέρας έμειναν στο 0-0 Κάλιαρι και Κατάνια.

Οι συνθέσεις

ΠΕΣΚΑΡΑ (3-5-2): Πέριν, Τσότσιτς, Μποκέτι, Καπουάνο (46' Καπράρι), Κιντέρο, Νίλσεν, Κασιόνε, Τζάνον, Μοντέστο, Ζόνατας (53' Βάις), Αμπρουσκάτο (65' Βούκουσιτς).

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (3-5-2): Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Κιελίνι (65' Μαρόνε), Πίρλο, Βιντάλ, Μαρκίζιο, Ίσλα (59' Παντοΐν), Κουάντουο Ασαμόα, Τζοβίνκο, Κουαλιαρέλα (68' Μπέντνερ).

ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Πιζάνο, Ροσετίνι, Αστόρι, Ντανίλο Αβελάρ, Κόντι, Ντεσένα, Ναϊνγκολάν, Κόσου (75' Τιάγκο Ριμπέιρο), Σάου (83' Ιμπάρμπο), Νενέ (64' Πινίγια).

ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντούχαρ, Πάμπλο Άλβαρες, Λεγκροτάλιε, Σπόλι, Μαρκέζε, Λόντι, Ίσκο, Μπιατζάντι (81' Αλμιρόν), Ντουκαρά (66' Μοριμότο), Μπαριέντος (75' Λούκας Κάστρο), Αλεχάντρο Γκόμες.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Κάλιαρι - Κατάνια 0-0

Πεσκάρα - Γιουβέντους 1-6 (25' Κασιόνε / 9' Βιντάλ, 22', 45' και 53' Κουαλιαρέλα, 30' Κουάντουο Ασαμόα, 38' Τζοβίνκο)