ΑΓΓΛΙΑ

Βαριά ήττα για την Νότιγχαμ του Βέλλιου

Μπράιτον Νότιγχαμ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από την Μπράιτον παρουσιάζοντας ξανά τραγική εικόνα στην άμυνα. Έξι γκολ παθητικό σε δυο ματς για τους "reds" (VIDEO).

Στην Πρεμιέρα της Championship η Νότιγχαμ Φόρεστ ήταν τυχερή, αφού αν και δέχθηκε τρία τέρματα κατάφερε τελικά να κερδίσει 4-3 την Μπέρτον εντός έδρας.

Τα πράγματα βέβαια δεν είχαν την ίδια εξέλιξη το βράδυ του Σαββάτου με τους "reds" να παρουσιάζουν τραγική εικόνα αμυντικά και να χάνουν με 3-0 από την Μπράιτον.

Το σκορ άνοιξε στο 36ο λεπτό ο Νόκαρτ, ο οποίος ανενόχλητος στη μικρή περιοχή με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 ήρθε μετά από εκτέλεση φάουλ και κακή συννενόηση της άμυνας, ενώ στο τελικό 3-0 ο Μάνσιεν έχασε τον Μάρεϊ που πέτυχε ένα εύκολο γκολ.

Ο Παϊτίμ Κασάμι κατάφερε να ξεχωρίσει από το βατερλό, ενώ ο Απόστολος Βέλλιος πέρασε ως αλλαγή στο 78ο λεπτό χωρίς να κάνει αισθητή την παρουσία του.