COPA AMERICA

Σάλος με το ακυρωθέν γκολ του Εκουαδόρ

Το Εκουαδόρ πέτυχε γκολ με τον Μπολάνιος στο 66ο λεπτό (με ευθύνη και του τερματοφύλακα), όμως ο διαιτητής το ακύρωσε με μία απόφαση που έχει σηκώσει μεγάλη συζήτηση (VIDEOS).

Βραζιλία και Εκουαδόρ έμειναν στο 0-0 για το Copa America με την "σελεσάο" να τα βρίσκει σκούρα απέναντι στην ομάδα του Κιντέρος. Μάλιστα θα μπορούσε και να είχε χάσει, αρκεί ο διαιτητής ( με τη σύμφωνη γνώμη του βοηθού ) να μετρούσε το γκολ του Μπολάνιος στο 66ο λεπτό.

Ο 26άχρονος επιθετικός έκανε σέντρα-σουτ πάνω στην γραμμή με τον Άλισον να μπερδεύεται και να χάνει τη μπάλα που μπήκε στα δίχτυα. Ο διαιτητής θεώρησε πως η μπάλα είχε περάσει ολόκληρη εκτός γηπέδου και δεν το μέτρησε. Στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού πάντως, η συγκεκριμένη απόφαση δεν άρεσε καθόλου.