Σάββατο 24 Φεβ. 2018

ΔΥΝΑΤΗ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ VOLLEY LEAGUE

Κρίνεται η δεύτερη θέση στο ΠΑΟΚ - Φοίνικας Σύρου

Η αναμέτρηση μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Φοίνικα Σύρου "κλέβει" τις εντυπώσεις στην 18η αγωνιστική της VolleyLeague και είναι αυτή που ουσιαστικά θα κρίνει τη δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο.

Παρασκευή 23 Φεβ. 2018

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟΥΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥΣ ΔΕΚΤΕΣ

Οι μάχες στο CEV Challenge Cup & CEV Champions League στην COSMOTE TV

Οι Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ μάχονται για τη συνέχεια της πορείας τους σε CEV Challenge Cup & CEV Champions League στο βόλεϊ. Οι αγώνες τους ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV.

ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΟΥ ΒΡΑΒΕΥΕΤΑΙ

O Άλαν Μάθιου Σέιφερτ MVP Βίκος Cola της 17ης αγωνιστικής

O Aμερικανός κεντρικός του Εθνικού Πειραιώς Άλαν Μάθιου Σέιφερτ αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής MVP Βίκος Cola της 17ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Volley League.

Πέμπτη 22 Φεβ. 2018

ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΤΗΝ ΠΦΕΦΙΝΓΚΕΝ

Προβάδισμα πρόκρισης του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Challenge Cup

Ο Ολυμπιακός έφυγε νικητής με 3-1 σετ επί της Πφέφινγκεν στην Ελβετία για τον πρώτο προημιτελικό του Challenge Cup γυναικών και θέλει μόλις δύο σετ στην Ελλάδα για να προκριθεί.

ΣΤΙΣ 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

Αναβάλλεται το Final-4 του Κυπέλλου στη Γλυφάδα

Η Ελληνική Ομοσπονδία Βόλεϊ ανακοίνωσε πως το Final-4 του Κυπέλλου, που ήταν προγραμματισμένο για τις 17-18 Μαρτίου, αναβάλλεται λόγω της αιφνίδιας αλλαγής των ημερομηνιών των ευρωπαϊκών αγώνων από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία.

ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟ SNOWVOLLEYBALL

Κουρνέτας: "Το βόλεϊ είναι παντός καιρού…"

Ο Βασίλης Κουρνέτας θα είναι ο VIP προσκεκλημένος αθλητής του 1ου Πανελληνίου πρωταθλήματος Snow Volley, όπου και θα παίζει έχοντας για ζευγάρι του τον Δημήτρη Μούγιο.

Τετάρτη 21 Φεβ. 2018

Η ΤΕΛΙΚΗ 4ΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ

Με "αιώνιους", ΠΑΟΚ και Ηρακλή το Final-4 του Κυπέλλου ανδρών

Οι Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Ηρακλής πήραν την πρόκριση για το Final-4 του Κυπέλλου βόλεϊ, αφού απέκλεισαν Ηρακλή Χαλκίδας, Εθνικό Πειραιά, Νίκη Αιγινίου και ΑΕΚ αντίστοιχα.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Στην Ελβετία ο Ολυμπιακός για την πρώτη μάχη με την Πφέφιγκεν

Στην Ελβετία βρίσκεται η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού ενόψει του πρώτου αγώνα των "8" του Challenge Cup με την Σμας Πφέφιγκεν (22/2). Τι δήλωσαν οι Μπράνκο Κοβάτσεβιτς και Γιάνα Φραντζίσκα Πολ.

ΟΙ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΡΤ3

Mε την ΕΡΤ στη Σαντορίνη για το Final-Four του Κυπέλλου Γυναικών

Μέσω της κρατικής τηλεόρασης θα μεταδοθεί το Final-Four του Κυπέλλου βόλεϊ Γυναικών. Αναλυτικά, οι ημερομηνίες και οι ώρες μετάδοσης των αγώνων.

Τρίτη 20 Φεβ. 2018

Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ "ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ"

Μαυροβουνιώτης: "Το νυστέρι και η μπάλα απαιτούν εμπειρία για γνώση"

Ο Αργύρης Μαυροβουνιώτης μίλησε στο "ΕΘΝΟΣ της Κυριακής" για την αγάπη του για το βόλεϊ, την ιατρική και το πως καταφέρνει να συνδυάζει τη διαδρομή από τα γήπεδα μέχρι τα χειρουργεία.

Δευτέρα 19 Φεβ. 2018

ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΔΙΑΓΩΝΙΑ

Κυπελλούχος Ιταλίας η Βασιλαντωνάκη

Η Νοβάρα, στην οποία αγωνίζεται η Ανθή Βασιλαντωνάκη, επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί της Κονελιάνο και κατέκτησε το Κύπελλο Ιταλίας. (VIDEO)

Κυριακή 18 Φεβ. 2018

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 3-2 ΣΕΤ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ

Πήρε προβάδισμα για τα play out ο Παμβοχαϊκός

Ο Παμβοχαϊκός επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του Παναθηναϊκού στο Μετς στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Volleyleague και απέκτησε προβάδισμα ενόψει play out.

Σάββατο 17 Φεβ. 2018

ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΑΓΩΝΕΣ

Ούτε στην Κόρινθο έχασε σετ ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει την προέλασή του στη Volleyleague γυναικών, κάνοντας το 15/15 χωρίς να χάσει σετ μετά και από το 3-0 στην Κόρινθο.

ΠΡΩΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΥΣ"

Ο Ηρακλής πήρε βαθμό από τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός υπέστη την πρώτη απώλεια βαθμών τη φετινή σεζόν, με τον Ηρακλή να παίρνει τον πόντο στην ήττα 2-3 στη Μίκρα για την 17η αγωνιστική της Volleyleague.

Παρασκευή 16 Φεβ. 2018

Η 14Η ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ"

Ο ΠΑΟΚ εύκολα 3-0 τον Ηρακλή στη Χαλκίδα

Ο ΠΑΟΚ με υπεροχή στο σερβίς και πολλές επιθετικές λύσεις από Ουτσίκοφ, Κουμεντάκη και Γκιόν νίκησε τον Ηρακλή Χαλκίδας στην Κάνηθο με 3-0 σετ.

ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΗΣ ΘΕΤΙΔΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Έκλεισε η τετράδα με τον ΑΟ Θήρας

Ο ΑΟ Θήρας επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί της Θέτιδας στη Βούλα και μαζί με τον Ολυμπιακό, τον Πανναξιακό και τον Ηλυσιακό θα διεκδικήσουν το Κύπελλο στο βόλεϊ γυναικών.

Πέμπτη 15 Φεβ. 2018

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ 16ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Αλεξίεφ, ο 100ος MVP του Ολυμπιακού στη Volley League

Ο Τεοντόρ Αλεξίεφ αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής "MVP Βίκος Cola" της 16ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Volley League.

ΜΕΝΕΙ ΕΝΑ "ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ"

Στο Final Four Ολυμπιακός, Πανναξιακός και Ηλυσιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Ηλιούπολης και στο κύπελλο και προκρίθηκε στο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας στις γυναίκες, μαζί με Πανναξιακό και Ηλυσιακό.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΜΕΝΕΝ ΣΤΟ ΒΕΛΓΙΟ

Ενα βήμα από τους "4" του Challenge Cup o Ολυμπιακός!

Τις βάσεις για την πρόκρισή του στην τετράδα του Challenge Cup έβαλε ο Ολυμπιακός, ο οποίος θριάμβευσε στο Βέλγιο επί της Μένεν με 3-1 σετ!

Τετάρτη 14 Φεβ. 2018

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΗΝ ΜΕΝΕΝ ΣΤΟ ΒΕΛΓΙΟ

Με φόντο την τετράδα ο Ολυμπιακός

Τις βάσεις για την πρόκριση του στην τετράδα του Challenge Cup θέλει να βάλει ο Ολυμπιακός ο οποίος αντιμετωπίζει την Μένεν στο Βέλγιο (14/2, 21.30).

ΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ

Η μάχη για το Final 4

Τέσσερα εισιτήρια του final-4 του Κυπέλλου Γυναικών αναζητούν κατόχους, στους αγώνες των προημιτελικών, που θα διεξαχθούν την Τετάρτη 14/2 και Πέμπτη 15/2.

Τρίτη 13 Φεβ. 2018

ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Πρώτη ευρωπαϊκή νίκη για ΠΑΟΚ στο Champions League

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-1 σετ της Άνκαρα για το Champions League και διατήρησε ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση με την πρώτη ευρωπαϊκή επιτυχία του φέτος.

Δευτέρα 12 Φεβ. 2018

3-0 ΤΗΝ ΟΥΡΑΓΟ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ

Νίκη "ανάσα" για Παναθηναϊκό στην Πάτρα

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα με 3-0 σετ από την Πάτρα απέναντι στην ουραγό Παναχαϊκή και αύξησε τις ελπίδες του για παραμονή στη Volleyleague.

ΑΥΡΙΟ (13/2) ΣΤΙΣ 19:00 Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ "ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ"

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Halkbank Ankara

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί στο PAOK Sports Arena, την Halkbank Ankara (13/2, 19:00), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του CEV Champions League Ανδρών 2017-18.

Η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ

Ντέρμπι παραμονής στην Πάτρα

Το απόγευμα της Δευτέρας (12/2, 18.00) η Παναχαϊκή υποδέχεται τον Παναθηναϊκό σε μία αναμέτρηση που θα κρίνει πολλά στη μάχη της παραμονής.

Κυριακή 11 Φεβ. 2018

14/14 ΓΙΑ ΤΙΣ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ"

Διατήρησε το απόλυτο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να μην έχει χάσει ούτε σετ στη Volleyleague γυναικών, με νέο "θύμα" του την Ηλιούπολη για την 15η αγωνιστική.

Σάββατο 10 Φεβ. 2018

ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΟΙ "ΚΙΤΡΙΝΕΣ"

Εκδίκηση για Άρη, ήττα για Μακεδόνες

Ο Άρης πήρε εκδίκηση για τον αποκλεισμό κυπέλλου από τον Πανναξιακό και έφυγε με νίκη 3-0 σετ από το νησί, για να προσπεράσει τους Μακεδόνες, που γνώρισαν ήττα από τον Αίαντα.

ΜΕ ΟΠΛΟ ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ

Συνεχίζει αήττητος ο Ολυμπιακός, 3-1 σετ τον ΠΑΟΚ

Για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League, o Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 σετ του ΠΑΟΚ στο "Μελίνα Μερκούρη". Χωρίς ήττα οι "ερυθρόλευκοι" στη διοργάνωση.

Παρασκευή 09 Φεβ. 2018

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ ΜΕ ΑΕΚ

Προσφυγή Ηρακλή στο ΑΣΕΑΔ

Ο Ηρακλής ανακοίνωσε ότι προσφεύγει στο ΑΣΕΑΔ για την έδρα του προημιτελικού Κυπέλλου Ελλάδας στο βόλεϊ αντρών με αντίπαλο την ΑΕΚ.

ΠΕΤΑΞΕ ΕΚΤΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ

Σπουδαία πρόκριση για την ΑΕΚ

Με πρωταγωνιστές τον Ηρακλή Παπαδόπουλο και τον Ηλία Λάππα η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Φοίνικα Σύρου έγινε η μοναδική ομάδα της Α2 που πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών.