ΣΤΗΛΕΣ

Η επική ανατροπή!

Δείτε σε βίντεο πως η Γουίμπλεντον χρειάστηκε γύρω στα δυο λεπτά για να γυρίσει το εις βάρος της 2-0, κάνοντας μια από τις πιο επικές ανατροπές στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

Μπορεί να ανατραπεί ένα σκορ 2-0 μέσα σε δύο λεπτά; Η Γουίμπλεντον έδειξε ότι μπορεί...καθώς χρειάστηκε μόνο 127 δευτερόλεπτα για να γυρίσει το εις βάρος της 2-0 από την Τσέλτεναμ, σε 3-2 (τελικό σκορ 4-3), σε αναμέτρηση για την "League 2" της Αγγλίας.

Η γηπεδούχος Γουίμπλεντον μέχρι το 68ο λεπτό της αναμέτρησης βρισκόταν με δύο τέρματα πίσω στο σκορ, από την Τσέλτεναμ. Και όμως οι παίκτες χρειάστηκαν, όπως θα δείτε και στο βίντεο που ακολουθεί ούτε λίγο ούτε πολύ 127 δευτερόλεπτα για να γυρίσουν το σκορ. Και όμως η επική αυτή ανατροπή δεν έφτανε για την ιστορική βρετανική ομάδα καθώς η Τσέλτεναμ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το τελικό αποτέλεσμα λίγοι θα το θυμούνται, την ανατροπή όμως;