ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη για την Καβάλα

Η Καβάλα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 15 πόντους στο ημίχρονο (37-52) κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 89-85 απέναντι στην Τέοντο.

Η Καβάλα έκανε την ολική επαναφορά απέναντι στην Τεόντο και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 89-85.

Η ομάδα του Άγγελου Κορωνιού βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 15 πόντους στο ημίχρονο (37-52), αλλά επέστρεψε στο ματς και πήρε τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο του αγώνα με 30-18, ενώ διατηρώντας την συγκέντρωση τους πήγαν στα αποδυτήρια απέναντι στην Καβάλα με 37-52.

Στην συνέχεια, όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου μείωσαν στον πόντο (56-57). Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τον Άντονι Γκράντι να ευστοχεί σε και να ισοφαρίζει σε 66-66.

Οι γηπεδούχοι σε εκείνο το σημείο πέρασαν μπροστά και κατάφεραν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα με 89-85. Από την Καβάλα ο Άντονι Γκράντι πέτυχε 20 πόντους, ο Ουίλιαμ Κόλεμαν είχε 17 και ο Γιάννης Γκαγκαλούδης σημείωσε 16 πόντους.